Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Sobota, 11 lipca 2020 r. imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Benedykta Opata

Ogłoszenia

Ogłoszenia 20 kwietnia 2013 wyświetleń: 1829

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wspierajmy naszą modlitwą troskę Kościoła o nowe i święte powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. Niech Chrystus doda odwagi wielu młodym ludziom do pójścia za Jego głosem, mimo całkowicie przeciwnych sugestii i mód dzisiejszego świata.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • we wtorek - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika
  • w czwartek - Święto św. Marka, Ewangelisty

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczególne życzenia kierujemy dziś do ks. Proboszcza Marka Hajdyły i ks. Jarosława Chlebdy, którzy w czwartek obchodzą imieniny. Życzymy im łask Bożych w realizacji kapłańskiego powołania, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz sił, zdrowia i spełnienia życiowych zamierzeń.

  • Msza święta dla Parafialnego Klubu Sportowego "Jadwiga" zostanie odprawiona w najbliższy wtorek o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
  • W Klubie trwają zapisy na wakacyjne obozy: sportowy w Suchej Beskidzkiej, rekreacyjno-sportowy w Rabce Zdroju oraz rekreacyjno-sportowy w Ferierre we Włoszech. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biura klubu, od poniedziałku do środy, w godz. 16:00 - 18:00.
  • Przypominamy też możliwości przekazania 1 % podatku na działalność naszego parafialnego Klubu. Informacje jak to zrobić znajdują się na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Krakowska Grupa Medytacyjna, działająca w ramach Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskie oraz na rzecz Nowej Ewangelizacji, za wiedzą ks. bpa Grzegorza Rysia, serdecznie zaprasza na wspólną medytacyjną modlitwę w ciszy w kościele pw. Matki Bożej Ostrobramskiej przy ul. Meissnera 20, w środę 24 kwietnia o godz. 19:00. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.
  • Natomiast w piatek zapraszamy do naszego kościoła, jak co tydzień, na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30.
  • W przyszłą niedzielę pszczelarze z Krowodrzy będą przy kościele rozprowadzać miód.
  • Wspólnota osób niepełnosprawnych „Bystrzaki” prowadzi dziś kwestę przed kościołem na cel zorganizowania wypoczynku dla podopiecznych.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Helena Przetocka z ul. Opolskiej 51 i Stanisława Pękala z ul. Kluczborskiej 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...
aktualizowano: 2013-11-26
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne