Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Sobota, 28 marca 2020 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 26 listopada 2013 wyświetleń: 1176

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiejsza Uroczystość kończy Rok Liturgiczny. Jednocześnie Kościół zamyka dzisiaj Rok Wiary, rozpoczęty ponad 12 miesięcy temu przez ówczesnego Papieża Benedykta. Na wszystkich Mszach świętych w naszym kościele odbędzie się uroczysty obrzęd zamknięcia Roku Wiary.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek   - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
 • w sobotę             - Święto św. Andrzeja, Apostoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Na wszystkich Mszach świętych poświęcimy opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent.
 • Tradycyjnie również w czasie Adwentu Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a w kościele pojawi się, podobnie jak rok temu, „drzewko dobroci”, czyli szansa na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących.
 • Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie we wtorek 26 listopada, po wieczornej Mszy Świętej.
 • W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadzi tradycyjną zbiórkę do puszek na kuchnię dla ubogich.
 • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele o godz. 18:00, do soboty włącznie.
 • W ostatni piątek obchodziliśmy wspomnienie św. Cecylii - patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 18.30 wystąpi w naszym kościele zespół muzyki dawnej Collegium Palestrinae, a po Mszy artyści dadzą krótki koncert, na który serdecznie zapraszamy.
 • Dzisiaj możemy także pomóc rodzinie dotkniętej chorobą nowotworową i będącej w dramatycznej sytuacji. Po Mszach świętych zbierają oni dobrowolne datki na leczenie. Zachęcamy do pomocy, w miarę możliwości.
 • Zespół muzyki religijnej Talitha Kum, współpracujący z „Kapelą.N” Księzy Misjonarzy, których gościliśmy w naszej parafii w minioną niedzielę, pragnie zaprosić wszystkich parafian na koncert uwielbienia, który odbędzie się w naszej sali teatralnej w najbliższy czwartek, tj. 28 listopada o godz. 20:30. Wydarzenie to ma nas wprowadzić w czas niecierpliwego oczekiwania na przyjście Tego, który będąc Królem Nieba i Ziemi, objawił nam się w prostocie Betlejem. Zachęcamy do zapraszania na koncert swoich bliskich. Szczegóły na plakatach. Wstęp jest wolny.
 • W niedzielę za tydzień Maltańska Służba Medyczna przeprowadzi przy naszym kościele akcję socjalną pt. "Akcja Cukier", w ramach której będzie możliwość zrobienia pomiaru cukru i ciśnienia tętniczego krwi. Akcja ma na celu zebranie funduszy na zakup prezentów świątecznych dla dzieci z domów dziecka.
 • Dzisiaj, z racji kończącego się Roku Wiary, rozdajemy przed kościoem bezpłatnie nowy numer gazety „Chrystus i Ty”. Jest do niej dołączona płyta z wywiadem z ks. Dariuszem Oko na temat ideologii Gender. Polecamy.
 • Przypominamy o zaproszeniu wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w sondażu dotyczącym zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Sondaż odbędzie się dzisiaj w godzinach od 9:00 do 14:00 w Gimnazjum nr 12 przy ul. Kluczborskiej. Więcej szczegółów przy wyjściach z kościoła.
 • Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla to także patronalne święto Akcji Katolickiej. Przedstawiciele naszego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej chcą dzisiaj podzielić się z nami swoim świadectwem i przybliżyć wszystkim, czym ta organizacja się zajmuje.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Jerzy Łoboda z ul. Stachiewicza 29, Zofia Kasprzyk z ul. Stachiewicza 35 i Jan Pranica z ul. Kluczborskiej 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-11-26
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne