Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. imieniny: Óukasza, Kai, Nastazji Poniedziałek Wielkanocny

Ogłoszenia 13 kwietnia 2019 wyświetleń: 2647

Niedziela Palmowa

• Dzisiejsza niedziela rozpoczyna wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Pascha Pana Jezusa, czyli Jego przejście ze śmierci do życia, to sama istota naszej wiary. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11:00 procesja z palmami. Wtedy też nagrodzimy najpiękniejsze i największe palmy.
  • W czwartek, piątek i sobotę nie będzie Mszy świętych rano. Zapraszamy w te dni wszystkich parafian do udziału w wieczornych ceremoniach paschalnych.
  • Wielki Czwartek. O godz. 18:30 Msza Wieczerzy Pańskiej, z obrzędem umycia nóg. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy” w kaplicy Matki Bożej i adoracja do 22:00.
  • Wielki Piątek. Dzień Śmierci Chrystusa. Adoracja w „ciemnicy” w dolnej kaplicy rozpocznie się o godz. 6:00 rano, a zakończy ją Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa dla wszystkich w górnym kościele o godz. 15:30. O 18:30 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja przez całą noc oraz w sobotę do godz. 16:00. Plan adoracji wywieszony jest przy wyjściach z kościoła. Wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast każdy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego.
  • Wielka Sobota. Święcenie pokarmów od 9:00 do 16:00, co 15 minut. Zespół Charytatywny wydawać będzie paczki ze święconką od godz. 13:00 do 15:00. O godzinie 20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  • Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia kończy się Święte Triduum Paschalne. Jest to najważniejsze Święto dla każdego chrześcijanina.
  • Dziękujemy za ofiary na kwiaty i budowę Grobu Bożego, składane do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła.
  • Przypominamy wszystkim dzieciom, które zabrały skarbonki wielkopostne na początku Postu, że przynosimy je do kościoła dzisiaj na Mszę sw. o godz. 11:00. Zebrane pieniążki zostaną przekazane w całości na Fundację Wyspy Szczęśliwe dla dzieci z chorobą nowotworową przy szpitalu dziecięcym w Prokocimiu.
  • Jeszcze dzisiaj Akcja Katolicka proponuje najnowsze i wartościowe pozycje książkowe. Są one dostępne na stoliku przed głównym wejściem. Zapraszamy także na kiermasze przedświąteczne przed kościołem.
  • W tym roku pragniemy kontynuować akcję „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Akcja będzie miała miejsce w Wielki Czwartek. Będzie można wtedy wziąć z kościoła wizytówki z imionami kapłanów i  podjąć 30-to dniową modlitwę za tych, których Chrystus wybrał i nazwał swoimi przyjaciółmi. Propozycja dotyczy parafii z całej Polski oraz polskich parafii z innych krajów, a także naszej. Jako kapłani o tę modlitwę prosimy w tak ważnym dla nas dniu i z serca za nią dziękujemy. Więcej szczegółów na stronie internetowej kaplani.com.pl
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to: śp.:Leonard Sobol z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Maria Dębicka z ul. Krowoderskich Zuchów 17 oraz Anna Malinowska z ul. Palacha 3. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2019-04-14

2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone