Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 7 czerwca 2014 wyświetleń: 1856

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, Odpust Parafialny

Dzisiejsza Uroczystość kończy w liturgii Czas Wielkanocny. Natomiast w niedzielę za tydzień zakończy się w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

• w poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  • we wtorek         - wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
  • w środę             - wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
  • w czwartek       - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w piątek            - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
  • w sobotę           - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w niedzielę       - Uroczystość Najświętszej Trójcy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Jutrzejsze Święto Matki Kościoła, czyli Drugi Dzień Zielonych Świąt, rozpoczyna Okres Zwykły. Msze święte w naszym kościele o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00, 18:30 i 20:30.
  • Dzisiaj drugi dzień obchodów naszego odpustu parafialnego ku czci św. Jadwigi Królowej. Sumę odpustową odprawi o godz. 12:30 ks. dr hab. Krzysztof Gryz - rektor Krakowskiego Seminarium Duchownego. Kazania głosi dzisiaj o. Tomasz Gałuszka - dominikanin, historyk Kościoła. Zapraszamy także na imprezy towarzyszące, szczególnie na kiermasz koło kościoła, a o godz. 15:00 na koncert Eleni z Zespołem. Wstęp wolny.
  • Nauczyciele i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi zapraszają na przedstawienie po tytułem „Obrazy z życia św. Jadwigi” – w wykonaniu grupy teatralnej tej szkoły. Przedstawienie odbędzie się po mszy św. o godz. 12.00 w sali teatralnej. Po spektaklu odbędzie się przejście orszaku z królową Jadwigą pod figurę św. Jadwigi oraz pokaz walk rycerskich. W kościele wystawione są kukiełki wykonane przez uczniów klas 0–1 wyróżnione w szkolnym konkursie pt. ”Jadwiga jako święta, królowa i patronka naszej szkoły”. Na parkingu w godz. 10 – 14.30 odbywać się będzie kiermasz ciast przygotowanych przez rodziców szkoły.
  • Natomiast Parafialny Oddział Akcji Katolickiej prowadzi przy kościele kiermasz książki, na który serdecznie zapraszamy. W ramach kiermaszu istnieje możliwość wymiany przeczytanych książek i czasopism. Każdy może je przekazać nieodpłatnie, a na kiermaszu będą do nabycia za symboliczną cenę. Uzyskane środki z tego tytułu przeznaczymy na działalność statutową Akcji Katolickiej. Książki i czasopisma, które nie znajdą nabywcy, będą przekazane nieodpłatnie do biblioteki. Zachęcamy do udziału w tej pożytecznej akcji.
  • Więcej szczegółów na temat odpustu na plakatach wokół kościoła oraz na ulotkach, które są jeszcze przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i uczczenia Naszej Świętej Patronki. Niech wyprasza nam u tronu Bożego potrzebne łaski.
  • Prosimy o zainteresowanie się propozycją zorganizowania przy naszym kościele Straży św. Jadwigi. O szczegółach możemy przeczytać w biuletynie.
  • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza we wtorek 10 czerwca o godz. 19.15 do sali teatralnej na spotkanie z Panem prof. Gabrielem Turowskim, który wygłosi prelekcję pt. „Moje doświadczenie świętości Jana Pawła II”. Pan Gabriel Turowski to światowej sławy profesor immunologii, doktor bakteriologii i mikrobiologii. Od 1949 r. blisko zaprzyjaźniony z osobą Ojca Świętego Jana Pawła II. Członek sześcioosobowego zespołu specjalistów z całego świata służącego pomocą w leczeniu Ojca Świętego po zamachu na jego życie w dniu 13.maja 1981 r. W trakcie spotkania będzie możliwość nabycia książki pt. „Zamach, czyli jak zło w dobro się obróciło”, w której Pan profesor opisał wydarzenia z tym związane.
  • We wtorek Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę świętą o godz. 18:30, a po niej na spotkanie Koła w sali nr 6.
  • Centrum Kultury im. Św Jadwigi serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7 - 12 lat na wakacyjne warsztaty "Wakacje ze Św. Jadwigą", które odbędą się w lipcu. Zapisy są prowadzone od poniedziałku do piątku w biurze Centrum Kultury od 15:00 do 18:00. Szczegóły na plakatach.
  • W niedzielę za tydzień zawodnicy i trenerzy PKS „Jadwiga” przeprowadzą przed kościołem zbiórkę do puszek. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnych akcji klubu.
  • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Od 6 do 11 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzyma Krakowska na Jasną Górę. W tym roku również i nasza parafia przyłącza się do wspólnego pielgrzymowania wraz z członem I pielgrzymki. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej oraz u ks. Grzegorza, który będzie prowadził pielgrzymów z naszej parafii.
  • Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz z dniem dzisiejszym mianował wikariusza naszej parafii ks. Kazimierza Foltyna proboszczem parafii Łopuszna koło Nowego Targu, w miejsce zmarłego nagle ks. proboszcza Pawła Potocznego. Gratulujemy ks. Kazimierzowi awansu i dziękujemy za 8 lat gorliwej i owocnej pracy dla naszej wspólnoty. Jednocześnie życzymy wielu łask Bożych i pomyślności w posłudze duszpasterskiej w nowym miejscu.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Andrzej Grochal z ul. Opolskiej 69 i Zyta Kuźnicka z ul. Stachiewicza 47. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2014-06-07