Niedziela, 12 lipca 2020 r. imieniny: Brunona, Jana, Wery XV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

Ogłoszenia 28 grudnia 2013 wyświetleń: 1857

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólne przeżycie minionych Świąt Bożego Narodzenia. Za liczny udział w liturgii, wspólną modlitwę i radość żywej wspólnoty. Życzymy, by każde dobro, które zrodziło się w naszych sercach w te Święta, trwało nadal.

• w środę  - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  • w czwartek - wsp. świętych Bazylego Wlk. i Grzegorza z Nazjanzu, b-pów i d-rów Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dziś przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Na wszystkich Mszach świętych prosimy każdą parę małżeńską, niezależnie od stażu małżeńskiego, o odnowienie przyrzeczeń złożonych podczas zawierania tego Sakramentu w kościele. Natomiast na Mszę świętą o godz. 12:30 zapraszamy szczególnie tych Małżonków, którzy w roku 2013 obchodzili okrągłe jubileusze 25-cio i 50-cio lecia Sakramentu Małżeństwa.
  • Dziś także, na Mszy św. o 12:30 w naszym kościele gości zespół regionalny Młode Podhale, którego kapelanem i członkiem jest ks. Piotr. Podczas Mszy św. zespół będzie śpiewał kolędy, a po niej w sali teatralnej odbędzie się krótka prezentacja jasełek i popis tańca góralskiego. Serdecznie zapraszamy.
  • Święto Świętej Rodziny jest jednocześnie patronalnym świętem Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Z tej okazji życzymy Siostrom, które pracują w naszej parafii, wielu łask od Nowonarodzonego Jezusa oraz opieki Matki Najświętszej i św. Józefa. Niech wszelkie błogosławieństwo będzie dla Sióstr nagrodą za oddaną i wieloletnią służbę w naszej wspólnocie.
  • We wtorek ostatni dzień 2013 roku. O godz. 18:00 odprawimy uroczyste nieszpory, a po nich Mszę świętąna zakończenie Starego Roku.Z Bogiem zakończmy ten mijający rok. Podziękujmy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie przeprośmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Wyrazem tego przebłagania i dziękczynienia będzie także wspólny śpiew: "Święty Boże" oraz "Ciebie Boga wysławiamy".
  • W środę Nowy RokUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym.
  •  W I czwartek miesiąca nabożeństwo Godziny Świętej o 18.00- będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
  • W piątek przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiadamy od godz. 16:00. Zapraszamy tego dnia do spowiedzi również dzieci i młodzież gimnazjalną. O godz. 17:00 będzie dodatkowa Msza św., o 18:00 nabożeństwo  z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza święta dla młodzieży w dolnym kościele.
  • W sobotę Msza święta dla chorych i starszych o godz. 11:00 w kaplicy, a nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca o 17:45 w kościele.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • Trwa wizyta duszpasterska, zwana popularnie kolędą. Pragniemy zanieść do Waszych domów Boże błogosławieństwo i wspólnie pomodlić się o wszystko co ważne w Nowym Roku, a także porozmawiać o istotnych sprawach dotyczących życia naszej parafialnej wspólnoty. O wizycie zawiadamiają ministranci, roznosząc do domów kartki kolędowe. Dokładny program kolędy jest wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony na naszej stronie internetowej.
  • Bardzo prosimy, aby na kolędę przygotować w mieszkaniu godne miejsce do modlitwy z krzyżem, zapalonymi świecami oraz wodą święconą i kropidłem. Wodę można w dowolnym czasie zabierać z przedsionka kościoła.
  • W przyszłą niedzielę schola dziecięca naszej Parafii będzie rozprowadzać kadzidełka na Trzech Króli, ofiary będą przeznaczone na wyjazdy formacyjne scholi.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: +Jerzy Marczewski z ul.Krowoderskich Zuchów 9, +Waldemar Lach z ul.Krowoderskich Zuchów 5, +Władysław Dąbrowski z ul.Stachiewicza 25, +Władysława Andrzejak z ul.Wybickiego 16. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-12-28

utworzono : 2020-07-11