Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Sobota, 11 lipca 2020 r. imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Benedykta Opata

Ogłoszenia

Ogłoszenia 22 czerwca 2013 wyświetleń: 1624

Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą

W ramach III Małopolskich Dni bł. Jana Pawła II zapraszamy na spektakl, który odbędzie się w naszej parafii. Będzie to sztuka Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”, którą w naszej sali teatralnej wystawi Teatr im. Karola Wojtyły z Krakowa. Początek spektaklu dzisiaj o godz. 17:00. Wstęp jest wolny. Zachęcamy do udziału ufając, że w naszej parafii jest wiele osób, które mogłyby częściej korzystać z wielu wartościowych propozycji oferowanych przy naszym kościele.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 • w piątek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
 • w sobotę - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych. Szczególnie ks. Pawłowi, który w sobotę będzie obchodził imieniny, życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy katechetycznej i w realizacji powołania kapłańskiego.

 • W dzisiejszą niedzielę Świetlica Środowiskowa “Przystań” działająca przy naszym kościele, prosi po Mszach świętych o wsparcie na wyjazd wakacyjny dla ubogich dzieci z naszej parafii. Za wszelki dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Zapraszamy na uroczystą Eucharystię z udziałem Kardynałów i Biskupów z Polski i z zagranicy, podczas której nastąpi poświęcenie kościoła bł. Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się”. Uroczystość ma miejsce w Łagiewnikach dzisiaj, od godz. 10:00. Zachęcamy wszystkich do udziału.
 • Dziś przed kościołem Akcja Katolicka sprzedaje po Mszach świętych najnowszą książkę o św. Jadwidze wydaną przez naszą parafię pt.: „Śladami Świętej Królowej Jadwigi i Jej epoki”. Jest to poszerzony o dodatkowe artykuły zapis zeszłorocznej konferencji naukowej, która odbyła się w naszym kościele z okazji 15-lecia kanonizacji Naszej Patronki. Zachęcamy do nabywania tej wyjątkowej publikacji.
 • W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji codziennie podczas Mszy św. wieczornych. Msze św. na zakończenie roku odprawimy w piątek: Gimnazjum nr 12 - godz. 8:30, szkoła 113 - godz. 9:30, szkoła 21 - godz. 10:30 i Szkoła św. Jadwigi - godz. 10:00 w kaplicy MB. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do dziękczynnej modlitwy za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy. Będziemy także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek dla ciała i ducha był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.
 • Są jeszcze wolne miejsca na obóz piłkarsko - rekreacyjny w Rabce. Termin od 25.07 do 04.08. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Zapisy w biurze PKS „Jadwiga”.
 • Parafia NMP Matki Kościoła na Prądniku Białym prowadzi zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę, która odbędzie się od 6 do 11 sierpnia. Zapisy w każdą niedzielę po Mszach świętych. Wpisowe, które obejmuje również ubezpieczenie wynosi: dla młodzieży do lat 16 – 30 zł, a dla osób powyżej 16 lat – 55 zł. Zapisy trwają do 28 lipca.
 • Koło Przyjaciół Radia Maryja dziękuje tym wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie funduszu stypendialnego dla studenta Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Dziękujemy za dary przekazane na kiermasz, z którego dochód zwiększył fundusz o kwotę 1 020 zł.
 • Zbiżają się Światowe Dni Młodzieży, które tym razem odbędą się w Rio de Janeiro w Brazylii. Z milionami młodych ludzi spotka się tam papież Franciszek. Wielu nie może udać się do Brazylii, dlatego zapraszamy wszystkich młodych do Krakowa, by w tych dniach łączyć się duchowo i przez telemost z zebranymi w Rio. Spotkanie odbędzie się 27 i 28 lipca. Więcej informacji na plakatach. Rejestracja chętnych na stronie interentowej: www.riowkrakowie.pl
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 18:00. Ostatnie nabożeństwo będzie w niedzielę 30 czerwca.
 • Poradnia Leczenia Uzależnień na ul. Radzikowskiego 29 zaprasza osoby uzależnione od hazardu, ich rodziny i bliskich na bezpłatne konsultacje psychologiczne oraz porady prawne i ekonomiczne. Więcej informacji na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Maria Wajda z ul. Krowoderskich Zuchów 15, Stanisław Wetula z ul. Krowoderskich Zuchów 23 i Jan Zbroszczyk z ul. Batalionu „Skała” AK 8. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-11-26
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne