Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Piątek, 23 kwietnia 2021 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Ogłoszenia

Ogłoszenia 24 grudnia 2020 wyświetleń: 706

Uroczystość Bożego Narodzenia

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w sobotę     - Święto Św. Szczepana, męczennika
 • w niedzielę - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa


 • Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski odprawi dzisiaj w naszym kościele Mszę świętą o godz. 11:00, podczas której wprowadzi relikwie św. Jana Pawła II oraz pobłogosławi figurę Ojca Świętego. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości głównie poprzez łącza internetowe. Do osobistego udziału zapraszamy wyjątkowo mniejszą ilość wiernych, z powodu limitu osób w kościele. Po każdej Mszy świętej można zabrać sobie z kościoła obrazek z Ojcem Świętym, upamiętniający dzisiejsze wydarzenie.
 • Dziękujemy z całego serca Panu Profesorowi Maciejowi Zychowiczowi, autorowi wyjątkowej rzeźby św. Jana Pawła II. Jest ona nie tylko piękna artystycznie, ale co ważniejsze, wyraża prostotę, a zarazem głębię ducha Ojca Świętego. Pan Profesor jest twórcą wszystkich innych rzeźb i figur w naszym kościele. Dziękujemy także firmom, które wykonały prace kamieniarskie i relikwiarz św. Jana Pawła II.
 • Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia  w naszej wspólnocie trwających Świąt Narodzenia Pańskiego.
 • W tym roku nie mogliśmy przeprowadzić większości naszych tradycyjnych akcji charytatywnych. Każdemu, kto mimo tego, w jakikolwiek sposób włączył się w pomoc potrzebującym, składamy szczere „Bóg zapłać”.
 • Słowa podziękowania kierujemy także do Służby Liturgicznej, chóru parafialnego Cantate Domino i do naszych Organistów - Patrycji i Łukasza za oprawę świątecznej liturgii.
 • Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze Zakrystiance Renacie, a także wszystkim, którzy włożyli bardzo wiele pracy w przygotowanie kościoła do Świąt i wykonanie szopki oraz innych świątecznych dekoracji. Osobom sprzątającym za ich pracę. Wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tych Świąt w naszej wspólnocie.
 • W końcu wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za udział w liturgii na tyle, na ile pozwoliły warunki ograniczeń sanitarnych, za wspólną modlitwę i za żywą wspólnotę przy ołtarzu w te szczególne dni, także za pośrednictwem transmisji internetowej.
 • Jutro Drugi Dzień Świąt. Msze święte w porządku niedzielnym, a składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.
 • W niedzielę Święto Świętej Rodziny. O godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2020 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Jeśli niektóre pary Jubilatów nie mogą lub obawiają się przyjścia na tę uroczystość osobiście, to zachęcamy do wzięcia w niej udziału poprzez transmisję internetową. Pamiątkowe listy gratulacyjne będzie można odebrać w zakrystii w późniejszym terminie.
 • Prosimy, aby przychodząc do kościoła, zachować wszelkie istniejące ograniczenia i zalecenia wynikające z trwającej epidemii. Z tego powodu nadal musimy pilnować ilości osób wchodzących do świątynii. Jednocześnie przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa od udziału w Mszach świętych niedzielnych i świątecznych, a na naszej stronie internetowej trwa nieprzerwanie transmisja z kościoła. Zapraszamy do tworzenia wspólnoty modlitwy także tą drogą.
 • W imieniu wszystkich Księży i Sióstr pracujących w naszej parafii, Wszystkim Wam i Waszym bliskim, składamy najlepsze życzenia błogosławionych Świąt i wielu łask od Nowonarodzonego Jezusa. Niech w naszym świecie, który zmaga się z pandemią i dotykany jest wieloma innymi kryzysami, prawdziwy Pokój i Nadzieja płynące z Betlejem, wypełnią nasze serca i domy.


aktualizowano: 2020-12-25
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne