Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 1 lutego 2020 wyświetleń: 334

Święto Ofiarowania Pańskiego

• w środę       - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • w czwartek - wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i potrzebnych łask.

• Dzisiaj przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic, a składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
  • Zespół Charytatywny prowadzi dzisiaj po Mszach Świętych zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Dziękujemy za dar serca.
  • Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek 4 lutego po wieczornej Mszy Świętej w sali nr. 6.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek grupa studentów i młodzieży pracującej Chrystus na Krowodrzy zaprasza wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00. W piątek spowiadamy od godz. 16:30, a o 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę 8 lutego z okazji przypadającego trzy dni później wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, czyli Światowego Dnia Chorego, zapraszamy na Mszę św. dla chorych i starszych wraz z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Zapraszamy o godz. 11:00, do górnego kościoła. Po Mszy św. poczęstunek w sali pod plebanią.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na akcję Zima w mieście od poniedziałku do piątku od 16.00 do 18.00. Zajęcia będą się odbywały na dużej sali gimnastycznej.  Zapraszamy dzieci i młodzież, która chce aktywnie spędzić ferie. Obowiązuje strój sportowy i obuwie zmienne. Zajęcia są nieodpłatne. Szczegóły na plakatach.
  • Klub zwraca się również z prośbą o przekazanie 1% podatku. Dzięki tak pozyskanym środkom Klub może doposażyć sekcje w sprzęt sportowy. Z góry serdecznie dziękujemy za każdą złotówkę.
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy z Misji Medycznej Doctors Africa. Są to lekarze specjaliści oraz studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy niosą pomoc przy Misjach Katolickich w krajach wschodniej Afryki. Więcej o ich działalności możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie. Wolontariusze będą prosić o datki na wsparcie ich dalszych działań.
  • Także za tydzień członkowie Koła Pszczelarzy Krowodrza będą rozprowadzać przy kościele miód.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Marian Dąbrowski i Helena Przęczek z ul. Opolskiej 57, Zofia Krawczyk z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Ryszard Dyrda z ul. Batalionu Skała 2a, Zofia Machnik z ul. Stachiewicza 17 i Jadwiga Kuc z ul. Krowoderskich Zuchów 25. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2020-02-01