Sobota, 11 lipca 2020 r. imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Benedykta Opata

Ogłoszenia 8 czerwca 2013 wyświetleń: 1567

Ogłoszenia na 9. Niedzielę Zwykłą

Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą świętą wieczorną w ramach Oktawy Bożego Ciała. Zakończenie Oktawy nastąpi w piątek, kiedy połączymy je z uroczystą procesją ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nagrodzimy wtedy dzieci, które wytrwale brały udział w procesji.

• w poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • w środę - wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  • w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • w sobotę - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i jednocześnie wspomnienie św. Jadwigi Królowej, patronki naszej parafii

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki św. Jadwigi.

• Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Za każdy dar serca dziękujemy.
  • W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:00. Msza św. dla dzieci będzie o godz. 17:00, a o 20:00 dla młodzieży w kaplicy Matki Bożej.
  • We wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w sali nr 6.
  • W sobotę i w niedzielę za tydzień będziemy uroczyście świętować Odpust ku czci św. Jadwigi Królowej. Sumę Odpustową w sobotę 8 czerwca o godz. 18:30 odprawi ks. Proboszcz Marek Hajdyła, który obchodzi w tym roku 25-lecie Kapłaństwa. Kazanie na sumie wygłosi bp Grzegorz Ryś, także Srebrny Jubilat. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na tę Uroczystość, ale także na imprezy towarzyszące.
  • W sobotę od rana zapraszamy szczególnie małych sportowców na wiele gier, zabaw i zawodów sportowych. Natomiast w niedzielę za tydzień odbędzie się piknik rodzinny, w ramach którego proponujemy między innymi: warsztaty plastyczne, zabawy dla dzieci, kiermasze, a także konkursy, zabawy i pokazy antyterrorystów, zorganizowane przez krakowską policję. Całość zakończy koncert Anny Treter z zespołu „Pod Budą”, która wystąpi z własnym zespołem w sali teatralnej w niedzielę o 19:30. Wstęp wolny.
  • Więcej szczegółów na temat odpustu na plakatach wokół kościoła oraz na ulotkach, które prosimy zabierać przy wyjściach po Mszy świętej. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i uczczenia Naszej Świętej Patronki. Niech wyprasza nam u Boga potrzebne łaski oraz umacnia nas na drodze ku szczęśliwej wieczności.
  • Na naszej stronie internetowaj można przeglądać zdjęcia z uroczystości Bierzmowania, którego ponad tydzień temu udzielił naszej młodzieży Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Zdjęcia wykonał p. Tadeusz Warczak, u którego można zamawiać wybrane fotografie.
  • W zakrystii jest do nabycia II tom książki pt.: „Jestem Józef Wasz Brat”, o zmarłym dwa lata temu ks. Arcybiskupie Józefie Życińskim. Polecamy.
  • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Stowarzyszenie „Instytut Królowej Jadwigi” zaprasza na II sesję poświęconą sylwetce św. Jadwigi. Sesja odbędzie się w kościele oo. Karmelitów na Piasku w Krakowie, w sobotę 8 czerwca. Szczegóły na plakacie.
  • Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Chełmońskiego 24 serdecznie zapraszają wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, na Festyn Azorski w piątek 7 czerwca od 14:00 do 19:00. Szczegóły w gablocie przed kościołem.
aktualizowano: 2013-11-26