Sobota, 11 lipca 2020 r. imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Benedykta Opata

Ogłoszenia 20 kwietnia 2013 wyświetleń: 1829

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wspierajmy naszą modlitwą troskę Kościoła o nowe i święte powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. Niech Chrystus doda odwagi wielu młodym ludziom do pójścia za Jego głosem, mimo całkowicie przeciwnych sugestii i mód dzisiejszego świata.

• we wtorek - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika
  • w czwartek - Święto św. Marka, Ewangelisty

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczególne życzenia kierujemy dziś do ks. Proboszcza Marka Hajdyły i ks. Jarosława Chlebdy, którzy w czwartek obchodzą imieniny. Życzymy im łask Bożych w realizacji kapłańskiego powołania, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz sił, zdrowia i spełnienia życiowych zamierzeń.

• Msza święta dla Parafialnego Klubu Sportowego "Jadwiga" zostanie odprawiona w najbliższy wtorek o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
  • W Klubie trwają zapisy na wakacyjne obozy: sportowy w Suchej Beskidzkiej, rekreacyjno-sportowy w Rabce Zdroju oraz rekreacyjno-sportowy w Ferierre we Włoszech. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biura klubu, od poniedziałku do środy, w godz. 16:00 - 18:00.
  • Przypominamy też możliwości przekazania 1 % podatku na działalność naszego parafialnego Klubu. Informacje jak to zrobić znajdują się na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Krakowska Grupa Medytacyjna, działająca w ramach Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskie oraz na rzecz Nowej Ewangelizacji, za wiedzą ks. bpa Grzegorza Rysia, serdecznie zaprasza na wspólną medytacyjną modlitwę w ciszy w kościele pw. Matki Bożej Ostrobramskiej przy ul. Meissnera 20, w środę 24 kwietnia o godz. 19:00. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.
  • Natomiast w piatek zapraszamy do naszego kościoła, jak co tydzień, na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30.
  • W przyszłą niedzielę pszczelarze z Krowodrzy będą przy kościele rozprowadzać miód.
  • Wspólnota osób niepełnosprawnych „Bystrzaki” prowadzi dziś kwestę przed kościołem na cel zorganizowania wypoczynku dla podopiecznych.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Helena Przetocka z ul. Opolskiej 51 i Stanisława Pękala z ul. Kluczborskiej 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...
aktualizowano: 2013-11-26