Sobota, 28 marca 2020 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Ogłoszenia 28 grudnia 2019 wyświetleń: 590

Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

• w środę        - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  • w czwartek  - wsp. świętych Bazylego Wlk. i Grzegorza z Nazjanzu, b-pów i d-rów Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólne przeżycie minionych Świąt Bożego Narodzenia. Za liczny udział w liturgii, wspólną modlitwę i radość żywej wspólnoty. Życzymy, by każde dobro, które odkryliśmy w naszych sercach w te Święta, trwało nadal.
  • Dziś przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Na wszystkich Mszach świętych prosimy każdą parę małżeńską, niezależnie od stażu małżeńskiego, o odnowienia przyrzeczeń złożonych podczas zawierania tego Sakramentu w kościele. Natomiast na Mszę świętą o godz. 12:30 zapraszamy szczególnie tych Małżonków, którzy w roku 2019 obchodzili jubileusze 25-cio i 50-cio lecia.
  • Dzień Świętej Rodziny jest jednocześnie patronalnym świętem Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Z tej okazji życzymy Siostrom, które pracują w naszej parafii, wielu łask od Dzieciątka Jezus oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa. Niech wszelkie błogosławieństwo będzie dla Sióstr nagrodą za oddaną i wieloletnią służbę w naszej wspólnocie.
  • We wtorek ostatni dzień 2019 roku. O godz. 18:00 odprawimy uroczyste nieszpory, a po nich Mszę świętą na zakończenie Starego Roku. Z Bogiem zakończmy ten mijający rok. Podziękujmy za każde dobro, ale także przeprośmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Wyrazem tego przebłagania i dziękczynienia będzie wspólny śpiew: "Święty Boże" oraz "Ciebie Boga wysławiamy".
  • W środę Nowy RokUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu „Chrystus na Krowodrzy”. W piątek spowiedź od godz. 16:30, a o godz. 17:00 Msza święta dla dzieci.
  • W sobotę nabożeństwo różańcowe z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 17:45 w kościele. Wyjątkowo nie będzie tego dnia Mszy św. dla chorych w kaplicy.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • Trwa wizyta duszpasterska, zwana popularnie kolędą. Pragniemy zanieść do Waszych domów Boże błogosławieństwo i wspólnie pomodlić się o wszystko co ważne w Nowym Roku, a także porozmawiać o istotnych sprawach dotyczących życia naszej parafialnej wspólnoty. O wizycie zawiadamiają ministranci, roznosząc do domów kartki kolędowe. Dokładny program kolędy jest wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony na naszej stronie internetowej.
  • Bardzo prosimy, aby na kolędę przygotować w mieszkaniu godne miejsce do modlitwy z krzyżem, zapalonymi świecami oraz wodą święconą i kropidłem. Wodę można w dowolnym czasie zabierać z przedsionka kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Jan Urbaniak z ul. Rusznikarskiej 15 oraz Marianna Jachowicz z ul. Batalionu „Skała” AK 4A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-12-28