Wtorek, 31 marca 2020 r. imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii Wtorek V tygodnia Wielkiego Postu

SLIDESHOW

SLIDESHOW 11 marca 2020 wyświetleń: 1015

Jak właściwie i godnie przyjmować Komunię świętą "na rękę"

Ponieważ istnieje wiele dróg przenoszenia się wirusa, a dodatkowo komunikacja między ludźmi jest dzisiaj bardzo intensywna, trzeba nam się zastosować w okresie trwania zagrożenia do dodatkowych apeli i wskazówek. Zasadą ogólną jest szczególna dbałość o zachowanie podstawowych zasad higieny.

Jako Duszpasterze pragniemy dbać o bezpieczeństwo naszych parafian, również w przestrzeni sakralnej, dlatego pragniemy poinformować o możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę. Zachęcamy, aby ta starożytna forma komunii praktykowana prze Kościół od czasów apostolskich miała zastosowanie również i dzisiaj.

Jak przyjmować Komunię św. na rękę?

Przyjmowaniu Komunii św. zawsze powinno towarzyszyć przeżycie, dlatego swoją uwagę skupmy na Chrystusie. On jest najważniejszy, Jego przyjmujemy. Pamiętajmy: nie ma lepszego lub gorszego sposobu przyjmowania Komunii św!

Ustaw się w procesji eucharystycznej w kierunku ołtarza. Gdy osoba przed tobą przyjmuje Komunię, przyklęknij na jedno kolano lub - gdy nie możesz tego uczynić - zrób skłon głową.

Następnie, stojąc już przed kapłanem, wyciągnij przed siebie obie ręce na wysokość ramion: lewa twoja dłoń, wklęsła, otwarta ku górze – niech utworzy tron dla Chrystusa, prawa niech będzie dla niej podparciem od dołu. Gdy kapłan wypowiada słowa: „Ciało Chrystusa”, ty odpowiadasz z wiarą: „Amen”. Wtedy kładzie on Hostię w zagłębieniu twojej górnej dłoni, a ty, ujmując Hostię palcami drugiej ręki – w obecności kapłana – wkładasz Ją do swoich ust. Ważne jest, abyś zawsze przyjmował Komunie świętą przy szafarzu, a dopiero potem wrócił na swoje miejsce.

Poniżej zamieszczamy filmik ukazujący prawidłowe przyjmowanie Komunii św. na rękę:

Wszystkie najważniejsze pilne informacje są umieszczone w Ogłoszeniach na dzisiejszą 3. Niedzielę Wielkiego Postu czyli TUTAJ Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z nimi.

Jako Duszpasterze prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, oraz o ducha wspólnej modlitwy za świat pochłonięty epidemią.

Ojcze, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
pociesz ich rodziny.

Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał.
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa.

Amen

aktualizowano: 2020-03-14

UWAGA!!!

Ograniczenia w ilości osób obecnych na Mszach świętych i działaniu kancelarii od 24 marca 2020

utworzono : 2020-03-24

Dla Najmłodszych !

"Niedzielna chwila Mnicha Teofila"

Spotkania z Ewangelią dla dzieci

utworzono : 2020-03-28

Rekolekcje wielkopostne

"Nawracjacie się i wierzcie w Ewangelię!"

utworzono : 2020-03-22

Nie jesteś sam!

Pomoc osobom starszym na czas epidemii

utworzono : 2020-03-18