Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Niedziela, 12 lipca 2020 r. imieniny: Brunona, Jana, Wery XV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 28 grudnia 2013 wyświetleń: 1857

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólne przeżycie minionych Świąt Bożego Narodzenia. Za liczny udział w liturgii, wspólną modlitwę i radość żywej wspólnoty. Życzymy, by każde dobro, które zrodziło się w naszych sercach w te Święta, trwało nadal.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w środę  - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 • w czwartek - wsp. świętych Bazylego Wlk. i Grzegorza z Nazjanzu, b-pów i d-rów Kościoła

 Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.             

 • Dziś przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Na wszystkich Mszach świętych prosimy każdą parę małżeńską, niezależnie od stażu małżeńskiego, o odnowienie przyrzeczeń złożonych podczas zawierania tego Sakramentu w kościele. Natomiast na Mszę świętą o godz. 12:30 zapraszamy szczególnie tych Małżonków, którzy w roku 2013 obchodzili okrągłe jubileusze 25-cio i 50-cio lecia Sakramentu Małżeństwa.
 • Dziś także, na Mszy św. o 12:30 w naszym kościele gości zespół regionalny Młode Podhale, którego kapelanem i członkiem jest ks. Piotr. Podczas Mszy św. zespół będzie śpiewał kolędy, a po niej w sali teatralnej odbędzie się krótka prezentacja jasełek i popis tańca góralskiego. Serdecznie zapraszamy.
 • Święto Świętej Rodziny jest jednocześnie patronalnym świętem Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Z tej okazji życzymy Siostrom, które pracują w naszej parafii, wielu łask od Nowonarodzonego Jezusa oraz opieki Matki Najświętszej i św. Józefa. Niech wszelkie błogosławieństwo będzie dla Sióstr nagrodą za oddaną i wieloletnią służbę w naszej wspólnocie.
 • We wtorek ostatni dzień 2013 roku. O godz. 18:00 odprawimy uroczyste nieszpory, a po nich Mszę świętąna zakończenie Starego Roku.Z Bogiem zakończmy ten mijający rok. Podziękujmy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie przeprośmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Wyrazem tego przebłagania i dziękczynienia będzie także wspólny śpiew: "Święty Boże" oraz "Ciebie Boga wysławiamy".
 • W środę Nowy RokUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym.
 •  W I czwartek miesiąca nabożeństwo Godziny Świętej o 18.00- będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
 • W piątek przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiadamy od godz. 16:00. Zapraszamy tego dnia do spowiedzi również dzieci i młodzież gimnazjalną. O godz. 17:00 będzie dodatkowa Msza św., o 18:00 nabożeństwo  z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza święta dla młodzieży w dolnym kościele.
 • W sobotę Msza święta dla chorych i starszych o godz. 11:00 w kaplicy, a nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca o 17:45 w kościele.
 • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 • Trwa wizyta duszpasterska, zwana popularnie kolędą. Pragniemy zanieść do Waszych domów Boże błogosławieństwo i wspólnie pomodlić się o wszystko co ważne w Nowym Roku, a także porozmawiać o istotnych sprawach dotyczących życia naszej parafialnej wspólnoty. O wizycie zawiadamiają ministranci, roznosząc do domów kartki kolędowe. Dokładny program kolędy jest wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony na naszej stronie internetowej.
 • Bardzo prosimy, aby na kolędę przygotować w mieszkaniu godne miejsce do modlitwy z krzyżem, zapalonymi świecami oraz wodą święconą i kropidłem. Wodę można w dowolnym czasie zabierać z przedsionka kościoła.
 • W przyszłą niedzielę schola dziecięca naszej Parafii będzie rozprowadzać kadzidełka na Trzech Króli, ofiary będą przeznaczone na wyjazdy formacyjne scholi.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: +Jerzy Marczewski z ul.Krowoderskich Zuchów 9, +Waldemar Lach z ul.Krowoderskich Zuchów 5, +Władysław Dąbrowski z ul.Stachiewicza 25, +Władysława Andrzejak z ul.Wybickiego 16. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-12-28
Wszystkich rekordów:

15. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-11

14. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-04

13. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-26

12. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-20

11. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-13
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne