Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 14 czerwca 2014 wyświetleń: 1540

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji zeszłotygodniowych obchodów odpustu ku czci św. Jadwigi Królowej w naszej wspólnocie. Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób, a także dzięki  sprzyjającej pogodzie, mogliśmy przez dwa dni świętować na wiele różnych sposobów Dzień Naszej Patronki. Bóg zapłać także wszystkim, którzy licznie wzięli udział w tych uroczystościach oraz za wiele okazanej pomocy i dobroci.

• we wtorek   - wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  • w czwartek  - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • w sobotę      - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• W czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie uroczysta Msza święta z procesją do czterech ołtarzy. Po niej będą jeszcze Msze święte o 18:30 i 20:30. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym Święcie Eucharystii, które jest naszym wyznaniem wiary. Prosimy zwłaszcza osoby do świec i sztandarów, dzieci rocznicowe w białych strojach, dzieci z klas I i przedszkolne do sypania kwiatów. Zapraszamy na próbę sypania kwiatów w poniedziałek o 17:30, przed nabożeństwem czerwcowym. Prosimy także, aby udekorować okna przy trasie procesji, która przejdzie od kościoła ulicami: Wybickiego, Krowoderskich Zuchów i Łokietka do kościoła. Prosimy o zaangażowanie przy budowie i dekoracji ołtarzy: I - przy Krzyżu jubileuszowym, II - przy figurce Matki Bożej, III - przy figurce Pana Jezusa i IV - przy Krzyżu Papieskim obok kościoła.
  • Po Bożym Ciele zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą wieczorną w ramach Oktawy tej Uroczystości.
  • Dzisiaj po każdej Mszy świętej trenerzy i dzieci z Parafialnego Klubu Sportowego „Jadwiga” zbierają datki do puszek na wakacyjne wyjazdy. Prosimy w ich imieniu o wsparcie.
  • Centrum Kultury im. Św Jadwigi serdecznie zaprasza dzieci na wakacyjne warsztaty "Wakacje ze Św. Jadwigą", które odbędą się w lipcu. Zapisy są prowadzone od poniedziałku do piątku w biurze Centrum Kultury od 15:00 do 18:00. Szczegóły na plakatach.
  • Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11:00 nagradzamy dzieci, które cały rok zbierały niedzielne obrazki.
  • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę Rodziny Radia na Jasną Górę 13 lipca tego roku. Szczegóły w gablocie przed kościołem.
  • Więcej ogłoszeń, a także rozmowę z Eleni, która wystąpiła u nas tydzień temu, znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Władysława Wiśniowska z ul. Palacha 11 i Janusz Solarz z ul. Stachiewicza 31. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2014-06-14