Sobota, 11 lipca 2020 r. imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Benedykta Opata

Ogłoszenia 5 stycznia 2013 wyświetleń: 1969

Ogłoszenia na Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli

W ostatni poniedziałek uroczystym nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym zakończyliśmy Stary Rok 2012. W ciągu całego minionego roku pobłogosławiliśmy 21 par małżeńskich, udzieliliśmy 102 chrztów i odprawiliśmy 143 pogrzeby naszych parafian. 175 dzieci przyjęło Pierwszą Komunię Świętą, a 72 młodzieży Sakrament Bierzmowania.

W liturgii Kościoła:
w przyszłą niedzielę - Święto Chrztu Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej mszy św. Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca.
  • Dziś także zapraszamy do sali teatralnej ok. godz. 12:00 na jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21.
  • Nasza parafialna schola rozprowadza dziś po Mszach świętych poświęcone kadzidło. Dochód jest przeznaczony na bieżące wydatki scholi. Zachęcamy do nabycia kadzidła i wsparcia scholi.
  • W działalności charytatywnej wydaliśmy w ciągu całego roku 2012 w kuchni św. Jadwigi 27 134 obiady (110 dziennie) oraz 398 paczek świątecznych przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem i 265 w ramach akcji „Drzewko dobroci".
  • Dzięki wpływom z całego roku ze składek we wszystkie niedziele i święta, oraz wszelkich innych składek i indywidualnych darowizn pokryliśmy wszystkie bieżące wydatki parafii, takie jak: rachunki i stałe płatności, większe i mniejsze inwestycje, prace remontowe i naprawcze oraz podatki państwowe i kościelne, zakupy, świece, hostie, wino, komunikanty, szaty liturgiczne, wystrój kościoła, prasa, środki czystości i wiele innych. W sumie skończyliśmy rok finansowy 2012 dodatnim saldem w wysokości 46 700 zł. Pieniądze są zdeponowane na koncie i pozwolą parafii na płynne podjęcie zadań w nowym roku. Bóg zapłać za każdą złotówkę ofiarowaną do naszej wspólnej parafialnej kasy. Wszystkie ofiarowane środki są wydawane dla dobra naszego kościoła i wspólnoty.
  • Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie opłatkowe we wtorek po Mszy świętej wieczornej do sali nr 6.
  • W czwartek 10 stycznia Koło Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową o godz. 18:00 w kościele, na Mszę świętą wieczorną, a po niej na spotkanie opłatkowe koła w sali pod plebanią.
  • Msza święta dla Parafialnego Klubu Sportowego „Jadwiga" będzie w czwartek 10 stycznia o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, trenerów oraz rodziców.
  • W Klubie "Jadwiga" są jeszcze ostatnie wolne miejsca na obozy w czasie ferii zimowych. Bliższe informacje na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Przypominamy także o możliwości przekazania 1 % podatku na działalność naszego Klubu. Informacje jak to zrobić znajdują się na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy na akcję Cappuccino dla Afryki. Pijąc dzisiaj filiżankę doskonałej kawy w kawiarence przy klasztorze kapucynów ul. Loretańska 11, pomożecie biednym w Afryce. Kapucyni będą serwować dla Was kawę, a dochód przeznaczony jest na zakup posiłków dla 200 sierot w parafii Ndim, w Republice Środkowoafrykańskiej.
  • Już dziś informujemy, że w dniach 15-16 lutego bieżącego roku będziemy przyżywać w naszej parafii nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwi św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. Wydarzenie to będzie poprzedzone rekolekcjami parafialnymi.
  • Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. O wizycie wcześniej powiadamiają ministranci, rozdając kartki kolędowe. Program całej kolędy jest wywieszony na drzwiach wejściowych kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej. Z przedsionka kościoła można zabierać wodę święconą.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Bogusław Bień z ul. Krowoderskich Zuchów 17, Władysław Cielecki z ul. Kluczborskiej 4, Maria Bafia z ul. Rusznikarskiej 13 i Andrzej Solecki.
aktualizowano: 2013-11-26