Sobota, 15 grudnia 2018 r. imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny Sobota II tygodnia adwentu

Ogłoszenia 24 marca 2018 wyświetleń: 2538

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

• Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. To najważniejsze chwile w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11:00 procesja z palmami na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Wtedy też nagrodzimy najpiękniejsze i największe palmy.
  • W czwartek, piątek i sobotę nie będzie Mszy świętych rano. Zapraszamy w te dni wszystkich parafian do udziału w wieczornych ceremoniach paschalnych.
  • Wielki Czwartek. O godz. 18:30 Msza Wieczerzy Pańskiej, z obrzędem umycia nóg. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy” w kaplicy Matki Bożej i adoracja do 22:00.
  • Wielki Piątek. Dzień Śmierci Chrystusa. Adoracja w „ciemnicy” w dolnej kaplicy rozpocznie się o godz. 6:00 rano, a zakończy ją Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa dla wszystkich w górnym kościele o godz. 15:30. O 18:30 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja przez całą noc oraz w sobotę do godz. 16:00. Plan adoracji wywieszony jest przy wyjściach z kościoła. Wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast każdy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego.
  • Wielka Sobota. Święcenie pokarmów od 9:00 do 16:00, co 15 minut. Zespół Charytatywny wydawać będzie paczki ze święconką od godz. 13:00 do 16:00. O godzinie 20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  • Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia kończy się Święte Triduum Paschalne. Jest to największe Święto wszystkich chrześcijan.
  • Zapraszamy na kiermasze świąteczne przed kościołem.
  • Dziękujemy za ofiary na kwiaty i budowę Grobu Bożego, składane do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła.
  • W tym roku pragniemy kontynuować akcję „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Akcja będzie miała miejsce w Wielki Czwartek i polega na podjęciu modlitwy za tych, których Chrystus wybrał i nazwał swoimi przyjaciółmi. Propozycja dotyczy parafii z całej Polski oraz polskich parafii z innych krajów, a także naszej. Jako kapłani o tę modlitwę prosimy w tak ważnym dla nas dniu i z serca za nią dziękujemy. Więcej szczegółów na stronie internetowej kaplani.com.pl
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga  zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Numer KRS znajduje się na stronie internetowej klubu oraz na ulotkach przy drzwiach kościoła. Klub rozpoczyna także zapisy na obozy letnie w Łebie i w górach.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to: śp.: Halina Zbroszczyk z ul. Batalionu „Skała” AK 8 i Kazimierz Duraj z ul. Krowoderskich Zuchów 11. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2018-03-24

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone