Piątek, 23 kwietnia 2021 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Ogłoszenia 3 kwietnia 2021 wyświetleń: 516

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

• Dzisiejsza Uroczystość kończy Święte Triduum Paschalne. To nasze najważniejsze Święto. Dzielimy się wielką radością, gdyż Chrystus zwyciężył śmierć i dokonał zbawienia świata. O godz. 18:00 zapraszamy dziś na nieszpory wielkanocne.
  • W poniedziałek II Dzień Świąt. Msze święte w porządku niedzielnym. Ofiary na tacę zostaną przekazane na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Natomiast w przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie zbierał datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
  • Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi limitami, w naszym kościele może przebywać jednocześnie 80 osób. Bardzo prosimy o roztropność i nie przekraczanie limitu. Ze swej strony ciągle dbamy, aby wymogi sanitarne były przestrzegane. Prosimy także o dezynfekowanie rąk przy wejściu, zachowywanie odległości i używanie maseczek. Przypominamy, by Komunię świętą przyjmować na rękę, a do ust jedynie na końcu kolejki. Korzystających ze spowiedzi prosimy o dezynfekowanie po sobie kratki konfesjonału.
  • W dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od obowiązku udziału we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej. Dlatego zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach w naszym kościele poprzez transmisję internetową, która trwa całą dobę.
  • Dziękujemy serdecznie ks. Dariuszowi i siostrze Renacie, a także innym osobom, które włożyły bardzo wiele pracy w stworzenie na ten trudny czas wyjątkowych świątecznych dekoracji. Dziękujemy również pozostałym księżom, służbie liturgicznej, chórowi i naszym organistom za przygotowanie przemawiającej do serca liturgii Wielkiego Tygodnia. Pozostałym siostrom za modlitwę i wsparcie. W końcu wszystkim Parafianom i Gościom za liczny, mimo ograniczeń, udział w nabożeństwach, za wspólnotę modlitwy sięgającą wszędzie tam, gdzie dociera internet, o różnych porach dnia i nocy. Dziękujemy Wam wszystkim za roztropność i wyrozumiałość co do wszelkich obostrzeń. Ufamy, że wkrótce będzie znowu możliwe spotkanie w pełnym kościele, ale musimy wszyscy wykazać się cierpliwością, by dotrwać w zdrowiu do tego czasu.
  • Jesteśmy także wdzięczni za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii. Wiadomo, że z powodu ograniczenia ilości osób w kościele, tradycyjna taca jest o wiele mniejsza. Jednak dzięki tym datkom oraz wielu wpłatom na konto, możemy na bieżąco regulować rachunki i  najważniejsze stałe płatności. Jest to wyraz wielkiego zrozumienia i odpowiedzialności wiernych za swój kościół, za co bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
  • Wszystkim Wam, Kochani, składamy najlepsze życzenia świąteczne. Niech nadzieja płynąca z pustego grobu Jezusa będzie dla nas światłem na trudny czas pandemii, oby zmierzający do końca. Niech Święta Jezusowego zwycięstwa nad śmiercią umocnią w nas wszystkich Wiarę, Nadzieję i Miłość. Zanosimy do dobrego Boga nieustającą modlitwę w intencji całej wspólnoty i każdego z Was z osobna. Chrystus Prawdziwie Zmartwychwstał, a w Jego chwalebnych Ranach jest nasze zdrowie. ALLELUJA!!!

aktualizowano: 2021-04-04

2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone