Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Sobota, 11 lipca 2020 r. imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Benedykta Opata

Ogłoszenia

Ogłoszenia 8 czerwca 2013 wyświetleń: 1553

Ogłoszenia na 10. Niedzielę Zwykłą

Dzisiaj drugi dzień obchodów naszego odpustu parafialnego ku czci św. Jadwigi Królowej. Suma Odpustowa została odprawiona w sobotę wieczorem. Kazanie na niej wygłosił bp Grzegorz Ryś. Natomiast dziś, na wszystkich Mszach Świętych, kazania głosi ks. Marek Różycki, doktorant z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, który pomaga także w duszpasterstwie w katedrze wawelskiej.

 • Zapraszamy także na imprezy towarzyszące. Dziś od godz. 9:00 piknik rodzinny, w ramach którego proponujemy między innymi: warsztaty plastyczne, zabawy dla dzieci, kiermasze, a także konkursy, zabawy i pokazy antyterrorystów, zorganizowane przez krakowską policję. Całość zakończy koncert Anny Treter z zespołu „Pod Budą”, która wystąpi z własnym zespołem w sali teatralnej dzisiaj o 19:30. Wstęp wolny.
 • Dziś przed kościołem Akcja Katolicka sprzedaje po Mszach świętych najnowszą książkę o św. Jadwidze wydaną przez naszą parafię pt.: „Śladami Świętej Królowej Jadwigi i Jej epoki”. Jest to poszerzony o dodatkowe artykuły zapis zeszłorocznej konferencji naukowej, która odbyła się w naszym kościele z okazji 15-lecia kanonizacji Naszej Patronki. Zachęcamy do nabywania tej wyjątkowej publikacji.
 • Więcej szczegółów na temat odpustu na plakatach wokół kościoła oraz na ulotkach, które są jeszcze przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i uczczenia Naszej Świętej Patronki. Niech wyprasza nam u tronu Bożego potrzebne łaski.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
 • we wtorek - wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
 • w czwartek - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
 • w piątek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
 • w sobotę - wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 • Dziś w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbywa się beatyfikacja dwóch polskich sióstr zakonnych: Zofii Czeskiej i Małgorzaty Łucji Szewczyk. Początek uroczystości o godz. 10:00.
 • W czwartek Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę świętą o godz. 18:30, a po niej na spotkanie Koła w sali nr 6.
 • W piątek Wspólnota Oazowa naszej Parafii zaprasza na Wieczór Modlitwy i Uwielbienia. Początek o godz. 19:15 w dolnym kościele.
 • Wyjazd pielgrzymów do Niepokalanowa i Lichenia w sobotę o 6:00 rano z parkingu przy kościele.
 • W niedzielę za tydzień zawodnicy i trenerzy PKS „Jadwiga” przeprowadzą przed kościołem zbiórkę do puszek. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnych akcji klubu.
 • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Danuta Samek z ul. Stachiewicza 27, Maria Smaczyło z ul. Krowoderskich Zuchów 5 i Anna Szydło z ul. Krowoderskich Zuchów 25. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-11-26
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne