Piątek, 23 kwietnia 2021 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Ogłoszenia 6 stycznia 2021 wyświetleń: 428

Święto Trzech Króli

• W dzisiejsze Święto Trzech Króli na każdej Mszy świętej świecimy kadzidło i kredę wykonane przez naszą parafialną scholę. Po Mszy świętej można je zabierać z przodu kościoła, podobnie jak papierowe korony. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na działalność scholi, która, jak ufamy, wkrótce powróci po pandemii. Dziękujemy za dar serca dla scholki. Natomiast w zakrystii można jeszcze nabyć ostatnie parafialne kalendarze na Nowy Rok.
  • W czwartek wspólnota młodzieży Chrystus na Krowodrzy, zaprasza na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00.
  • Jak już informowaliśmy, tegoroczna wizyta duszpasterska nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Nie będziemy odwiedzać Waszych domów. Natomiast będziemy zapraszać poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe do kościoła lub do uczestnictwa poprzez transmisję internetową. W czasie Eucharystii będziemy wspólnie modlić się w intencji mieszkańców danej ulicy. Można będzie również otrzymać w kościele wodę święconą, a także modlitewnik kolędowy i pamiątkowy obrazek.
  • Wczoraj odbyła się pierwsza taka Msza. W tym tygodniu zapraszamy na kolejne dwie: w czwartek, tj. jutro, o 18:30 mieszkańców ul. Krowoderskich Zuchów z bloków od 12 do 19, natomiast w piątek 8 stycznia o 18:30 mieszkańców ul. Krowoderskich Zuchów z bloków od 20 do 26
  • Terminy te wywieszone są na drzwiach i umieszczone na stronie internetowej. Harmonogram spotkań kolędowych dla mieszkańców kolejnych ulic podamy w niedzielę.
  • Przypominamy, że Maraton Modlitewny, czyli codzienne nabożeństwo dziękczynne za osobę św. Jana Pawła II z okazji setnej rocznicy Jego urodzin, odprawialiśmy przez cały rok 2020 i zakończyliśmy je z końcem grudnia.

aktualizowano: 2021-01-06

2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone