Czwartek, 17 października 2019 r. imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora Czwartek XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ignacego Antiocheńskiego

Ogłoszenia 1 czerwca 2019 wyświetleń: 483

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

• w poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • w sobotę           - wspomnienie św. Jadwigi Królowej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• W sobotę obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej. Sumę odpustową o godz. 18:30 odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak - rektor Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II. Wcześniej, czyli o godz. 18:00, akatyst do św. Jadwigi. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy i refleksji w dniu naszej Patronki.
  • Zapraszamy również na festyn parafialny. W sobotę Szkoła Katolicka św. Jadwigi zaprasza Piknik Rodzinny, natomiast w przyszłą niedzielę Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na Parafiadę. Przy kościele odbywać się będą także pokazy Historycznej Grupy Rekonstrukcyjnej, a Akcja Katolicka zaprasza na kiermasz książek. Szczegółowy program na plakatach oraz w dzisiejszym biuletynie.
  • Tegoroczne obchody odpustowe rozpoczniemy wyjątkowym koncertem muzycznym. Wystąpi bardzo popularny od kilku lat zespół muzyki religijnej NiemaGOtu. Lider tego zespołu jest autorem hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19:15 w sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy. Wstęp jest wolny.
  • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny zbiera po Mszach świętych datki na kuchnię św. Jadwigi działającą przy naszej parafii. Dziękujemy za każdy dar serca.
  • Natomiast w niedzielę za tydzień dzieci i trenerzy z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga będą kwestować przy kościele na pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu swoich dzieci.
  • Spotkanie Braterstwa Chorych odbędzie się we wtorek 11 czerwca o godz. 14:30 w kaplicy Matki Bożej. Po Mszy św. spotkanie w sali pod plebanią.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez młodzież akademicką i pracującą „Chrystus na Krowodrzy”. W piątek spowiedź od godz. 16:30, a o 17:00 Msza święta dla dzieci.
  • Zapraszamy na modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę 8 czerwca od godz. 21:00 w kaplicy Matki Bożej. Czuwanie poprowadzi również Wspólnota „Chrystus na Krowodrzy”.
  • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Jutro, czyli w poniedziałek 3 czerwca, zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn na kolejne spotkanie tworzącej się wspólnoty Bractwo św. Jadwigi. Zapraszamy do sali pod plebanią jutro o godz. 19:30.
  • We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej w sali nr 6.
  • Przez cały ten tydzień trwają w naszej parafii wybory do Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomiczno-Gospodarczej. W ubiegłą niedzielę w biuletynie wydrukowane były odpowiednie karty wyborcze. Ten numer biuletynu, jak wszystkie inne, dostępny jest na naszej stronie internetowej. Jeszcze dzisiaj przez cały dzień można wrzucać kartki z propozycjami kandydatów do Rad do specjalnej skrzynki obok figury sw. Antoniego, przy wejściu do zakrystii. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Halina Stachowicz z ul. Rusznikarskiej 14, Kazimiera Soból z ul. Rusznikarskiej 14A, Bronisława Korpal i Jerzy Lubomski z ul. Stachiewicza 29 oraz Andrzej Kołodziejczyk z ul. Stachiewicza 35 B. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2019-06-01

utworzono : 2019-10-05