Piątek, 23 kwietnia 2021 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Ogłoszenia 9 stycznia 2021 wyświetleń: 486

Święto Chrztu Pańskiego

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich błogosławieństw.
  • Przypominamy, że z powodu ciągle obowiązujących obostrzeń sanitarnymi, ilość osób mogących przebywać w kościołach jest limitowana, w zależności od ich powierzchni. Dlatego osoby wchodzące na nabożeństwo są w naszym kościele liczone i w razie potrzeby kościół jest zamykany dla bezpieczeństwa uczestników nabożeństw. Przepraszamy za wynikające z tego niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość. Ciągle zawieszone są spotkania grup parafialnych i katechezy przygotowujące do sakramentów oraz wydawanie naszego biuletynu.
  • Nadal obowiązuje także dekret Metropolity Krakowskiego, nakazujący ścisłe przestrzeganie przepisów państwowych w kościołach oraz dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy świętej. Na naszej stronie internetowej jest cały czas dostępna ciągła transmisja video z naszego kościoła. Zapraszamy do udziału w modlitwie także w ten sposób.
  • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, składka na tacę będzie w całości składką inwestycyjną. Dziękujemy za wszystkie ofiary imienne i anonimowe składane na tacę oraz za liczne wpłaty na konto parafii.
  • Trwa tegoroczna kolęda, która jednak z powodu pandemii nie odbywa się w tradycyjnej formie. Nie odwiedzamy Waszych domów, natomiast zapraszamy w styczniu poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe do kościoła lub do uczestnictwa poprzez transmisję internetową. W czasie takiej Eucharystii modlimy się wspólnie w intencji mieszkańców danej ulicy o błogosławieństwo na Nowy Rok. Można również otrzymać w kościele wodę święconą, a także modlitewnik kolędowy i pamiątkowy obrazek. W tym tygodniu zapraszamy wieczorem o godz. 18:30 na Msze święte kolędowe: w czwartek 14 stycznia mieszkańców wszystkich bloków przy ul. Batalionu "Skała" AK oraz w piątek 15 stycznia mieszkańców wszystkich bloków przy ulicach: Kluczborskiej i Bratysławskiej. Pełny harmonogram spotkań kolędowych dla mieszkańców poszczególnych ulic wywieszony jest na drzwiach kościoła, a także TUTAJ.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Agnieszka Trela z ul. Łokietka 57A, Stefania Stecka z ul. Stachiewicza 19, Henryk Winter z ul. Krowoderskich Zuchów 7 i Aleksandra Bazińska z ul. Rusznikarskiej 15. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

aktualizowano: 2021-01-10

2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone