Sobota, 11 lipca 2020 r. imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Benedykta Opata

Ogłoszenia 22 czerwca 2013 wyświetleń: 1624

Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą

W ramach III Małopolskich Dni bł. Jana Pawła II zapraszamy na spektakl, który odbędzie się w naszej parafii. Będzie to sztuka Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”, którą w naszej sali teatralnej wystawi Teatr im. Karola Wojtyły z Krakowa. Początek spektaklu dzisiaj o godz. 17:00. Wstęp jest wolny. Zachęcamy do udziału ufając, że w naszej parafii jest wiele osób, które mogłyby częściej korzystać z wielu wartościowych propozycji oferowanych przy naszym kościele.

• w poniedziałek - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  • w piątek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • w sobotę - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych. Szczególnie ks. Pawłowi, który w sobotę będzie obchodził imieniny, życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy katechetycznej i w realizacji powołania kapłańskiego.

• W dzisiejszą niedzielę Świetlica Środowiskowa “Przystań” działająca przy naszym kościele, prosi po Mszach świętych o wsparcie na wyjazd wakacyjny dla ubogich dzieci z naszej parafii. Za wszelki dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Zapraszamy na uroczystą Eucharystię z udziałem Kardynałów i Biskupów z Polski i z zagranicy, podczas której nastąpi poświęcenie kościoła bł. Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się”. Uroczystość ma miejsce w Łagiewnikach dzisiaj, od godz. 10:00. Zachęcamy wszystkich do udziału.
  • Dziś przed kościołem Akcja Katolicka sprzedaje po Mszach świętych najnowszą książkę o św. Jadwidze wydaną przez naszą parafię pt.: „Śladami Świętej Królowej Jadwigi i Jej epoki”. Jest to poszerzony o dodatkowe artykuły zapis zeszłorocznej konferencji naukowej, która odbyła się w naszym kościele z okazji 15-lecia kanonizacji Naszej Patronki. Zachęcamy do nabywania tej wyjątkowej publikacji.
  • W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji codziennie podczas Mszy św. wieczornych. Msze św. na zakończenie roku odprawimy w piątek: Gimnazjum nr 12 - godz. 8:30, szkoła 113 - godz. 9:30, szkoła 21 - godz. 10:30 i Szkoła św. Jadwigi - godz. 10:00 w kaplicy MB. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do dziękczynnej modlitwy za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy. Będziemy także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek dla ciała i ducha był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.
  • Są jeszcze wolne miejsca na obóz piłkarsko - rekreacyjny w Rabce. Termin od 25.07 do 04.08. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Zapisy w biurze PKS „Jadwiga”.
  • Parafia NMP Matki Kościoła na Prądniku Białym prowadzi zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę, która odbędzie się od 6 do 11 sierpnia. Zapisy w każdą niedzielę po Mszach świętych. Wpisowe, które obejmuje również ubezpieczenie wynosi: dla młodzieży do lat 16 – 30 zł, a dla osób powyżej 16 lat – 55 zł. Zapisy trwają do 28 lipca.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja dziękuje tym wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie funduszu stypendialnego dla studenta Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Dziękujemy za dary przekazane na kiermasz, z którego dochód zwiększył fundusz o kwotę 1 020 zł.
  • Zbiżają się Światowe Dni Młodzieży, które tym razem odbędą się w Rio de Janeiro w Brazylii. Z milionami młodych ludzi spotka się tam papież Franciszek. Wielu nie może udać się do Brazylii, dlatego zapraszamy wszystkich młodych do Krakowa, by w tych dniach łączyć się duchowo i przez telemost z zebranymi w Rio. Spotkanie odbędzie się 27 i 28 lipca. Więcej informacji na plakatach. Rejestracja chętnych na stronie interentowej: www.riowkrakowie.pl
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 18:00. Ostatnie nabożeństwo będzie w niedzielę 30 czerwca.
  • Poradnia Leczenia Uzależnień na ul. Radzikowskiego 29 zaprasza osoby uzależnione od hazardu, ich rodziny i bliskich na bezpłatne konsultacje psychologiczne oraz porady prawne i ekonomiczne. Więcej informacji na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Maria Wajda z ul. Krowoderskich Zuchów 15, Stanisław Wetula z ul. Krowoderskich Zuchów 23 i Jan Zbroszczyk z ul. Batalionu „Skała” AK 8. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-11-26