Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Piątek, 23 kwietnia 2021 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Ogłoszenia

Ogłoszenia 27 grudnia 2020 wyświetleń: 677

Święto Świętej Rodziny

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - Święto Świętych Młodzianków, męczenników
 • w piątek            - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 • w sobotę           - wsp. świętych Bazylego Wlk. i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych. Szczególne życzenia składamy Księdzu Prałatowi Janowi Dziaskowi, który dzisiaj obchodzi imieniny. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej  na dalszą posługę kapłańską wśród nas.

 • Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólne przeżycie minionych Świąt Bożego Narodzenia. Mimo tego, że udział w liturgii był ograniczony z powodu pandemii, to trwała tutaj gorliwa modlitwa żywej wspólnoty. Tworzyli ją również wszyscy korzystający z transmisji internetowej, powiększając wielokrotnie ilość uczestników nabożeństw. Nasz kanał na YouTube zyskuje coraz większą popularność i ma już ponad tysiąc subskrybentów. Życzymy, by każde dobro, które odkryliśmy w naszych sercach w te Święta, trwało nadal i pomogło nam przetrwać w dobrej kondycji ducha i  ciała kolejne miesiące.
 • Dziś przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Na wszystkich Mszach świętych prosimy każdą parę małżeńską, niezależnie od stażu małżeńskiego, o odnowienia przyrzeczeń złożonych podczas zawierania tego Sakramentu w kościele. Natomiast o godz. 12:30 Msza święta w intencji złotych i srebrnych tegorocznych jubilatów.
 • Dzień Świętej Rodziny jest jednocześnie patronalnym świętem Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Z tej okazji życzymy Siostrom, które pracują w naszej parafii, wielu łask od Dzieciątka Jezus oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa. Niech wszelkie błogosławieństwo będzie dla Sióstr nagrodą za oddaną i wieloletnią służbę w naszej wspólnocie.
 • W czwartek ostatni dzień 2020 roku. Z powodu wprowadzonej tego dnia godziny policyjnej, nieszpory na Stary Rok odprawimy o godzinę wcześniej niż zazwyczaj, czyli o 17:00. Bezpośrednio po nich Msza święta, którą zakończymy tak, aby możliwy był powrót do domu przed godziną 19:00. Z Bogiem zakończmy ten mijający trudny rok. Podziękujmy za każde dobro, a także przeprośmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Wyrazem tej modlitwy będzie wspólny śpiew: "Święty Boże" oraz "Ciebie Boga wysławiamy".
 • W piątek Nowy RokUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym.
 • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek, jako że świętujemy Nowy Rok, będzie niedzielny układ Mszy świętych, a spowiedź pierwszopiątkowa będzie możliwa podczas każdej z nich.
 • Sobotnie nabożeństwo różańcowe odprawimy o godz. 17:45 w kościele. Wcześniej, o godz. 11:00, Msza św. dla chorych w kaplicy.
 • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 • Jak już informowaliśmy, tegoroczna wizyta duszpasterska, czyli kolęda nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Nie będziemy odwiedzać Waszych domów, poza wyjątkowymi indywidualnymi prośbami o poświęcenie nowych mieszkań. Natomiast będziemy zapraszać w styczniu poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe do kościoła. Dokładny harmonogram Mszy świętych kolędowych podamy w przyszłą niedzielę.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Stefania Płatek z ul. Stachiewicza 35B, Janina Krzywonos z ul. Krowoderskich Zuchów 24 i Tadeusz Rudek z ul. Kluczborskiej 5. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.


aktualizowano: 2020-12-27
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne