Niedziela, 12 lipca 2020 r. imieniny: Brunona, Jana, Wery XV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

Ogłoszenia 24 grudnia 2019 wyświetleń: 663

Uroczystość Bożego Narodzenia

• w czwartek - Święto Św. Szczepana, męczennika
  • w piątek      - Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
  • w sobotę     - Święto Świętych Młodzianków Męczenników
  • w niedzielę - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia trwających Świąt Narodzenia Pańskiego w naszej wspólnocie.

• Bóg zapłać wszystkim szczodrym ofiarodawcom za dary dla potrzebujących. Dzięki ich dobroci przekazaliśmy ubogim 76 paczek żywnościowych, oraz 300 w ramach akcji „Drzewko Dobroci”, łącznie 82 posiłki świąteczne i wigilijne. Dziękujemy za kwestowanie i wykonanie tych wszystkich prac Zespołowi Charytatywnemu wraz z Siostrą Małgorzatą, Paniom z Kuchni św. Jadwigi, młodzieży, Akcji Katolickiej i innym ludziom dobrej woli. Mszę świętą dziękczynną w intencji osób, które przygotowały paczki pod „Drzewko Dobroci” i które wspierają ofiarami działalność kuchni św. Jadwigi i wszelkie inne inicjatywy charytatywne naszej parafii odprawimy dziś  o 9:30.
  • Słowa podziękowania kierujemy także do Służby Liturgicznej, chóru parafialnego Cantate Domino i do naszych Organistów - Patrycji i Łukasza za oprawę świątecznej liturgii, a do wszystkich kapłanów szczególnie za wytrwałą posługę w konfesjonale. Na Święta odwiedziliśmy także wiele osób z Komunią świętą w domach. Siostrom katechetkom Rafaeli i Wiktorii za wytrwałą opiekę nad dziećmi w czasie rorat.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze Zakrystiance Renacie, a także Nadzwyczajnym Szafarzom oraz lektorom, młodzieży i wszystkim innym, za bardzo wiele pracy włożonej w przygotowanie kościoła do Świąt i wykonanie ruchomej szopki oraz innych świątecznych dekoracji. Osobom sprzątającym za ich pracę. Wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia przeżywania Świąt w naszej wspólnocie.
  • W końcu wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za liczny udział w liturgii, wspólną modlitwę i śpiew oraz żywą wspólnotę przy ołtarzu w te szczególne dni.
  • Jutro Drugi Dzień Świąt. Msze święte w porządku niedzielnym, a składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  • W niedzielę Święto Świętej Rodziny. O godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2019 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa.
  • Po Świętach rozpoczyna się wizyta duszpasterska. Dokładny program całej kolędy, aż do końca stycznia, jest wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim i zaplanowanie czasu odpowiednio wcześniej, by odwiedziny były możliwe.
  • Odpowiadając na apel ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, prosimy każdego kto może i zechce, o wrzucenie dobrowolnego datku na pomoc dla Syrii do skarbonki z tyłu kościoła pod chórem.
  • W imieniu wszystkich Księży i Sióstr pracujących w naszej parafii, Wszystkim Wam i Waszym bliskim składamy najlepsze życzenia błogosławionych Świąt i wielu łask od Nowonarodzonego Jezusa. Niech ten czas betlejemskiej radości umocni w nas Wiarę, Nadzieję i Miłość, a Pokój wypełni nasze serca i nasze domy.
utworzono : 2019-12-24

utworzono : 2020-07-11