Piątek, 19 lipca 2019 r. imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego Piątek XV tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia 15 czerwca 2019 wyświetleń: 970

Niedziela Trójcy Świętej

• w poniedziałek - wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  • w czwartek       - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało
  • w piątek            - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.

• W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji codziennie podczas Mszy św. wieczornych. Zapraszamy na Mszę święte kończące rok dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do dziękczynienia za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy. Będziemy także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.
  • W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie uroczysta Msza święta z procesją do czterech ołtarzy. Po niej będą jeszcze Msze święte o 18:30 i 20:30. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym Święcie Eucharystii. Prosimy zwłaszcza osoby do świec i sztandarów, dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach, dzieci z klas I, II i przedszkolne do sypania kwiatów. Zapraszamy na próbę sypania kwiatów w poniedziałek o 17:15. Prosimy także, aby udekorować okna przy trasie procesji, która przejdzie tradycyjną trasą.
  • Po Bożym Ciele zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą wieczorną w ramach Oktawy tej Uroczystości.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 będą rozdane nagrody dla dzieci, które systematycznie i wytrwale rozwiązywały zadania z Ziarenek i przynosiły je do kościoła.
  • Podczas zeszłotygodniowej zbiórki przed kościołem zawodnicy Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga zebrali 3130 zł. W intencji wszystkich ofiarodawców, także wspierających Klub 1% podatku zostanie odprawiona Msza święta klubowa w poniedziałek 17 czerwca o godz. 17:00 w kaplicy. Po mszy św. na sali teatralnej odbędzie się gala z wręczeniem nagród za cały rok i statuetek Nasi Najlepsi.
  • Klub Sportowy prowadzi także zapisy na organizowane tutaj na miejscu Wakacje z Jadwigą. Turnus I końcem czerwca, turnus II w pierwszym tygodniu lipca. Zajęcia będą się odbywały w godzinach od 9:00 do 16:00. Koszt turnusu 350 zł, a cena obejmuje: drugie śniadanie, obiad, zajęcia oraz atrakcje. Szczegóły na plakatach.
  • Dzisiaj w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • W niedzielę za tydzień zaprzyjaźnieni pszczelarze będą przy kościele rozprowadzać miód.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Skały zaprasza na jubileuszowy XVII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych, który odbędzie się dzisiaj w Skale. Występy orkiestr dętych z Polski i zagranicy oraz pokazy wojskowe poprzedzi Msza św. na placu o godz. 15:00.
  • Dzisiaj przedstawiciele Świetlicy Przystań, która działa przy naszej parafii kwestują po Mszach świętych na zorganizowanie wakacji dla swoich podopiecznych.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Dariusz Zaremba z ul. Opolskiej 65, Waleria Szreniawa z ul. Rusznikarskiej 5, Bronisław Baran z ul. Stachiewicza 31 oraz Elżbieta Nowak z ul. Krowoderskich Zuchów 24. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-06-15

utworzono : 2019-07-13