Piątek, 23 kwietnia 2021 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Ogłoszenia 27 grudnia 2020 wyświetleń: 677

Święto Świętej Rodziny

• w poniedziałek - Święto Świętych Młodzianków, męczenników
  • w piątek            - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  • w sobotę           - wsp. świętych Bazylego Wlk. i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych. Szczególne życzenia składamy Księdzu Prałatowi Janowi Dziaskowi, który dzisiaj obchodzi imieniny. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej  na dalszą posługę kapłańską wśród nas.

• Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólne przeżycie minionych Świąt Bożego Narodzenia. Mimo tego, że udział w liturgii był ograniczony z powodu pandemii, to trwała tutaj gorliwa modlitwa żywej wspólnoty. Tworzyli ją również wszyscy korzystający z transmisji internetowej, powiększając wielokrotnie ilość uczestników nabożeństw. Nasz kanał na YouTube zyskuje coraz większą popularność i ma już ponad tysiąc subskrybentów. Życzymy, by każde dobro, które odkryliśmy w naszych sercach w te Święta, trwało nadal i pomogło nam przetrwać w dobrej kondycji ducha i  ciała kolejne miesiące.
  • Dziś przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Na wszystkich Mszach świętych prosimy każdą parę małżeńską, niezależnie od stażu małżeńskiego, o odnowienia przyrzeczeń złożonych podczas zawierania tego Sakramentu w kościele. Natomiast o godz. 12:30 Msza święta w intencji złotych i srebrnych tegorocznych jubilatów.
  • Dzień Świętej Rodziny jest jednocześnie patronalnym świętem Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Z tej okazji życzymy Siostrom, które pracują w naszej parafii, wielu łask od Dzieciątka Jezus oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa. Niech wszelkie błogosławieństwo będzie dla Sióstr nagrodą za oddaną i wieloletnią służbę w naszej wspólnocie.
  • W czwartek ostatni dzień 2020 roku. Z powodu wprowadzonej tego dnia godziny policyjnej, nieszpory na Stary Rok odprawimy o godzinę wcześniej niż zazwyczaj, czyli o 17:00. Bezpośrednio po nich Msza święta, którą zakończymy tak, aby możliwy był powrót do domu przed godziną 19:00. Z Bogiem zakończmy ten mijający trudny rok. Podziękujmy za każde dobro, a także przeprośmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Wyrazem tej modlitwy będzie wspólny śpiew: "Święty Boże" oraz "Ciebie Boga wysławiamy".
  • W piątek Nowy RokUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym.
  • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek, jako że świętujemy Nowy Rok, będzie niedzielny układ Mszy świętych, a spowiedź pierwszopiątkowa będzie możliwa podczas każdej z nich.
  • Sobotnie nabożeństwo różańcowe odprawimy o godz. 17:45 w kościele. Wcześniej, o godz. 11:00, Msza św. dla chorych w kaplicy.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • Jak już informowaliśmy, tegoroczna wizyta duszpasterska, czyli kolęda nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Nie będziemy odwiedzać Waszych domów, poza wyjątkowymi indywidualnymi prośbami o poświęcenie nowych mieszkań. Natomiast będziemy zapraszać w styczniu poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe do kościoła. Dokładny harmonogram Mszy świętych kolędowych podamy w przyszłą niedzielę.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Stefania Płatek z ul. Stachiewicza 35B, Janina Krzywonos z ul. Krowoderskich Zuchów 24 i Tadeusz Rudek z ul. Kluczborskiej 5. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

aktualizowano: 2020-12-27

2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone