Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Wtorek, 26 marca 2019 r. imieniny: Dory, Olgi, Teodora Wtorek III tygodnia Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 19 maja 2018 wyświetleń: 703

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
 • w czwartek       - Święto Jezusa Najwyższego Kapłana
 • w sobotę           - wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczególne słowa życzeń kierujemy do wszystkich Mam, z racji przypadającego w sobotę ich Święta. Życzymy im opieki Matki Bożej, uśmiechu, zdrowia oraz miłości i wdzięczności swoich dzieci. Najlepsze życzenia składamy również s. Joannie zajmującej się sprawami charytatywnymi, która w czwartek obchodzi imieniny. Życzymy wielu sił, uśmiechu i zdrowia oraz łask Bożych w trudnej pracy dla najbiedniejszych.

 • Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Czas Wielkanocny. W ramach nabożeństwa o godz. 18:00 odprawimy dzisiaj Akatyst do Ducha Świętego. Zapraszamy do licznego udziału i włączenia się w śpiew na chwałę Trzeciej Osoby Trójcy Św. Natomiast w niedzielę za tydzień zakończy się w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 • Jutrzejsze Święto Matki Kościoła, czyli Drugi Dzień Zielonych Świąt, rozpoczyna Okres Zwykły. Msze święte w naszym kościele odprawimy jutro o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:30.
 • Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły nr 113 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast za tydzień I Komunia Święta dzieci ze Szkoły nr 21.
 • Dziś przed naszym kościołem trwa kwesta zorganizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika”. Stowarzyszenie to od ponad 45 lat działa w Krakowie i zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym. Dochód z kwesty przeznaczony będzie na pomoc i rehabilitację osób niepełnosprawnych ruchowo oraz zorganizowanie dla nich wyjazdu wakacyjnego. Niepełnosprawni sprzedają również wykonane przez siebie przedmioty z ceramiki.
 • Natomiast w niedzielę za tydzień nasza Świetlica Przystań będzie kwestować przy kościele na pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu swoich dzieci.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
 • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza zawodników, rodziców i sympatyków na Mszę św. Klubową w czwartek 24 maja o godz. 17:00 w kaplicy. Klub zaprasza również  na obóz nad morzem w Łebie oraz w górach. Oba obozy odbędą są w sierpniu. Szczegóły na ulotkach.
 • Przypominamy, że nasza parafia organizuje wyjazd na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd 2 czerwca o 6:30. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy członków Żywego Różańca oraz inne chętne osoby.
 • W imieniu Dzielnicy V zapraszamy na spotkanie z cyklu Porozmawiajmy o Krowodrzy, tym razem na temat Parku Krakowskiego w przededniu nowego otwarcia. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Kraków przy ul. Królewskiej 59, w czwartek 24 maja o godz. 17:30. Więcej szczegółów na plakacie.
 • Zbliża się odpust ku czci naszej patronki św. Jadwigi Królowej. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w ciekawej inicjatywie jaką jest questing, czyli gra rodzinna Okruchy Niepodległości św. Jadwigi. Jest to spacer po krakowskich miejscach związanych z Niepodległością i naszą Królową. Przy wyjściach z kościoła są dzisiaj wyłożone ulotki, które uczestnik gry powinien zabrać i wypełnić podczas spaceru. Można je także pobrać z naszej strony internetowej i wydrukować. Znajdziemy tam więcej informacji na temat gry. Uczestników nagrodzimy podczas odpustu. Zapraszamy całe rodziny i pojedyncze osoby.
 • Więcej ogłoszeń i innych ważnych informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym przy wyjściach z kościoła.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Janina Spalke z ul. Bratysławskiej 2c, Stefan Lipniak z ul. Krowoderskich Zuchów 12 i Danuta Kołodziejczyk z ul. Opolskiej 31. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-05-19
Wszystkich rekordów:

3. Niedziela Wielkiego Postu

utworzono : 2019-03-23

2. Niedziela Wielkiego Postu

utworzono : 2019-03-16

1. Niedziela Wielkiego Postu

utworzono : 2019-03-09

8. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-03-02

7. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-02-23

6. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-02-16
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne