Sobota, 11 lipca 2020 r. imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Benedykta Opata

Ogłoszenia 8 czerwca 2013 wyświetleń: 1553

Ogłoszenia na 10. Niedzielę Zwykłą

Dzisiaj drugi dzień obchodów naszego odpustu parafialnego ku czci św. Jadwigi Królowej. Suma Odpustowa została odprawiona w sobotę wieczorem. Kazanie na niej wygłosił bp Grzegorz Ryś. Natomiast dziś, na wszystkich Mszach Świętych, kazania głosi ks. Marek Różycki, doktorant z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, który pomaga także w duszpasterstwie w katedrze wawelskiej.

• Zapraszamy także na imprezy towarzyszące. Dziś od godz. 9:00 piknik rodzinny, w ramach którego proponujemy między innymi: warsztaty plastyczne, zabawy dla dzieci, kiermasze, a także konkursy, zabawy i pokazy antyterrorystów, zorganizowane przez krakowską policję. Całość zakończy koncert Anny Treter z zespołu „Pod Budą”, która wystąpi z własnym zespołem w sali teatralnej dzisiaj o 19:30. Wstęp wolny.
  • Dziś przed kościołem Akcja Katolicka sprzedaje po Mszach świętych najnowszą książkę o św. Jadwidze wydaną przez naszą parafię pt.: „Śladami Świętej Królowej Jadwigi i Jej epoki”. Jest to poszerzony o dodatkowe artykuły zapis zeszłorocznej konferencji naukowej, która odbyła się w naszym kościele z okazji 15-lecia kanonizacji Naszej Patronki. Zachęcamy do nabywania tej wyjątkowej publikacji.
  • Więcej szczegółów na temat odpustu na plakatach wokół kościoła oraz na ulotkach, które są jeszcze przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i uczczenia Naszej Świętej Patronki. Niech wyprasza nam u tronu Bożego potrzebne łaski.

• w poniedziałek - wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
  • we wtorek - wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
  • w czwartek - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
  • w piątek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w sobotę - wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dziś w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbywa się beatyfikacja dwóch polskich sióstr zakonnych: Zofii Czeskiej i Małgorzaty Łucji Szewczyk. Początek uroczystości o godz. 10:00.
  • W czwartek Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę świętą o godz. 18:30, a po niej na spotkanie Koła w sali nr 6.
  • W piątek Wspólnota Oazowa naszej Parafii zaprasza na Wieczór Modlitwy i Uwielbienia. Początek o godz. 19:15 w dolnym kościele.
  • Wyjazd pielgrzymów do Niepokalanowa i Lichenia w sobotę o 6:00 rano z parkingu przy kościele.
  • W niedzielę za tydzień zawodnicy i trenerzy PKS „Jadwiga” przeprowadzą przed kościołem zbiórkę do puszek. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnych akcji klubu.
  • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Danuta Samek z ul. Stachiewicza 27, Maria Smaczyło z ul. Krowoderskich Zuchów 5 i Anna Szydło z ul. Krowoderskich Zuchów 25. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-11-26