Czwartek, 27 czerwca 2019 r. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Cyryla Aleksandryjskiego

Ogłoszenia 20 kwietnia 2019 wyświetleń: 553

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

• Dzisiejsza Uroczystość kończy Święte Triduum Paschalne. To największe chrześcijańskie Święto. Dzielimy się radością, gdyż Chrystus przeszedł ze śmierci do życia. Znakiem tego wydarzenia  jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu. O godz. 18:00 zapraszamy dzisiaj na uroczyste nieszpory wielkanocne.
  • Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.
  • Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i budowę Bożego Grobu oraz za wszystkie dary złożone dla najbiedniejszych. Siostrze Małgorzacie, Zespołowi Charytatywnemu i młodzieży dziękujemy za przygotowanie i rozdanie paczek wielkanocnych oraz posiłków świątecznych.
  • Dziękujemy serdecznie ks. Dariuszowi i siostrze Renacie, a także innym osobom, które włożyły bardzo wiele pracy przy stworzeniu świątecznych dekoracji, w tym Grobu Bożego. Dziękujemy również za przygotowanie i oprawę uroczystości Wielkiego Tygodnia całej Służbie Liturgicznej, a szczególnie organistce p. Patrycji wraz z naszym parafialnym chórem Cantate Domino, p. Łukaszowi, siostrom Rafaeli i Wiktorii, dzieciom i młodzieży. Księżom szczególnie za posługę w konfesjonale. W końcu wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego, wspólną modlitwę i skupienie, za obecność w świątyni o różnych porach dnia i nocy.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia i odpust w Łagiewnikach.
  • Więcej informacji w naszym świątecznym biuletynie, który dziś jest wydany w pełnym kolorze. Zachęcamy do lektury. Można go pobrać także TUTAJ.
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, w tym również Księdzu Proboszczowi, który w czwartek będzie obchodził imieniny.
  • Życzymy Wszystkim Parafianom, Gościom i Internautom radosnych i życiodajnych Świąt Wielkanocnych. Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!
aktualizowano: 2019-04-20

2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone