Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Wtorek, 26 marca 2019 r. imieniny: Dory, Olgi, Teodora Wtorek III tygodnia Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 26 maja 2018 wyświetleń: 1182

Uroczystość Najświętszej Trójcy

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • we wtorek   - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • w czwartek - Uroczystoć Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało
 • w piątek      - wspomnienie św. Justyna, męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Serdeczne życzenia składamy zwłaszcza siostrze Joannie - zakrystiance, która w środę ma imieniny. Życzymy Siostrze Bożej Opieki i pomocy Matki Najświętszej w pracy dla naszej wspólnoty i w realizacji powołania zakonnego. Również najlepsze życzenia wszelkich błogosławieństw z racji wtorkowych składamy p. Magdzie - organistce z kaplicy Matki Bożej.

 • Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły nr 21 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej.
 • Także dzisiaj nasza Świetlica Przystań kwestuje przy kościele na pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu swoich dzieci. Będziemy wdzięczni za każdy gest wsparcia.
 • W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie uroczysta Msza święta z procesją do czterech ołtarzy. Po niej będą jeszcze Msze święte o 18:30 i 20:30. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym Święcie Eucharystii. Prosimy zwłaszcza osoby do świec i sztandarów, dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach, dzieci z klas I, II i przedszkolne do sypania kwiatów. Zapraszamy na próbę sypania kwiatów w poniedziałek o 17:15. Prosimy także, aby udekorować okna przy trasie procesji, która przejdzie tradycyjną trasą.
 • Po Bożym Ciele zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą wieczorną w ramach Oktawy tej Uroczystości.
 • W czwartek kończą się tegoroczne nabożeństwa majowe. Od piątku odprawiać będziemy Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18:00.
 • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. Msza św. dla dzieci będzie o godz. 17:00, a dla młodzieży o 20:00 w kaplicy Matki Bożej. W sobotę o godz. 11:00 Msza święta dla osób starszych i chorych, a po niej spotkanie w sali pod plebanią. O 17:15, zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe.
 • Przypominamy, że nasza parafia organizuje wyjazd na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd 2 czerwca o 6:30. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy członków Żywego Różańca oraz inne chętne osoby.
 • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się we wtorek 29 kwietnia w salce pod plebanią po Mszy św. o godz. 18.30.
 • W niedzielę za tydzień, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi.
 • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Joanny Beretty Molli w Krakowie przyjmuje uczniów do klasy 7 na rok szkolny 2018/2019. Wychodząc naprzeciwko zgłaszanym potrzebom, szkoła tworzy dla uczniów dwie klasy siódme, w każdej z klas liczba uczniów nie będzie przekraczała 24 osób. Informacje na temat zasad przyjęcia uczniów znajdują się na stronie internetowej szkoły.
 • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Jacek Jackowski z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Jan Pukacz z ul. Stachiewicza 17 oraz Zofia Meisenhalter z ul. Palacha 11. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-05-26
Wszystkich rekordów:

3. Niedziela Wielkiego Postu

utworzono : 2019-03-23

2. Niedziela Wielkiego Postu

utworzono : 2019-03-16

1. Niedziela Wielkiego Postu

utworzono : 2019-03-09

8. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-03-02

7. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-02-23

6. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-02-16
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne