Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Sobota, 08 sierpnia 2020 r. imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna Sobota XVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Dominika

Ogłoszenia

Ogłoszenia 6 czerwca 2020 wyświetleń: 1237

Uroczystość Najświętszej Trójcy

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Jadwigi Królowej
 • w czwartek       - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało
 • w piątek            - wspomnienie bł. męczenników Piotra Dańkowskiego prezbitera i towarzyszy
 • w sobotę           - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych.

 • W poniedziałek, czyli jutro, obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej. O godz. 17:45 zapraszamy do modlitewnego śpiewu akatystu ku czci św. Jadwigi oraz odmówienia litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast sumę odpustową o godz. 18:30 odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Wojciech Węgrzyniak. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości do modlitwy w dniu naszej Patronki.
 • Tegoroczny odpust, z racji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, miał mieć wyjątkowo bogaty program. Do przewodnictwa sumie zaproszony był ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, który miał również wprowadzić do naszego kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Planowana była także okolicznościowa sesja naukowa pod patronatem kardynała Stanislawa Dziwisza, liczne kiermasze i konkursy oraz dwa koncerty. Niestety, z powodu ograniczeń epidemicznych, które zostały złagodzone dopiero w ostatnich dniach, wszystkie wydarzenia zostały już wcześniej przesunięte na jesień, a Msza święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa została, za jego aprobatą, przełożona na Boże Narodzenie. Wtedy też wprowadzimy relikwie św. Jana Pawła II i zostanie poświęcona w kościele rzeźba Ojca Świętego, na zakończenie roku jego setnych urodzin. Ufamy, że sytuacja jesienią i zimą będzie stabilna, i nic nie zakłóci planów uczczenia Papieża Polaka.
 • We wtorek 9 czerwca zapraszamy do Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. Jak co miesiąc będzie tam odprawiona Msza święta ku czci św. Jadwigi Królowej. Tym razem, z racji odpustu Naszej Patronki, Msza święta będzie odprawiona bezpośrednio w kaplicy św. Jadwigi o godz. 18:00.
 • W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W Krakowie odbędzie się centralna procesja, która rozpocznie się Mszą świętą o godz. 9.00 na Wawelu. Następnie traktem królewskim uda się na Rynek i zakończy przy czwartym ołtarzu, przed Kościołem Mariackim. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski zaprasza serdecznie wszystkich do udziału w tej procesji. Pełny tekst zaproszenia umieszczony jest przy wejściu.
 • Boże Ciało to Święto, które przede wszystkim skłania do głębokiej refleksji nad prawdziwą obecnością Jezusa Chrystusa w Sakramencie Eucharystii. Msze święte w naszym kościele odprawimy tego dnia w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie Msza święta z procesją. Dodatkowo zapraszamy również do indywidualnego nawiedzenia kościoła, w którym będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ono po Mszy świętej o godz. 12:30 i potrwa do 16:00. Po procesji będą jeszcze Msze o godz. 18:30 i 20:30.
 • Po konsultacji z kurią, Urzędem Miasta i policją oraz z parafiami naszego dekanatu, w tym roku procesja Bożego Ciała będzie prowadzić wokół kościoła, na terenie parafialnym. Będzie miała skromniejszą oprawę, podobnie jak wszystkie nasze świąteczne obchody w ostatnich tygodniach. Musimy zachować wymagania dotyczące maseczek oraz odległości, co będzie przy tej okazji skrupulatnie sprawdzane, także z powodu braku limitów ilościowych. Zapraszamy do udziału parafian, w tym osoby dorosłe niosące chorągwie, feretrony i baldachim. Natomiast udział dzieci pozostawiamy roztropnej decyzji i woli rodziców.
 • Po Bożym Ciele zapraszamy na codzienną procesję o godz. 18:00 w ramach Oktawy tej Uroczystości.
 • Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
 • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga ogłasza zapisy na "Wakacje z Jadwigą”. Projekt obejmuje trzy turnusy po 5 dni w trzy pierwsze tygodnie wakacji. Szczegóły na ulotkach przy drzwiach i stronie internetowej klubu.
 • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Anna Krzywda z ul. Stachiewicza 29 oraz Irena Góralczyk z ul. Krowoderskich Zuchów 11. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
Ogłoszenia w wersji VIDEO

aktualizowano: 2020-06-07
Wszystkich rekordów:

18. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-08-01

17. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-25

16. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-18

15. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-11

14. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-04

13. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-26
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne