Czwartek, 25 maja 2017 r. imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny Czwartek VI tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII, św. Maryi Magdaleny de Pazzi

Poradnia Życia Rodzinnego

Poradnia Życia Rodzinnego 30 maja 2014 wyświetleń: 4600

Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego

Dyżur w poradni:  czwartek  godz. 16.00 – 18.00

(W święta kościelne i państwowe poradnia jest nieczynna.)

Do zadań poradni należy służenie pomocą każdemu, kto boryka się z problemami osobistymi, małżeńskimi, rodzinnymi czy problemami wychowawczymi  z dziećmi.

W poradni dyżurują Doradcy Życia Rodzinnego posiadający Misję Kanoniczą do posługi w Archidiecezji Krakowskiej.

W szczególny sposób poradnia służy narzeczonym przygotowującym się do Sakramentu Małżeństwa. Narzeczeni, w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa, zaproszeni są do odbycia trzech spotkań w poradni, podczas których mają możliwość:

• uzyskania pomocy w przygotowaniu się do ważnego wydarzenia w życiu jakim jest sakrament małżeństwa,
  • poznania właściwego wymiaru miłości narzeczeńskiej, małżeńskiej i rodzinnej,
  • odkrycia wartości czystości przedmałżeńskiej i małżeńskiej,
  • ukształtowania postaw pro-rodzinnych,
  • nauczenia się zasad odpowiedzialnego rodzicielstwa,
  • uzyskania pomocy w  rozwiązywaniu trudności w wierze,
  • poszerzenia wiedzy dotyczącej metod naturalnego rozpoznawania płodności małżeńskiej, która została przedstawiona na katechezach,
  • wypożyczenia książek o tematyce rodzinnej.

Ponadto małżonkowie mogą uzyskać w poradni pomoc w:

• planowaniu potomstwa - konsultowanie kart cyklu miesiączkowego,
  • uzyskaniu kontaktu z instruktorami czy ginekologami katolickimi w przypadku  problemów z poczęciem,
  • poprawie relacji między małżonkami,
  • rozwiązywaniu konfliktów małżeńskich i rodzinnych,
  • rozwiązywaniu problemów wychowawczych,
  • ratowaniu rodzin zagrożonych chorobą alkoholową, itp.

Pomoc specjalistyczna

Zainteresowani mogą (w miarę możliwości) uzyskać pomoc na miejscu lub jeżeli zaistnieje taka konieczność, doradca pomoże w nawiązaniu kontaktu ze specjalistą: z księdzem,  katolickim psychologiem, psychiatrą, mediatorem, prawnikiem, specjalistą od problemów alkoholowych, instruktorem naprotechnologii (przy problemach z poczęciem), etc.

Dyżury innych poradni w Archidiecezji Krakowskiej i inne informacje dotyczące narzeczonych, małżeństwa i rodziny można znaleźć na stronie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

ost. aktualizacja: 2014-05-30

2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone