2396newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Wtorek, 16 stycznia 2018 r. imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza Wtorek I tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia 25 grudnia 2017 wyświetleń: 500

Uroczystość Bożego Narodzenia

• we wtorek         - Święto Św. Szczepana, męczennika
  • w środę             - Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
  • w czwartek       - Święto Świętych Młodzianków Męczenników
  • w niedzielę       - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczególne życzenia składamy Księdzu Prałatowi Janowi Dziaskowi, który we wtorek obchodzi imieniny. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w dalszej posłudze duszpasterskiej dla naszej wspólnoty.

• Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia trwających Świąt Narodzenia Pańskiego w naszej wspólnocie.
  • Bóg zapłać wszystkim szczodrym ofiarodawcom za dary dla potrzebujących. Dzięki ich dobroci przekazaliśmy ubogim 360 paczek świątecznych, w tym 220 w ramach akcji „Drzewko Dobroci”, około 40 posiłków świątecznych i wigilijnych. Dziękujemy za kwestowanie i wykonanie tych wszystkich prac Zespołowi Charytatywnemu wraz z Siostrą Joanną, Paniom z Kuchni św. Jadwigi, młodzieży, Akcji Katolickiej i innym ludziom dobrej woli. Mszę świętą dziękczynną w intencji osób, które przygotowały paczki pod „Drzewko Dobroci” i które wspierają ofiarami działalność kuchni św. Jadwigi odprawimy dziś  o godz. 9:30.
  • Słowa podziękowania kierujemy także do Służby Liturgicznej i naszych Organistów - Patrycji i Łukasza za oprawę świątecznej liturgii, a do wszystkich kapłanów szczególnie za wytrwałą posługę w konfesjonale. Na Święta odwiedziliśmy także wiele osób z Komunią świętą w domach. Siostrom katechetkom Grażynie i Rafaeli za wytrwałą opiekę nad dziećmi w czasie rorat.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze Zakrystiance Joannie i ks. Dariuszowi, a także Nadzwyczajnym Szafarzom oraz lektorom, młodzieży i wszystkim innym, za bardzo wiele pracy włożonej w przygotowanie kościoła do Świąt i wykonanie ruchomej szopki oraz innych świątecznych dekoracji. Osobom sprzątającym za ich pracę. Wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia przeżywania Świąt w naszej wspólnocie.
  • W końcu wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za liczny udział w liturgii, wspólną modlitwę i śpiew oraz żywą wspólnotę przy ołtarzu w te szczególne dni.
  • Jutro Drugi Dzień Świąt. Msze święte w porządku niedzielnym, a składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  • W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. O godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2017 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa.
  • Święto Świętej Rodziny jest jednocześnie patronalnym świętem Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Z tej okazji życzymy Siostrom, które pracują w naszej parafii, wielu łask od Dzieciątka Jezus oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa. Niech wszelkie błogosławieństwo będzie dla Sióstr nagrodą za wieloletnią służbę w naszej wspólnocie.
  • W niedzielę ostatni dzień 2017 roku. O godz. 18:00 odprawimy uroczyste nieszpory, a po nich Mszę świętą na zakończenie Starego Roku. Z Bogiem zakończmy ten mijający rok. Podziękujmy za każde dobro, ale także przeprośmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Wyrazem tego będzie wspólny śpiew: "Święty Boże" oraz "Ciebie Boga wysławiamy".
  • Po Świętach rozpoczyna się wizyta duszpasterska. Dokładny program całej kolędy, aż do końca stycznia, jest wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej i we wczorajszym biuletynie. Prosimy o zapoznanie się z nim i zaplanowanie czasu odpowiednio wcześniej, by odwiedziny były możliwe.
  • W imieniu wszystkich Księży i Sióstr pracujących w naszej parafii, Wszystkim Wam i Waszym bliskim składamy najlepsze życzenia błogosławionych Świąt i wielu łask od Nowonarodzonego Jezusa. Niech ten czas betlejemskiej radości umocni w nas Wiarę, Nadzieję i Miłość, a Pokój wypełni nasze serca i nasze domy.
utworzono : 2017-12-25

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone