Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Sobota, 28 marca 2020 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 1 lutego 2014 wyświetleń: 1409

Święto Ofiarowania Pańskiego

Dzisiaj przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w środę       - wspomnienie św. Agaty, dziewicy
 • w czwartek - wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 • Dzisiaj Zespół Charytatywny prowadzi także tradycyjną zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Za każdy dar serca dziękujemy.
 • Zmianka tajemnic różańca świętego będzie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. 
 • Zebranie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową na godz. 18.00, potem na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie koła także we wtorek 11 lutego. 
 • W tym tygodniu przypada I czwatek i I piątek miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:00. O 17:00 będzie dodatkowa Msza św., a o 18:00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Wyjątkowo nie będzie w tym miesiącu Mszy św. o 20:00 w dolnej kaplicy.
 • Natomiast Msza św. dla chorych i starszych wraz z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych będzie odprawiona w najbliższą sobotę 8 lutego o godz. 11:00, wyjątkowo w górnym kościele, z racji przypadającego wkrótce wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, czyli Światowego Dnia Chorego. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek w sali pod plebanią.
 • Zakończyła się tegoroczna kolęda. Bardzo dziękujemy za waszą gościnność, za budujące rozmowy i wiele sympatycznych słów kierowanych pod adresem księży i sióstr pracujących w naszej parafii. Bardzo cenimy sobie te okazje do serdecznych spotkań i rozmów. Cieszymy się, że wysiłki wkładane w rozwój naszej wspólnoty i kościoła są przez wielu parafian widziane i doceniane. 
 • Wdzięczni jesteśmy za wszelkie propozycje i uwagi. Dziękujemy także za ofiary składane przy okazji kolędy, które w części są także przeznaczane na utrzymanie domów księży emerytów w Swoszowicach i w Makowie oraz na Fundusz Obrony Życia SOS i na misje. Ofiary zebrane przez ministrantów są częściowo przeznaczone na różne wyjazdy, nagrody i inne potrzeby służby liturgicznej w naszej parafii. W niedzielę 23 lutego o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 odprawimy Msze święte w intencji wszystkich, których w tym roku odwiedziliśmy po kolędzie.
 • Wszystkim, którzy rozpoczęli ferie zimowe życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Dzieci, które pozostają w domu zapraszamy na zajęcia przy kościele organizowane przez Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga”. Szczegółowe informacje w biurze klubu. 
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Janusza Zdybał z ul. Stachiewicza 27, który w tym tygodniu odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-02-01
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne