Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 7 czerwca 2014 wyświetleń: 1856

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, Odpust Parafialny

Dzisiejsza Uroczystość kończy w liturgii Czas Wielkanocny. Natomiast w niedzielę za tydzień zakończy się w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
 • we wtorek         - wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
 • w środę             - wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
 • w czwartek       - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w piątek            - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
 • w sobotę           - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
 • w niedzielę       - Uroczystość Najświętszej Trójcy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 • Jutrzejsze Święto Matki Kościoła, czyli Drugi Dzień Zielonych Świąt, rozpoczyna Okres Zwykły. Msze święte w naszym kościele o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00, 18:30 i 20:30.
 • Dzisiaj drugi dzień obchodów naszego odpustu parafialnego ku czci św. Jadwigi Królowej. Sumę odpustową odprawi o godz. 12:30 ks. dr hab. Krzysztof Gryz - rektor Krakowskiego Seminarium Duchownego. Kazania głosi dzisiaj o. Tomasz Gałuszka - dominikanin, historyk Kościoła. Zapraszamy także na imprezy towarzyszące, szczególnie na kiermasz koło kościoła, a o godz. 15:00 na koncert Eleni z Zespołem. Wstęp wolny.
 • Nauczyciele i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi zapraszają na przedstawienie po tytułem „Obrazy z życia św. Jadwigi” – w wykonaniu grupy teatralnej tej szkoły. Przedstawienie odbędzie się po mszy św. o godz. 12.00 w sali teatralnej. Po spektaklu odbędzie się przejście orszaku z królową Jadwigą pod figurę św. Jadwigi oraz pokaz walk rycerskich. W kościele wystawione są kukiełki wykonane przez uczniów klas 0–1 wyróżnione w szkolnym konkursie pt. ”Jadwiga jako święta, królowa i patronka naszej szkoły”. Na parkingu w godz. 10 – 14.30 odbywać się będzie kiermasz ciast przygotowanych przez rodziców szkoły.
 • Natomiast Parafialny Oddział Akcji Katolickiej prowadzi przy kościele kiermasz książki, na który serdecznie zapraszamy. W ramach kiermaszu istnieje możliwość wymiany przeczytanych książek i czasopism. Każdy może je przekazać nieodpłatnie, a na kiermaszu będą do nabycia za symboliczną cenę. Uzyskane środki z tego tytułu przeznaczymy na działalność statutową Akcji Katolickiej. Książki i czasopisma, które nie znajdą nabywcy, będą przekazane nieodpłatnie do biblioteki. Zachęcamy do udziału w tej pożytecznej akcji.
 • Więcej szczegółów na temat odpustu na plakatach wokół kościoła oraz na ulotkach, które są jeszcze przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i uczczenia Naszej Świętej Patronki. Niech wyprasza nam u tronu Bożego potrzebne łaski.
 • Prosimy o zainteresowanie się propozycją zorganizowania przy naszym kościele Straży św. Jadwigi. O szczegółach możemy przeczytać w biuletynie.
 • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza we wtorek 10 czerwca o godz. 19.15 do sali teatralnej na spotkanie z Panem prof. Gabrielem Turowskim, który wygłosi prelekcję pt. „Moje doświadczenie świętości Jana Pawła II”. Pan Gabriel Turowski to światowej sławy profesor immunologii, doktor bakteriologii i mikrobiologii. Od 1949 r. blisko zaprzyjaźniony z osobą Ojca Świętego Jana Pawła II. Członek sześcioosobowego zespołu specjalistów z całego świata służącego pomocą w leczeniu Ojca Świętego po zamachu na jego życie w dniu 13.maja 1981 r. W trakcie spotkania będzie możliwość nabycia książki pt. „Zamach, czyli jak zło w dobro się obróciło”, w której Pan profesor opisał wydarzenia z tym związane.
 • We wtorek Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę świętą o godz. 18:30, a po niej na spotkanie Koła w sali nr 6.
 • Centrum Kultury im. Św Jadwigi serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7 - 12 lat na wakacyjne warsztaty "Wakacje ze Św. Jadwigą", które odbędą się w lipcu. Zapisy są prowadzone od poniedziałku do piątku w biurze Centrum Kultury od 15:00 do 18:00. Szczegóły na plakatach.
 • W niedzielę za tydzień zawodnicy i trenerzy PKS „Jadwiga” przeprowadzą przed kościołem zbiórkę do puszek. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnych akcji klubu.
 • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
 • Od 6 do 11 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzyma Krakowska na Jasną Górę. W tym roku również i nasza parafia przyłącza się do wspólnego pielgrzymowania wraz z członem I pielgrzymki. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej oraz u ks. Grzegorza, który będzie prowadził pielgrzymów z naszej parafii.
 • Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz z dniem dzisiejszym mianował wikariusza naszej parafii ks. Kazimierza Foltyna proboszczem parafii Łopuszna koło Nowego Targu, w miejsce zmarłego nagle ks. proboszcza Pawła Potocznego. Gratulujemy ks. Kazimierzowi awansu i dziękujemy za 8 lat gorliwej i owocnej pracy dla naszej wspólnoty. Jednocześnie życzymy wielu łask Bożych i pomyślności w posłudze duszpasterskiej w nowym miejscu.
 • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Andrzej Grochal z ul. Opolskiej 69 i Zyta Kuźnicka z ul. Stachiewicza 47. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2014-06-07
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne