Wtorek, 01 marca 2020 r. imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta Środa V tygodnia Wielkiego Postu

Ogłoszenia 24 grudnia 2013 wyświetleń: 1570

Uroczystość Bożego Narodzenia

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia trwających Świąt Narodzenia Pańskiego w naszej wspólnocie.

• Bóg zapłać wszystkim szczodrym ofiarodawcom za dary dla potrzebujących. Dzięki ich dobroci przekazaliśmy ubogim 546 paczek świątecznych, w tym 362 w ramach akcji „Drzewko Dobroci”, 372 posiłków świątecznych i 51 posiłki wigilijne. Dziękujemy za kwestowanie i wykonanie tych wszystkich prac Zespołowi Charytatywnemu na czele z Siostrą Bożeną, Paniom z Kuchni św. Jadwigi, młodzieży oazowej, Akcji Katolickiej i innym osobom dobrej woli. Mszę świętą dziękczynną w intencji osób, które przygotowały paczki na „Drzewko Dobroci” i które wspierają ofiarami działalność kuchni św. Jadwigi odprawimy 1 stycznia o godz. 11:00.
  • Słowa podziękowania kierujemy także do Słuby Liturgicznej i Pana Organisty za oprawę świętecznej liturgii, a do wszystkich kapłanów szczególnie za posługę w konfesjonale. Na Święta odwiedziliśmy także wiele osób z Komunią świętą w domach. Siostrom katechetkom Grażynie i Patrycji za wytrwałą opiekę nad dziećmi w czasie rorat.
  • Serdecznie dziękujemy Siostrze Zakrystiance Joannie, Panom Adamowi i Sławomirowi, lektorom i młodzieży za bardzo wiele pracy włożonej w przygotowanie kościoła do Świąt i wykonanie oryginalnej, w tym roku innej, bo ruchomej szopki oraz innych świątecznych dekoracji. Paniom sprzątającym za ich pracę i wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia przeżywania Świąt w naszej wspólnocie.
  • W końcu wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za udział w liturgii, wspólną modlitwę i śpiew oraz odczucie żywej wspólnoty w te szczególne dni.
  • Jutro Drugi Dzień Świąt. Msze święte w porządku niedzielnym, a składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  • W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 12:30 zapraszamy szczególnie tych Małżonków, którzy w roku 2013 obchodzili okrągłe jubileusze 25-cio i 50-cio lecia Sakramentu Małżeństwa. Jeszcze dziś prosimy o zgłoszenie tych par w zakrystii.
  • Tego samego dnia, czyli w niedzielę, na Mszy św. o 12:30 w naszym kościele będzie gościł zespół regionalny Młode Podhale, którego kapelanem i członkiem jest ks. Piotr. Podczas Mszy św. zespół będzie śpiewał kolędy, a po niej w sali teatralnej odbędzie się krótka prezentacja jasełek i popis tańca góralskiego. Serdecznie zapraszamy.
  • Jak ogłaszaliśmy dwa miesiące temu, planujemy zorganizowanie w kwietniu parafialnego wyjazdu na kanonizację błogosławionych: Jana Pawła II i Jana XXIII. Będzie to pielgrzymka autokarowa, połączona ze zwiedzaniem Asyżu i Rzymu. Szczegółowe informacje podane są TUTAJ. Na razie jest zapisanych ok. 20 osób, ale zachęcamy, by dalsi chętni zgłaszali się w zakrystii, najpóźniej do 12 stycznia.
  • Po Świętach rozpoczyna się wizyta duszpasterska. Dokładny program całej kolędy, aż do końca stycznia, jest wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony TUTAJ. Prosimy o zapoznanie się z nim i zaplanowanie czasu odpowiednio wcześniej, by odwiedziny były możliwe.
  • W imieniu wszystkich Księży i Sióstr pracujących w naszej parafii, Wszystkim Wam i Waszym bliskim składamy najlepsze życzenia błogosławionych Świąt i wielu łask od Nowonarodzonego Jezusa. Niech ten czas betlejemskiej radości umocni w nas Wiarę, Nadzieję i Miłość, a Pokój wypełni nasze serca i nasze domy.
aktualizowano: 2013-12-24