Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Poniedziałek, 10 grudnia 2018 r. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii Poniedziałek II tygodnia adwentu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 25 grudnia 2017 wyświetleń: 824

Uroczystość Bożego Narodzenia

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • we wtorek         - Święto Św. Szczepana, męczennika
 • w środę             - Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
 • w czwartek       - Święto Świętych Młodzianków Męczenników
 • w niedzielę       - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczególne życzenia składamy Księdzu Prałatowi Janowi Dziaskowi, który we wtorek obchodzi imieniny. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w dalszej posłudze duszpasterskiej dla naszej wspólnoty.

 • Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia trwających Świąt Narodzenia Pańskiego w naszej wspólnocie.
 • Bóg zapłać wszystkim szczodrym ofiarodawcom za dary dla potrzebujących. Dzięki ich dobroci przekazaliśmy ubogim 360 paczek świątecznych, w tym 220 w ramach akcji „Drzewko Dobroci”, około 40 posiłków świątecznych i wigilijnych. Dziękujemy za kwestowanie i wykonanie tych wszystkich prac Zespołowi Charytatywnemu wraz z Siostrą Joanną, Paniom z Kuchni św. Jadwigi, młodzieży, Akcji Katolickiej i innym ludziom dobrej woli. Mszę świętą dziękczynną w intencji osób, które przygotowały paczki pod „Drzewko Dobroci” i które wspierają ofiarami działalność kuchni św. Jadwigi odprawimy dziś  o godz. 9:30.
 • Słowa podziękowania kierujemy także do Służby Liturgicznej i naszych Organistów - Patrycji i Łukasza za oprawę świątecznej liturgii, a do wszystkich kapłanów szczególnie za wytrwałą posługę w konfesjonale. Na Święta odwiedziliśmy także wiele osób z Komunią świętą w domach. Siostrom katechetkom Grażynie i Rafaeli za wytrwałą opiekę nad dziećmi w czasie rorat.
 • Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze Zakrystiance Joannie i ks. Dariuszowi, a także Nadzwyczajnym Szafarzom oraz lektorom, młodzieży i wszystkim innym, za bardzo wiele pracy włożonej w przygotowanie kościoła do Świąt i wykonanie ruchomej szopki oraz innych świątecznych dekoracji. Osobom sprzątającym za ich pracę. Wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia przeżywania Świąt w naszej wspólnocie.
 • W końcu wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za liczny udział w liturgii, wspólną modlitwę i śpiew oraz żywą wspólnotę przy ołtarzu w te szczególne dni.
 • Jutro Drugi Dzień Świąt. Msze święte w porządku niedzielnym, a składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 • W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. O godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2017 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. 
 • Święto Świętej Rodziny jest jednocześnie patronalnym świętem Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Z tej okazji życzymy Siostrom, które pracują w naszej parafii, wielu łask od Dzieciątka Jezus oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa. Niech wszelkie błogosławieństwo będzie dla Sióstr nagrodą za wieloletnią służbę w naszej wspólnocie.
 • W niedzielę ostatni dzień 2017 roku. O godz. 18:00 odprawimy uroczyste nieszpory, a po nich Mszę świętą na zakończenie Starego Roku. Z Bogiem zakończmy ten mijający rok. Podziękujmy za każde dobro, ale także przeprośmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Wyrazem tego będzie wspólny śpiew: "Święty Boże" oraz "Ciebie Boga wysławiamy".
 • Po Świętach rozpoczyna się wizyta duszpasterska. Dokładny program całej kolędy, aż do końca stycznia, jest wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej i we wczorajszym biuletynie. Prosimy o zapoznanie się z nim i zaplanowanie czasu odpowiednio wcześniej, by odwiedziny były możliwe.
 • W imieniu wszystkich Księży i Sióstr pracujących w naszej parafii, Wszystkim Wam i Waszym bliskim składamy najlepsze życzenia błogosławionych Świąt i wielu łask od Nowonarodzonego Jezusa. Niech ten czas betlejemskiej radości umocni w nas Wiarę, Nadzieję i Miłość, a Pokój wypełni nasze serca i nasze domy.
utworzono : 2017-12-25
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne