Sobota, 11 lipca 2020 r. imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Benedykta Opata

Ogłoszenia 13 lipca 2013 wyświetleń: 1445

Ogłoszenia na 15. Niedzielę Zwykłą

Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzieci i młodzież na akcję „Lato w mieście”. W najbliższym tygodniu zajęcia będą się odbywały w godzinach dopołudniowych, a nie jak wcześniej popołudniowych. Zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższym tygodniu na boisko wielofunkcyjne na godz.10:00.

• w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, bp i Doktora Kościoła
  • we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej)
  • w czwartek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana
  • w sobotę wspomnienie bł Czesława, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo do św. Jadwigi w środę o godz. 18.00.

W piątek o godz.17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego i litanią do bł. Jana Pawła II.

Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza do przeżycia „rekolekcji w drodze” podczas 33 Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę. W swoim zaproszeniu pisze: „wyruszamy w intencji Ojca św. Franciszka oraz Ojczyzny(...) o rychła kanonizację bł Jana Pawła II.(...) Matce Bożej powierzymy wszystkie nasze osobiste intencje, smutki, radości i pragnienia”. Zachęca też ks. Kardynał do duchowej łączności z pielgrzymującymi. Całość zaproszenia można przeczytać na stronie internetowej parafii.

Dziś po każdej Mszy św. istnieje możliwość wsparcia fundacji „Alma Spei”, która prowadzi hospicjum domowe dla dzieci.

Życzymy dobrej pogody oraz bezpiecznego odpoczynku wszystkim naszym parafianom rozpoczynającym urlopy.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Józefa Kulikowska z ul. Stachiewicza 47
+ Marek Starzyk z ul. Stachiewicza 25