Wtorek, 23 sierpnia 2017 r. imieniny: Apolinarego, Miły, Róży Środa XXI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Róży z Limy

Przygotowanie do bierzmowania

Przygotowanie do bierzmowania 7 listopada 2014 wyświetleń: 3991

Przygotowanie do bierzmowania

Sakrament Bierzmowania jest niepowtarzalnym wydarzeniem w życiu człowieka wierzącego. Obok chrztu i Eucharystii należy do tzw. sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego (inicjacji). Jest to sakrament, w którym Duch Święty umacnia człowieka udzielając darów mających mu pomóc w mężnym wyznawaniu swojej wiary i postępowaniu według jej zasad. Bierzmowanie jest zatem owocnym spotkaniem z Chrystusem, który umacnia człowieka w ważnym momencie życia, jakim jest jego wkraczanie w dorosłość.

O ile sakrament chrztu świętego jest wyrazem wiary rodziców dziecka, a także ich powinnością wynikającą m.in. z sakramentu małżeństwa i dokonuje się bez świadomego udziału człowieka, to bierzmowanie domaga się już przemyślanej decyzji osoby, która pragnie do niego przystąpić. Sakrament ten nosi także nazwę „sakramentu umocnienia” (łacińskie confirmatio). Powinien być on przyjmowany w dojrzałym wieku, kiedy człowiek zdaje już sobie sprawę z wagi podejmowanych zobowiązań.

W naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbywa się w cyklu trzyletnim
( 1, 2 i 3 klasa gimnazjum)

Uczniowie klas 1 gimnazjum mają spotkania od października w każdy pierwszy wtorek miesiąca
o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej

Klasy II gimnazjum spotykają się od października w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej

Klasy III gimnazjum spotykają się co tydzień w sali nr 6 według następującego harmonogramu:

grupa I - poniedziałki godz. 17:00

grupa II - wtorki godz. 17:00

grupa III - czwartki godz. 17:15

Zapraszamy uczniów klas III także do korzystania z comiesięcznej spowiedzi w pierwsze czwartki miesiąca od godz. 18:00 oraz na Mszę świętą o 18:30. Natomiast uczniów klas I I II gimnazjum prosimy o korzystanie z Sakramentu Pokuty i obecność na Mszy świętej w I piątki miesiąca.

ost. aktualizacja: 2014-11-07

2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone