Sobota, 28 marca 2020 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Ogłoszenia 26 listopada 2013 wyświetleń: 1176

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiejsza Uroczystość kończy Rok Liturgiczny. Jednocześnie Kościół zamyka dzisiaj Rok Wiary, rozpoczęty ponad 12 miesięcy temu przez ówczesnego Papieża Benedykta. Na wszystkich Mszach świętych w naszym kościele odbędzie się uroczysty obrzęd zamknięcia Roku Wiary.

• w poniedziałek   - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę             - Święto św. Andrzeja, Apostoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych.

• W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Na wszystkich Mszach świętych poświęcimy opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent.
  • Tradycyjnie również w czasie Adwentu Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a w kościele pojawi się, podobnie jak rok temu, „drzewko dobroci”, czyli szansa na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie we wtorek 26 listopada, po wieczornej Mszy Świętej.
  • W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadzi tradycyjną zbiórkę do puszek na kuchnię dla ubogich.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele o godz. 18:00, do soboty włącznie.
  • W ostatni piątek obchodziliśmy wspomnienie św. Cecylii - patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 18.30 wystąpi w naszym kościele zespół muzyki dawnej Collegium Palestrinae, a po Mszy artyści dadzą krótki koncert, na który serdecznie zapraszamy.
  • Dzisiaj możemy także pomóc rodzinie dotkniętej chorobą nowotworową i będącej w dramatycznej sytuacji. Po Mszach świętych zbierają oni dobrowolne datki na leczenie. Zachęcamy do pomocy, w miarę możliwości.
  • Zespół muzyki religijnej Talitha Kum, współpracujący z „Kapelą.N” Księzy Misjonarzy, których gościliśmy w naszej parafii w minioną niedzielę, pragnie zaprosić wszystkich parafian na koncert uwielbienia, który odbędzie się w naszej sali teatralnej w najbliższy czwartek, tj. 28 listopada o godz. 20:30. Wydarzenie to ma nas wprowadzić w czas niecierpliwego oczekiwania na przyjście Tego, który będąc Królem Nieba i Ziemi, objawił nam się w prostocie Betlejem. Zachęcamy do zapraszania na koncert swoich bliskich. Szczegóły na plakatach. Wstęp jest wolny.
  • W niedzielę za tydzień Maltańska Służba Medyczna przeprowadzi przy naszym kościele akcję socjalną pt. "Akcja Cukier", w ramach której będzie możliwość zrobienia pomiaru cukru i ciśnienia tętniczego krwi. Akcja ma na celu zebranie funduszy na zakup prezentów świątecznych dla dzieci z domów dziecka.
  • Dzisiaj, z racji kończącego się Roku Wiary, rozdajemy przed kościoem bezpłatnie nowy numer gazety „Chrystus i Ty”. Jest do niej dołączona płyta z wywiadem z ks. Dariuszem Oko na temat ideologii Gender. Polecamy.
  • Przypominamy o zaproszeniu wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w sondażu dotyczącym zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Sondaż odbędzie się dzisiaj w godzinach od 9:00 do 14:00 w Gimnazjum nr 12 przy ul. Kluczborskiej. Więcej szczegółów przy wyjściach z kościoła.
  • Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla to także patronalne święto Akcji Katolickiej. Przedstawiciele naszego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej chcą dzisiaj podzielić się z nami swoim świadectwem i przybliżyć wszystkim, czym ta organizacja się zajmuje.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Jerzy Łoboda z ul. Stachiewicza 29, Zofia Kasprzyk z ul. Stachiewicza 35 i Jan Pranica z ul. Kluczborskiej 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-11-26