Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Sobota, 11 lipca 2020 r. imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Benedykta Opata

Ogłoszenia

Ogłoszenia 15 czerwca 2013 wyświetleń: 1543

Ogłoszenia na 11. Niedzielę Zwykłą

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji zeszłotygodniowych obchodów odpustu ku czci św. Jadwigi Królowej w naszej wspólnocie. Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób, a także dzięki sprzyjającej pogodzie, mogliśmy przez dwa dni świętować na wiele różnych sposobów Dzień Naszej Patronki oraz Srebrny Jubileusz Kapłaństwa Księdza Proboszcza. Bóg zapłać także wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w tych uroczystościach oraz za wiele okazanej dobroci i serdeczności.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
 • w piątek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 • Tydzień temu Akcja Katolicka sprzedawała przed kościołem najnowszą książkę o św. Jadwidze wydaną przez naszą parafię pt.: „Śladami Świętej Królowej Jadwigi i Jej epoki”. Osoby, które nie mogły wtedy zakupić tej wyjątkowej pozycji informujemy, że za tydzień, czyli w przyszłą niedzielę, również będzie taka możliwość.
 • Zawodnicy i trenerzy PKS „Jadwiga” prowadzą dzisiaj przed kościołem zbiórkę do puszek. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnych akcji klubu.
 • Natomiast za tydzień Świetlica Środowiskowa “Przystań” działająca przy naszej parafii, prosić będzie po Mszach świętych o wsparcie na wyjazd wakacyjny dla ubogich dzieci z naszej parafii. Za wszelki dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi zaprasza wszystkich uczestników zajęć wraz z rodzicami i opiekunami na koncert z okazji zakończenia roku szkolnego, który odbędzie się na sali teatralnej w II częściach. I część w poniedziałek, czyli jutro 17 czerwca, o godz. 17.00, a II część w środę 19 czerwca, również o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie w Centrum Kultury.
 • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
 • We wtorek 2 lipca jest organizowana w naszej parafii jednodniowa pielgrzymka do Ludźmierza i Zakopanego. Koszt 30 zł. Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Bliższe informacje u ks. Tadeusza Tokarza.
 • Po raz kolejny zwracamy się z prośbą o pomoc dla naszego parafianina Pawła Waśniowskiego, który po wypadku z dzieciństwa do końca życia pozostanie osobą niepełnosprawną. Paweł od kilku tygodni jest poddawany zabiegom, które podtrzymują jego stan zdrowia. Niestety nie wszystkie zabiegi są refundowane przez NFZ. Bardzo prosimy o finansowe wsparcie rehabilitacji Pawła. Informacje jak to zrobić znajdują się na ulotach przy wyjściu z kościoła i na naszej stronie internetowej.
 • Zapraszamy na uroczystą Eucharystię z udziałem Kardynałów i Biskupów z Polski i z zagranicy, podczas której nastąpi poświęcenie kościoła bł. Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się”. Będzie to jednocześnie uczczenie ważnych dla Kościoła biskupich Jubileuszy - 50 lecia Kapłaństwa Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, bp Jana Zająca i bp Tadeusza Rakoczego oraz 25 lecia sakry Kardynała Kazimierza Nycza i bp. Jana Szkodonia. Uroczystość będzie miała miejsce w Łagiewnikach w przyszłą niedzielę 23 czerwca o godz. 10:00. Zachęcamy wszystkich do udziału.
 • Dzień wcześniej, także w Łagiewnikach, będzie miało miejsce szczególne wydarzenie, ważne dla naszej parafii. W kościele bł. Jana Pawła II nastąpi poświęcenie kaplicy św. Jadwigi Królowej, dla upamiętnienia Jej kanonizacji. To doniosłe wydarzenie nastąpi w Centrum „Nie lękajcie się” w sobotę 22 czerwca o godz. 19:00. Zapraszamy wszystkich Parafian.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Marianna Drążek z ul. Stachiewicza 25, Beata Bajek-Sławińska z ul. Opolskiej 49, Maria Matałyga z ul. Kluczborskiej 5, Marcin Pałczyński z ul. Stachiewicza 47 i Stanisław Bobek z ul. Krowoderskich Zuchów 23. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-11-26
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne