Środa, 17 października 2018 r. imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora Środa XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ignacego Antiocheńskiego

Ogłoszenia 19 maja 2018 wyświetleń: 583

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

• w poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  • w czwartek       - Święto Jezusa Najwyższego Kapłana
  • w sobotę           - wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczególne słowa życzeń kierujemy do wszystkich Mam, z racji przypadającego w sobotę ich Święta. Życzymy im opieki Matki Bożej, uśmiechu, zdrowia oraz miłości i wdzięczności swoich dzieci. Najlepsze życzenia składamy również s. Joannie zajmującej się sprawami charytatywnymi, która w czwartek obchodzi imieniny. Życzymy wielu sił, uśmiechu i zdrowia oraz łask Bożych w trudnej pracy dla najbiedniejszych.

• Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Czas Wielkanocny. W ramach nabożeństwa o godz. 18:00 odprawimy dzisiaj Akatyst do Ducha Świętego. Zapraszamy do licznego udziału i włączenia się w śpiew na chwałę Trzeciej Osoby Trójcy Św. Natomiast w niedzielę za tydzień zakończy się w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  • Jutrzejsze Święto Matki Kościoła, czyli Drugi Dzień Zielonych Świąt, rozpoczyna Okres Zwykły. Msze święte w naszym kościele odprawimy jutro o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:30.
  • Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły nr 113 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast za tydzień I Komunia Święta dzieci ze Szkoły nr 21.
  • Dziś przed naszym kościołem trwa kwesta zorganizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika”. Stowarzyszenie to od ponad 45 lat działa w Krakowie i zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym. Dochód z kwesty przeznaczony będzie na pomoc i rehabilitację osób niepełnosprawnych ruchowo oraz zorganizowanie dla nich wyjazdu wakacyjnego. Niepełnosprawni sprzedają również wykonane przez siebie przedmioty z ceramiki.
  • Natomiast w niedzielę za tydzień nasza Świetlica Przystań będzie kwestować przy kościele na pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu swoich dzieci.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza zawodników, rodziców i sympatyków na Mszę św. Klubową w czwartek 24 maja o godz. 17:00 w kaplicy. Klub zaprasza również  na obóz nad morzem w Łebie oraz w górach. Oba obozy odbędą są w sierpniu. Szczegóły na ulotkach.
  • Przypominamy, że nasza parafia organizuje wyjazd na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd 2 czerwca o 6:30. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy członków Żywego Różańca oraz inne chętne osoby.
  • W imieniu Dzielnicy V zapraszamy na spotkanie z cyklu Porozmawiajmy o Krowodrzy, tym razem na temat Parku Krakowskiego w przededniu nowego otwarcia. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Kraków przy ul. Królewskiej 59, w czwartek 24 maja o godz. 17:30. Więcej szczegółów na plakacie.
  • Zbliża się odpust ku czci naszej patronki św. Jadwigi Królowej. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w ciekawej inicjatywie jaką jest questing, czyli gra rodzinna Okruchy Niepodległości św. Jadwigi. Jest to spacer po krakowskich miejscach związanych z Niepodległością i naszą Królową. Przy wyjściach z kościoła są dzisiaj wyłożone ulotki, które uczestnik gry powinien zabrać i wypełnić podczas spaceru. Można je także pobrać z naszej strony internetowej i wydrukować. Znajdziemy tam więcej informacji na temat gry. Uczestników nagrodzimy podczas odpustu. Zapraszamy całe rodziny i pojedyncze osoby.
  • Więcej ogłoszeń i innych ważnych informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Janina Spalke z ul. Bratysławskiej 2c, Stefan Lipniak z ul. Krowoderskich Zuchów 12 i Danuta Kołodziejczyk z ul. Opolskiej 31. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-05-19

utworzono : 2018-10-06