Wtorek, 12 grudnia 2018 r. imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary Środa II tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Najśw. Maryi Panny z Guadalupe

Ogłoszenia 26 maja 2018 wyświetleń: 1120

Uroczystość Najświętszej Trójcy

• we wtorek   - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • w czwartek - Uroczystoć Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało
  • w piątek      - wspomnienie św. Justyna, męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Serdeczne życzenia składamy zwłaszcza siostrze Joannie - zakrystiance, która w środę ma imieniny. Życzymy Siostrze Bożej Opieki i pomocy Matki Najświętszej w pracy dla naszej wspólnoty i w realizacji powołania zakonnego. Również najlepsze życzenia wszelkich błogosławieństw z racji wtorkowych składamy p. Magdzie - organistce z kaplicy Matki Bożej.

• Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły nr 21 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej.
  • Także dzisiaj nasza Świetlica Przystań kwestuje przy kościele na pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu swoich dzieci. Będziemy wdzięczni za każdy gest wsparcia.
  • W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie uroczysta Msza święta z procesją do czterech ołtarzy. Po niej będą jeszcze Msze święte o 18:30 i 20:30. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym Święcie Eucharystii. Prosimy zwłaszcza osoby do świec i sztandarów, dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach, dzieci z klas I, II i przedszkolne do sypania kwiatów. Zapraszamy na próbę sypania kwiatów w poniedziałek o 17:15. Prosimy także, aby udekorować okna przy trasie procesji, która przejdzie tradycyjną trasą.
  • Po Bożym Ciele zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą wieczorną w ramach Oktawy tej Uroczystości.
  • W czwartek kończą się tegoroczne nabożeństwa majowe. Od piątku odprawiać będziemy Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18:00.
  • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. Msza św. dla dzieci będzie o godz. 17:00, a dla młodzieży o 20:00 w kaplicy Matki Bożej. W sobotę o godz. 11:00 Msza święta dla osób starszych i chorych, a po niej spotkanie w sali pod plebanią. O 17:15, zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe.
  • Przypominamy, że nasza parafia organizuje wyjazd na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd 2 czerwca o 6:30. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy członków Żywego Różańca oraz inne chętne osoby.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się we wtorek 29 kwietnia w salce pod plebanią po Mszy św. o godz. 18.30.
  • W niedzielę za tydzień, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi.
  • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Joanny Beretty Molli w Krakowie przyjmuje uczniów do klasy 7 na rok szkolny 2018/2019. Wychodząc naprzeciwko zgłaszanym potrzebom, szkoła tworzy dla uczniów dwie klasy siódme, w każdej z klas liczba uczniów nie będzie przekraczała 24 osób. Informacje na temat zasad przyjęcia uczniów znajdują się na stronie internetowej szkoły.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Jacek Jackowski z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Jan Pukacz z ul. Stachiewicza 17 oraz Zofia Meisenhalter z ul. Palacha 11. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-05-26

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone