Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Sobota, 11 lipca 2020 r. imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Benedykta Opata

Ogłoszenia

Ogłoszenia 5 stycznia 2013 wyświetleń: 1969

Ogłoszenia na Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli

W ostatni poniedziałek uroczystym nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym zakończyliśmy Stary Rok 2012. W ciągu całego minionego roku pobłogosławiliśmy 21 par małżeńskich, udzieliliśmy 102 chrztów i odprawiliśmy 143 pogrzeby naszych parafian. 175 dzieci przyjęło Pierwszą Komunię Świętą, a 72 młodzieży Sakrament Bierzmowania.

W liturgii Kościoła:
w przyszłą niedzielę - Święto Chrztu Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej mszy św. Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca.
 • Dziś także zapraszamy do sali teatralnej ok. godz. 12:00 na jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21.
 • Nasza parafialna schola rozprowadza dziś po Mszach świętych poświęcone kadzidło. Dochód jest przeznaczony na bieżące wydatki scholi. Zachęcamy do nabycia kadzidła i wsparcia scholi.
 • W działalności charytatywnej wydaliśmy w ciągu całego roku 2012 w kuchni św. Jadwigi 27 134 obiady (110 dziennie) oraz 398 paczek świątecznych przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem i 265 w ramach akcji „Drzewko dobroci".
 • Dzięki wpływom z całego roku ze składek we wszystkie niedziele i święta, oraz wszelkich innych składek i indywidualnych darowizn pokryliśmy wszystkie bieżące wydatki parafii, takie jak: rachunki i stałe płatności, większe i mniejsze inwestycje, prace remontowe i naprawcze oraz podatki państwowe i kościelne, zakupy, świece, hostie, wino, komunikanty, szaty liturgiczne, wystrój kościoła, prasa, środki czystości i wiele innych. W sumie skończyliśmy rok finansowy 2012 dodatnim saldem w wysokości 46 700 zł. Pieniądze są zdeponowane na koncie i pozwolą parafii na płynne podjęcie zadań w nowym roku. Bóg zapłać za każdą złotówkę ofiarowaną do naszej wspólnej parafialnej kasy. Wszystkie ofiarowane środki są wydawane dla dobra naszego kościoła i wspólnoty.
 • Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie opłatkowe we wtorek po Mszy świętej wieczornej do sali nr 6.
 • W czwartek 10 stycznia Koło Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową o godz. 18:00 w kościele, na Mszę świętą wieczorną, a po niej na spotkanie opłatkowe koła w sali pod plebanią.
 • Msza święta dla Parafialnego Klubu Sportowego „Jadwiga" będzie w czwartek 10 stycznia o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, trenerów oraz rodziców.
 • W Klubie "Jadwiga" są jeszcze ostatnie wolne miejsca na obozy w czasie ferii zimowych. Bliższe informacje na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 • Przypominamy także o możliwości przekazania 1 % podatku na działalność naszego Klubu. Informacje jak to zrobić znajdują się na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy na akcję Cappuccino dla Afryki. Pijąc dzisiaj filiżankę doskonałej kawy w kawiarence przy klasztorze kapucynów ul. Loretańska 11, pomożecie biednym w Afryce. Kapucyni będą serwować dla Was kawę, a dochód przeznaczony jest na zakup posiłków dla 200 sierot w parafii Ndim, w Republice Środkowoafrykańskiej.
 • Już dziś informujemy, że w dniach 15-16 lutego bieżącego roku będziemy przyżywać w naszej parafii nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwi św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. Wydarzenie to będzie poprzedzone rekolekcjami parafialnymi.
 • Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. O wizycie wcześniej powiadamiają ministranci, rozdając kartki kolędowe. Program całej kolędy jest wywieszony na drzwiach wejściowych kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej. Z przedsionka kościoła można zabierać wodę święconą.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Bogusław Bień z ul. Krowoderskich Zuchów 17, Władysław Cielecki z ul. Kluczborskiej 4, Maria Bafia z ul. Rusznikarskiej 13 i Andrzej Solecki.
aktualizowano: 2013-11-26
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne