Czwartek, 27 czerwca 2019 r. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Cyryla Aleksandryjskiego

Ogłoszenia 8 czerwca 2019 wyświetleń: 362

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

• w poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  • we wtorek         - wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  • w środę             - wspomnienie bł. męczenników Piotra Dańkowskiego kapłana i towarzyszy
  • w czwartek       - Święto Jezusa Najwyższego Kapłana
  • w piątek            - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych.

• Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji obchodów wczorajszego odpustu ku czci św. Jadwigi Królowej. W ramach dalszego świętowania Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzisiaj na Parafiadę. O godz. 12:00 w sali teatralnej odbędą się występy Jagódek, a o 13:30 rozpoczną się na boiskach turnieje piłki nożnej, taekwondo i ringo. Przy kościele odbywać się będą także pokazy Historycznej Grupy Rekonstrukcyjnej, a Akcja Katolicka zaprasza na kiermasz książek.
  • Dziękujemy Szkole Św. Jadwigi za organizację wczorajszego Pikniku Rodzinnego i konkursów dla dzieci o św. Jadwidze. Laureaci zostaną nagrodzeni dziś na Mszy św. o godz. 11:00.
  • Dziś o godz. 18:00 odprawimy akatyst do Ducha Świętego. Zapraszamy do modlitewnego udziału i uczczenia śpiewem Trzeciej Osoby Boskiej.
  • Jutrzejsze Święto Matki Kościoła, czyli Drugi Dzień Zielonych Świąt, rozpoczyna Okres Zwykły. Msze święte w naszym kościele odprawimy jutro o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:30.
  • W niedzielę za tydzień, w Uroczystość Trójcy Świętej, zakończy się w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  • Dzieci i trenerzy z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga zbierają dzisiaj dobrowolne datki na akcję lato w mieście. Od kilku lat ta forma wsparcia pozwala na zorganizowanie treningów dla dzieci i młodzieży podczas wakacji. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Szczegóły na plakatach oraz na ulotkach znajdujących się przy drzwiach.
  • Za tydzień Świetlica Przystań, która działa przy naszej parafii będzie kwestować na zorganizowanie wakacji dla swoich podopiecznych.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • W niedzielę 16 czerwca po mszy św. o godz. 11:00 będą rozdane nagrody dla dzieci, które  systematycznie i wytrwale rozwiązywały zadania z Ziarenek i przynosiły je do kościoła.
  • Szkoła Podstawowa nr 113 przy ul. Stachiewicza zaprasza dzieci, które od września pójdą do pierwszych klas i do zerówki, wraz z rodzicami na spotkanie w środę 12 czerwca o godz. 17:00 na parterze szkoły.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Róży Książek z ul. Kluczborskiej 5, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2019-06-08

2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone