Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 19 kwietnia 2014 wyświetleń: 1769

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Dzisiejsza Uroczystość kończy Święte Triduum Paschalne. To największe chrześcijańskie Święto. Wyrażamy naszą radość, gdyż Chrystusa przeszedł ze śmierci do życia. Znakiem tego wydarzenia  jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu. O godz. 18:00 zapraszamy dzisiaj na uroczyste nieszpory wielkanocne.

• Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczególnie Księdzu Proboszczowi, który w piątek obchodzić będzie imieniny, życzymy wszelkich łask Bożych w pracy duszpasterskiej oraz opieki Matki Najświętszej w życiu osobistym.
  • Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i budowę Bożego Grobu oraz za wszystkie dary złożone dla najbiedniejszych. Siostrze Bożenie, Zespołowi Charytatywnemu i młodzieży dziękujemy za przygotowanie i rozdanie 130 paczek, 79 babek wielkanocnych z życzeniami oraz 225 posiłków świątecznych.
  • Dziękujemy serdecznie siostrze Joannie i wszystkim, którzy włożyli wiele sił i poświęcenia przy stworzeniu świątecznych dekoracji. Dziękujemy również za przygotowanie i oprawę uroczystości Wielkiego Tygodnia całej Służbie Liturgicznej oraz Panu Organiście, chórowi, scholi, siostrom Grażynie i Patrycji, dzieciom i młodzieży. Księżom za wytrwałą posługę w konfesjonale. W końcu wszystkim parafianom i gościom za liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego, wspólną modlitwę i skupienie, za obecność w świątyni o różnych porach dnia i nocy.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia i odpust w Łagiewnikach.
  • Tego dnia w Rzymie Ojciec Święty Franciszek dokona kanonizacji błogosławionych Jana Pawła II i Jana XXIII. Z tej okazji już od dziś można w naszym kościele obejrzeć wystawę fotografii pochodzących z archiwum parafii, dokumentujących wizyty Ojca Świętego na Krowodrzy, wcześniej jako Kardynała krakowskiego, a w 1997 jako Papieża. Dziękujemy p. Piotrowi Mrugale, Akcji Katolickiej oraz Państwu Małgorzacie i Jackowi Kisiała za przygotowanie wystawy.
aktualizowano: 2014-04-19