Sobota, 28 marca 2020 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Ogłoszenia 1 lutego 2014 wyświetleń: 1409

Święto Ofiarowania Pańskiego

Dzisiaj przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

• w środę       - wspomnienie św. Agaty, dziewicy
  • w czwartek - wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiaj Zespół Charytatywny prowadzi także tradycyjną zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Za każdy dar serca dziękujemy.
  • Zmianka tajemnic różańca świętego będzie w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  • Zebranie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową na godz. 18.00, potem na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie koła także we wtorek 11 lutego.
  • W tym tygodniu przypada I czwatek i I piątek miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:00. O 17:00 będzie dodatkowa Msza św., a o 18:00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Wyjątkowo nie będzie w tym miesiącu Mszy św. o 20:00 w dolnej kaplicy.
  • Natomiast Msza św. dla chorych i starszych wraz z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych będzie odprawiona w najbliższą sobotę 8 lutego o godz. 11:00, wyjątkowo w górnym kościele, z racji przypadającego wkrótce wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, czyli Światowego Dnia Chorego. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek w sali pod plebanią.
  • Zakończyła się tegoroczna kolęda. Bardzo dziękujemy za waszą gościnność, za budujące rozmowy i wiele sympatycznych słów kierowanych pod adresem księży i sióstr pracujących w naszej parafii. Bardzo cenimy sobie te okazje do serdecznych spotkań i rozmów. Cieszymy się, że wysiłki wkładane w rozwój naszej wspólnoty i kościoła są przez wielu parafian widziane i doceniane.
  • Wdzięczni jesteśmy za wszelkie propozycje i uwagi. Dziękujemy także za ofiary składane przy okazji kolędy, które w części są także przeznaczane na utrzymanie domów księży emerytów w Swoszowicach i w Makowie oraz na Fundusz Obrony Życia SOS i na misje. Ofiary zebrane przez ministrantów są częściowo przeznaczone na różne wyjazdy, nagrody i inne potrzeby służby liturgicznej w naszej parafii. W niedzielę 23 lutego o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 odprawimy Msze święte w intencji wszystkich, których w tym roku odwiedziliśmy po kolędzie.
  • Wszystkim, którzy rozpoczęli ferie zimowe życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Dzieci, które pozostają w domu zapraszamy na zajęcia przy kościele organizowane przez Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga”. Szczegółowe informacje w biurze klubu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Janusza Zdybał z ul. Stachiewicza 27, który w tym tygodniu odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-02-01