Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Czwartek, 17 października 2019 r. imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora Czwartek XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ignacego Antiocheńskiego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 1 czerwca 2019 wyświetleń: 483

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 • w sobotę           - wspomnienie św. Jadwigi Królowej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 • W sobotę obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej. Sumę odpustową o godz. 18:30 odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak - rektor Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II. Wcześniej, czyli o godz. 18:00, akatyst do św. Jadwigi. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy i refleksji w dniu naszej Patronki.
 • Zapraszamy również na festyn parafialny. W sobotę Szkoła Katolicka św. Jadwigi zaprasza Piknik Rodzinny, natomiast w przyszłą niedzielę Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na Parafiadę. Przy kościele odbywać się będą także pokazy Historycznej Grupy Rekonstrukcyjnej, a Akcja Katolicka zaprasza na kiermasz książek. Szczegółowy program na plakatach oraz w dzisiejszym biuletynie.
 • Tegoroczne obchody odpustowe rozpoczniemy wyjątkowym koncertem muzycznym. Wystąpi bardzo popularny od kilku lat zespół muzyki religijnej NiemaGOtu. Lider tego zespołu jest autorem hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19:15 w sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy. Wstęp jest wolny.
 • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny zbiera po Mszach świętych datki na kuchnię św. Jadwigi działającą przy naszej parafii. Dziękujemy za każdy dar serca.
 • Natomiast w niedzielę za tydzień dzieci i trenerzy z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga będą kwestować przy kościele na pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu swoich dzieci.
 • Spotkanie Braterstwa Chorych odbędzie się we wtorek 11 czerwca o godz. 14:30 w kaplicy Matki Bożej. Po Mszy św. spotkanie w sali pod plebanią.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez młodzież akademicką i pracującą „Chrystus na Krowodrzy”. W piątek spowiedź od godz. 16:30, a o 17:00 Msza święta dla dzieci.
 • Zapraszamy na modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę 8 czerwca od godz. 21:00 w kaplicy Matki Bożej. Czuwanie poprowadzi również Wspólnota „Chrystus na Krowodrzy”.
 • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
 • Jutro, czyli w poniedziałek 3 czerwca, zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn na kolejne spotkanie tworzącej się wspólnoty Bractwo św. Jadwigi. Zapraszamy do sali pod plebanią jutro o godz. 19:30.
 • We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej w sali nr 6. 
 • Przez cały ten tydzień trwają w naszej parafii wybory do Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomiczno-Gospodarczej. W ubiegłą niedzielę w biuletynie wydrukowane były odpowiednie karty wyborcze. Ten numer biuletynu, jak wszystkie inne, dostępny jest na naszej stronie internetowej. Jeszcze dzisiaj przez cały dzień można wrzucać kartki z propozycjami kandydatów do Rad do specjalnej skrzynki obok figury sw. Antoniego, przy wejściu do zakrystii. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach.
 • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Halina Stachowicz z ul. Rusznikarskiej 14, Kazimiera Soból z ul. Rusznikarskiej 14A, Bronisława Korpal i Jerzy Lubomski z ul. Stachiewicza 29 oraz Andrzej Kołodziejczyk z ul. Stachiewicza 35 B. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2019-06-01
Wszystkich rekordów:

27. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-10-05

26. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-09-28

25. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-09-21

24 Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-09-14

23. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-09-07
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne