Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Czwartek, 17 października 2019 r. imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora Czwartek XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ignacego Antiocheńskiego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 15 czerwca 2019 wyświetleń: 1074

Niedziela Trójcy Świętej

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
 • w czwartek       - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało
 • w piątek            - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.

 • W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji codziennie podczas Mszy św. wieczornych. Zapraszamy na Mszę święte kończące rok dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do dziękczynienia za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy. Będziemy także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.
 • W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie uroczysta Msza święta z procesją do czterech ołtarzy. Po niej będą jeszcze Msze święte o 18:30 i 20:30. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym Święcie Eucharystii. Prosimy zwłaszcza osoby do świec i sztandarów, dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach, dzieci z klas I, II i przedszkolne do sypania kwiatów. Zapraszamy na próbę sypania kwiatów w poniedziałek o 17:15. Prosimy także, aby udekorować okna przy trasie procesji, która przejdzie tradycyjną trasą.
 • Po Bożym Ciele zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą wieczorną w ramach Oktawy tej Uroczystości.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 będą rozdane nagrody dla dzieci, które systematycznie i wytrwale rozwiązywały zadania z Ziarenek i przynosiły je do kościoła.
 • Podczas zeszłotygodniowej zbiórki przed kościołem zawodnicy Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga zebrali 3130 zł. W intencji wszystkich ofiarodawców, także wspierających Klub 1% podatku zostanie odprawiona Msza święta klubowa w poniedziałek 17 czerwca o godz. 17:00 w kaplicy. Po mszy św. na sali teatralnej odbędzie się gala z wręczeniem nagród za cały rok i statuetek Nasi Najlepsi.
 • Klub Sportowy prowadzi także zapisy na organizowane tutaj na miejscu Wakacje z Jadwigą. Turnus I końcem czerwca, turnus II w pierwszym tygodniu lipca. Zajęcia będą się odbywały w godzinach od 9:00 do 16:00. Koszt turnusu 350 zł, a cena obejmuje: drugie śniadanie, obiad, zajęcia oraz atrakcje. Szczegóły na plakatach.
 • Dzisiaj w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
 • W niedzielę za tydzień zaprzyjaźnieni pszczelarze będą przy kościele rozprowadzać miód.
 • Stowarzyszenie Przyjaciół Skały zaprasza na jubileuszowy XVII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych, który odbędzie się dzisiaj w Skale. Występy orkiestr dętych z Polski i zagranicy oraz pokazy wojskowe poprzedzi Msza św. na placu o godz. 15:00.
 • Dzisiaj przedstawiciele Świetlicy Przystań, która działa przy naszej parafii kwestują po Mszach świętych na zorganizowanie wakacji dla swoich podopiecznych.
 • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Dariusz Zaremba z ul. Opolskiej 65, Waleria Szreniawa z ul. Rusznikarskiej 5, Bronisław Baran z ul. Stachiewicza 31 oraz Elżbieta Nowak z ul. Krowoderskich Zuchów 24. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-06-15
Wszystkich rekordów:

27. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-10-05

26. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-09-28

25. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-09-21

24 Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-09-14

23. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-09-07
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne