2501newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Niedziela, 25 czerwca 2018 r. imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma Poniedziałek XII tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia 31 marca 2018 wyświetleń: 610

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

• Dzisiejsza Uroczystość kończy Święte Triduum Paschalne. To największe chrześcijańskie Święto. Dzielimy się radością, gdyż Chrystus przeszedł ze śmierci do życia. Znakiem tego wydarzenia  jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu. O godz. 18:00 zapraszamy dzisiaj na uroczyste nieszpory wielkanocne.
  • Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.
  • Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i budowę Bożego Grobu oraz za wszystkie dary złożone dla najbiedniejszych. Siostrze Joannie, Zespołowi Charytatywnemu i młodzieży dziękujemy za przygotowanie i rozdanie paczek wielkanocnych oraz posiłków świątecznych.
  • Dziękujemy serdecznie ks. Dariuszowi i siostrze Joannie, a także innym osobom, które włożyły bardzo wiele pracy przy stworzeniu świątecznych dekoracji, w tym Grobu Bożego. Dziękujemy również za przygotowanie i oprawę uroczystości Wielkiego Tygodnia całej Służbie Liturgicznej, a szczególnie organistce p. Patrycji wraz z naszym parafialnym chórem Cantate Domino, p. Łukaszowi, scholi, siostrom Grażynie i Rafaeli, dzieciom i młodzieży. Księżom za wytrwałą posługę w konfesjonale. W końcu wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego, wspólną modlitwę i skupienie, za obecność w świątyni o różnych porach dnia i nocy.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, jak co miesiąc, zapraszamy na kolejną adorację Najświętszego Sakramentu „Chrystus na Krowodrzy” o godz. 19:00, czyli bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W piątek spowiadamy od godz. 16:30, Msza św. dla dzieci o 17:00, a o 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o 11:00 Msza św. dla chorych i starszych w kaplicy i spotkanie w sali, a o godz. 17:45 pierwszosobotni różaniec.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia i odpust w Łagiewnikach.
  • Wszystkie dzieci, które zbierały jałmużnę wielkopostną do specjalnych skarbonek, proszonę są o przyniesienie ich do naszego kościoła na Mszę świętą o godz. 11:00 za tydzień 8 kwietnia, czyli w Niedzielę Miłosierdzia. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla chorych dzieci.
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich błogosławieństw. Szczególne życzenia składamy Siostrze Grażynie - Przełożonej domu Sióstr Nazaretanek, która dzisiaj obchodzi imieniny. Życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w pracy katechetycznej i w życiu zakonnym.
  • Więcej informacji w naszym świątecznym biuletynie, który dziś jest wydany w pełnym kolorze. Zachęcamy do lektury.
aktualizowano: 2018-03-31

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone