Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Czwartek, 04 czerwca 2020 r. imieniny: Christy, Helgi, Karola Czwartek IX tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 26 kwietnia 2014 wyświetleń: 1927

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dzisiaj w Rzymie Ojciec Święty Franciszek kanonizuje bł. Papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Z radością witamy wyniesienie na ołtarze Naszego Rodaka i powierzamy się Jego wstawiennictwu i opiece.

 • Jeszcze dzisiaj można w naszym kościele oglądać wystawę zdjęć pochodzących z archiwum parafii, dokumentujących wizyty Ojca Świętego na Krowodrzy, wcześniej jako Kardynała krakowskiego, a w 1997 jako Papieża. Dziękujemy p. Piotrowi Mrugale, Akcji Katolickiej oraz Państwu Małgorzacie i Jackowi Kisiała za przygotowanie wystawy.
 • Od czwartku 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiać będziemy przez cały maj, codziennie o godz. 18:00.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek „Godzina Święta” o godz.  18:00. W piątek spowiadamy od godz. 16:00, o 17:00 Msza św. dla dzieci, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20:00 Msza św. dla młodzieży. 
 • W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. O godz. 16:15 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele, z racji pierwszej soboty miesiąca.
 • Comiesięczne spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św.
 • Tradycyjna składka do puszek na kuchnię św. Jadwigi prowadzona przez Zespół Charytatywny odbędzie się w niedzielę za tydzień.
 • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie naszej działalności w formie przekazania 1% podatku. Każda złotówka zebrana w ostatnich latach podczas tej akcji bardzo się przydała - pieniądze przeznaczyliśmy na zakup sprzętu sportowego, remonty, na akcje zima i lato w mieście oraz na dofinansowanie do wyjazdów wakacyjnych. Numer KRS niezbędny do przekazania środków znajduje się na ulotkach przy wejściu do kościoła, na plakatach oraz na naszej stronie internetowej. Rownież w tym roku bardzo liczymy na Państwa hojność, jest ona dla nas wielkim wsparciem. Ze sportowym pozdrowieniem Prezes Małgorzata Jacko.
 • Polecamy książkę Bogusława Nowalińskiego „Retrospekcja i Zaduma”. Jest to tomik wierszy wydany specjalnie na dzisiejszą kanonizację Jana Pawła II i będący wartościową pamiątką tego wyjątkowego wydarzenia. Zachęcamy do nabycia przed kościołem lub w zakrystii.
 • Także dzisiaj można nabyć za symboliczną złotówkę specjalny numer gazety „Chrystus i Ty”, poświęcony kanonizacji Naszego Papieża. Zachęcamy do lektury.
 • Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy wydawanie Biuletynu Informacyjnego z życia naszej parafii. Polecamy to dzieło opiece św. Jana Pawła II w dniu Jego kanonizacji. Biuletyn ukazywać się będzie co niedzielę i będą w nim ogłoszenia, intencje mszalne i wszystkie inne ważne wiadomości dotyczące naszej wspólnoty. Biuletyn jest bezpłatny, a koszty jego wydania pokrywać będą reklamy znajdujące się na ostatniej stronie. Zdecydowaliśmy się na taką formę wydawania biuletynu, aby był on dostępny dla każdego za darmo. Mamy nadzieję, że poprzez tę formę kontaktu będziemy lepiej poinformowani o życiu parafii i znajdziemy dokładniejsze wyjaśnienia ważnych spraw nas dotyczących. Dziękujemy osobom, które podjęły się pracy nad wydawaniem biuletynu. Zapraszamy do lektury, a z czasem także do jego współtworzenia. Biuletyn można zabierać po Mszy św. przy wyjściach z kościoła, po jednym egzemplarzu na rodzinę. Liczymy, ze stanie się to cotygodniowym zwyczajem dla wszystkich uczestników niedzielnego nabożeństwa.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Anny Włodarczyk z ul. Opolskiej 13, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-04-26
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne