Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Poniedziałek, 10 grudnia 2018 r. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii Poniedziałek II tygodnia adwentu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 30 grudnia 2017 wyświetleń: 1064

Święto Świętej Rodziny

W liturgii Kościoła:

 • w poniedziałek         - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok
 • we wtorek                 - wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza, biskupów i doktorów Kościoła
 • w sobotę                   - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli
 • w przyszłą niedzielę - Święto Chrztu Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 • W dzisiejsze Święto Świętej Rodziny o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2017 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. 
 • Święto Świętej Rodziny jest jednocześnie patronalnym świętem Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Z tej okazji życzymy Siostrom, które pracują w naszej parafii, wielu łask od Dzieciątka Jezus oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa. Niech wszelkie błogosławieństwo będzie dla Sióstr nagrodą za wieloletnią służbę w naszej wspólnocie.
 • Dzisiaj ostatni dzień 2017 roku. O godz. 18:00 odprawimy uroczyste nieszpory, a po nich Mszę świętą na zakończenie Starego Roku. Z Bogiem zakończmy ten mijający rok. Podziękujmy za każde dobro, ale także przeprośmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Wyrazem tego będzie wspólny śpiew: "Święty Boże" oraz "Ciebie Boga wysławiamy".
 • Jutro Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym.
 • Za tydzień, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca.
 • W sobotnie Święto Trzech Króli Msze święte w porządku niedzielnym. O 16:00 w sali teatralnej odbędzie się koncert kolęd. Wystąpi nasz chór parafialny i zaprezentuje kolędy z różnych stron świata. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie działających we wszelkich grupach parafialnych. Będziemy świętować Narodzenie Pana oraz dziękować Bogu i sobie wzajemnie za całoroczną pracę.
 • W Trzech Króli nasza parafialna schola rozprowadzać będzie po Mszach świętych przed kościołem wykonane przez siebie i poświęcone kadzidło. Dochód jest przeznaczony na wyjazd wakacyjny. Prosimy w imieniu naszej scholi o życzliwe wsparcie.
 • Również w Trzech Króli po Mszy św. o godzinie 18.30 w sali teatralnej odbędzie się koncert kolęd studenckiego zespołu „Inaczej".
 • Swój jubileuszowy rok działalności Krakowska Orkiestra Staromiejska otwiera koncertem z udziałem mezzosopranu Katarzyny Słoty-Marciniec, który odbędzie się w niedzielę 7 stycznia o godz. 16 w sali teatralnej. W programie nie zabraknie Straussa, pojawią się również współczesne przeboje muzyki rozrywkowej. Zapraszamy.
 • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na kolejną adorację Najświętszego Sakramentu „Chrystus na Krowodrzy” o godz. 19:00.  Prosimy zabierać dzisiaj z przedsionka kościoła symboliczne kartki z kalendarza, który przyniesiemy na czwartkową adorację. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. Nabożeństwo o 18:00, po nim Msza święta, a o 20:00 Msza święta dla młodzieży w kaplicy.
 • Opłatek dla Róż Różańcowych, odbędzie się w niedzielę 7 stycznia o godz. 15:00 w sali pod plebanią.
 • Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. O wizycie wcześniej powiadamiają ministranci, rozdając kartki kolędowe. Program całej kolędy jest wywieszony na drzwiach wejściowych kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby na kolędę przygotować w mieszkaniu godne miejsce do modlitwy z krzyżem, zapalonymi świecami oraz wodą święconą i kropidłem. Wodę można w dowolnym czasie zabierać z przedsionka kościoła.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Józef Siciak z ul. Batalionu „Skała” AK 8 i Stanisława Kulbicka z ul. Krowoderskich Zuchów 18. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2017-12-30
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne