Sobota, 08 sierpnia 2020 r. imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna Sobota XVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Dominika

Ogłoszenia 30 maja 2020 wyświetleń: 845

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

• w poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  • w środę             - wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • w czwartek       - Święto Jezusa Najwyższego Kapłana

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dziś o godz. 18:00 odprawimy akatyst do Ducha Świętego. Zapraszamy do modlitewnego udziału i uczczenia śpiewem Trzeciej Osoby Boskiej.
  • Jutrzejsze Święto Matki Kościoła, czyli Drugi Dzień Zielonych Świąt, rozpoczyna Okres Zwykły. Msze święte w naszym kościele odprawimy jutro o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:30.
  • W niedzielę za tydzień, w Uroczystość Trójcy Świętej, zakończy się w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez młodzież akademicką i pracującą „Chrystus na Krowodrzy”. W piątek spowiedź od godz. 16:30, a o 17:00 Msza święta dla dzieci. W sobotę o godz. 11:00 Msza świata dla chorych i starszych w kaplicy Matki Bożej, ale nie będzie jeszcze spotkania w sali pod plebanią. O godz. 17:15 w sobotę odprawimy różaniec fatimski.
  • Informujemy, że zgodnie z najnowszymi przepisami ogłoszonymi w tym tygodniu, od dzisiaj został zniesiony limit ilości osób mogących uczestniczyć w Mszach świętych i nabożeństwach w kościele. Cieszymy się z tego kolejnego znaku normalizacji naszego życia, również w sferze religijnej. Jednocześnie przypominamy, że nadal obowiązuje roztropność i przestrzeganie zasad dotyczących zachowywania odległości między osobami w ławkach i używania maseczek w kościele, a także dezynfekowania rąk. Jednocześnie dziękujemy za wiele serdecznych słów wsparcia oraz za wpłaty na bieżące utrzymanie kościoła przelewane na konto parafialne. Bóg zapłać.
  • Metropolita Krakowski z dniem dzisiejszym odwołuje ogólną dyspensę dla wszystkich wiernych od obowiązku udziału we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie udziela takiej dyspensy trzem grupom wiernych: osobom powyżej 65 lat, osobom z objawami infekcji oraz tym, którzy odczuwają obawę zarażenia. Pełny tekst dekretu znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej.
  • Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 18:00. W ten sposób wracamy do jednego nabożeństwa dziennie, co oznacza, że nie będzie dodatkowej „czerwcówki” o 17:00.
  • Także od poniedziałku wracamy także do normalnego funkcjonowania kancelarii parafialnej. Godziny jej otwarcia są takie same, jak przed epidemią.
  • W poniedziałek za tydzień, czyli 8 czerwca, obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej. Szczegółowe informacje podamy za tydzień.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w najnowszym numerze Biuletynu parafialnego, który dzisiaj powraca po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej ograniczeniami epidemicznymi. Powrót biuletynu jest kolejnym znakiem, że życie parafii stopniowo wraca na zwyczajne tory. Zachęcamy, żeby biuletyn zabierać nie tylko dla siebie, ale również dla osób, które nie mogą przyjść do kościoła.
  • Inne ważne informacje umieszczone są na stronie internetowej parafii. Zachęcamy nadal do korzystania z transmisji „na żywo” z kościoła, jak również do obejrzenia zamieszczonych tam filmów, w tym zapisu wizyty św. Jana Pawła II w naszym kościele w 1997 roku i wielu archiwalnych fotografii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Zofia Sikora z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Anna Malina z ul. Krowoderskich Zuchów 13, Władysława Luzar-Szwajda z ul. Palacha 11 oraz Alicja Korzeniowska z ul. Łokietka 6a. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
Ogłoszenia w wersji VIDEO

aktualizowano: 2020-05-31