Sobota, 21 października 2017 r. imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza Sobota XXIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jakuba Strzemię

SLIDESHOW

SLIDESHOW 31 sierpnia 2013 wyświetleń: 2421
Tematy: ludzie (57) |

ZMIANY W ZESPOLE DUSZPASTERSKIM

W ostatnich dniach nastąpiła zmiana w składzie księży w naszej parafii. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski przeniósł ks. Rafała Kasperka do pobliskiej parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka, gdzie ks. Rafał uczył przez ostatni rok religii, a gdzie będzie teraz także wikariuszem. Natomiast do naszej parafii został skierowany z Makowa Podhalańskiego ks. Dariusz Burda, który będzie wikariuszem i katechetą w IX LO w Krakowie. Ks. Rafałowi bardzo dziękujemy za dwuletnią pracę w naszej wspólnocie i za wiele dobra, także artystycznego piękna, jakie wnosił w działanie naszego kościoła. Życzymy dalszych łask i zapału do pracy w nowym miejscu. Natomiast ks. Dariuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa i wiele satysfakcji z pracy w naszej wspólnocie.

W klasztorze Sióstr Nazaretanek nastąpiły dwie zmiany. Siostrę Monikę - katechetkę w Szkole Podstawowej nr 21 i opiekunkę scholi - zastąpiła siostra Rafaela. Natomiast siostrę Bożenę od spraw charytatywnych zastąpiła siostra Joanna. Dziękujemy Siostrom Monice i Bożenie za owocną i pełną oddania pracę na Krowodrzy i życzymy sił do nowych obowiązków. Natomiast Siostrom Joannie i Rafaeli życzymy wszelkiego dobra i zadowolenia z pracy wśród nas. Szczęść Boże.

aktualizowano: 2017-09-03

Nabożeństwa różańcowe

Październik to czas szczególnej modlitwy z różańcem w ręku.

utworzono : 2014-09-27

Wypominki...

Wypominki to znana od wieków forma modlitwy Kościoła za zmarłych. Polega na „wypominaniu”, czyli odczytywaniu imion zmarłych i modlitwie w ich intencji. W ten sposób, przez regularne przypominanie osób zmarłych oraz zachętę do modlitwy za nich, podtrzymujemy stałą łączność z Kościołem cierpiącym w czyśćcu. To jedna z najbardziej tradycyjnych form realizacji tajemnicy „Świętych obcowania”.

utworzono : 2015-10-12

Pielgrzymka na Islandię