Poniedziałek, 10 grudnia 2018 r. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii Poniedziałek II tygodnia adwentu

Ogłoszenia 30 grudnia 2017 wyświetleń: 1064

Święto Świętej Rodziny

W liturgii Kościoła:

• w poniedziałek         - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok
  • we wtorek                 - wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza, biskupów i doktorów Kościoła
  • w sobotę                   - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli
  • w przyszłą niedzielę - Święto Chrztu Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• W dzisiejsze Święto Świętej Rodziny o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2017 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa.
  • Święto Świętej Rodziny jest jednocześnie patronalnym świętem Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Z tej okazji życzymy Siostrom, które pracują w naszej parafii, wielu łask od Dzieciątka Jezus oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa. Niech wszelkie błogosławieństwo będzie dla Sióstr nagrodą za wieloletnią służbę w naszej wspólnocie.
  • Dzisiaj ostatni dzień 2017 roku. O godz. 18:00 odprawimy uroczyste nieszpory, a po nich Mszę świętą na zakończenie Starego Roku. Z Bogiem zakończmy ten mijający rok. Podziękujmy za każde dobro, ale także przeprośmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Wyrazem tego będzie wspólny śpiew: "Święty Boże" oraz "Ciebie Boga wysławiamy".
  • Jutro Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym.
  • Za tydzień, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca.
  • W sobotnie Święto Trzech Króli Msze święte w porządku niedzielnym. O 16:00 w sali teatralnej odbędzie się koncert kolęd. Wystąpi nasz chór parafialny i zaprezentuje kolędy z różnych stron świata. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie działających we wszelkich grupach parafialnych. Będziemy świętować Narodzenie Pana oraz dziękować Bogu i sobie wzajemnie za całoroczną pracę.
  • W Trzech Króli nasza parafialna schola rozprowadzać będzie po Mszach świętych przed kościołem wykonane przez siebie i poświęcone kadzidło. Dochód jest przeznaczony na wyjazd wakacyjny. Prosimy w imieniu naszej scholi o życzliwe wsparcie.
  • Również w Trzech Króli po Mszy św. o godzinie 18.30 w sali teatralnej odbędzie się koncert kolęd studenckiego zespołu „Inaczej".
  • Swój jubileuszowy rok działalności Krakowska Orkiestra Staromiejska otwiera koncertem z udziałem mezzosopranu Katarzyny Słoty-Marciniec, który odbędzie się w niedzielę 7 stycznia o godz. 16 w sali teatralnej. W programie nie zabraknie Straussa, pojawią się również współczesne przeboje muzyki rozrywkowej. Zapraszamy.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na kolejną adorację Najświętszego Sakramentu „Chrystus na Krowodrzy” o godz. 19:00.  Prosimy zabierać dzisiaj z przedsionka kościoła symboliczne kartki z kalendarza, który przyniesiemy na czwartkową adorację. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. Nabożeństwo o 18:00, po nim Msza święta, a o 20:00 Msza święta dla młodzieży w kaplicy.
  • Opłatek dla Róż Różańcowych, odbędzie się w niedzielę 7 stycznia o godz. 15:00 w sali pod plebanią.
  • Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. O wizycie wcześniej powiadamiają ministranci, rozdając kartki kolędowe. Program całej kolędy jest wywieszony na drzwiach wejściowych kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby na kolędę przygotować w mieszkaniu godne miejsce do modlitwy z krzyżem, zapalonymi świecami oraz wodą święconą i kropidłem. Wodę można w dowolnym czasie zabierać z przedsionka kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Józef Siciak z ul. Batalionu „Skała” AK 8 i Stanisława Kulbicka z ul. Krowoderskich Zuchów 18. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2017-12-30

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone