duszpasterstwo
RSS
Wspólnota Anonimowych Narkomanów NA
Anonimowi Narkomani to międzynarodowa społeczna wspólnota zdrowiejących narkomanów, organizująca więcej niż trzydzieści tysięcy mityngów tygodniowo w ponad 108 krajach.
»
Koło Przyjaciół Radia Maryja
Koło Przyjaciół Radia Maryja spotyka się w każdy drugi czwartek miesiąca.
»
Bystrzaki
Wspólnota Bystrzaki działa w ruchu „Wiara i Światło”, skupia osoby niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie, ich rodziców oraz przyjaciół czyli młodzież szkolną, akademicką i pracującą.
»
Chrześcijańskie Braterstwo Osób Chorych i Niepełnosprawnych
Chrześcijański Ruch Braterstwa Chorych powstał w roku 1945 w Verdun (Francja) z inicjatywy ks. Henri Franςois.
»
Rodzinne umacnianie się
Jest to wspólnota wyrastająca z młodzieżowego Ruchu „Światło-Życie”, skupiająca małżonków, którzy poprzez modlitwę, rozmowę, dzielenie się życiem i rozważanie Pisma św. lub innych materiałów formacyjnych pragną ubogacać siebie nawzajem, umacniając się w chrześcijańskim życiu.
»
Dzielenie się Słowem Bożym
Krąg biblijny powstał w naszej parafii stosunkowo niedawno, bo w 2005 r. z inicjatywy ks. Marcina Drabika.
»
Ruch Światło - Życie
Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Znakiem Ruchu Światło-Życie jest starochrześcijański symbol fos-zoe (gr. słowa światło i życie splecione literą omega, tworzące krzyż). Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy, która odbyła się w 1954 r. Ruch Światło-Życie rozwinął się z oaz - rekolekcji zamkniętych prowadzonych metodą przeżyciową. Przed rokiem 1976 Ruch był znany pod nazwą "Ruch oazowy", "Ruch Żywego Kościoła". Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki. Ruch Światło-Życie powstał i rozwija się w Polsce a w ostatnich kilkunastu latach rozszerza się również poza jej granicami: na Słowacji, w Czechach, w Niemczech, na Białorusi, Łotwie.
»
Radosne nutki...
Gdzie słyszysz śpiew, tam idź - tam dobre serca mają. Źli ludzie, wierzaj mi - ci nigdy nie śpiewają"?
»
Różańcowa wspólnota
W naszej parafii obecnie swoją modlitewną posługę pełni 14 Róż Różańcowych.
»
Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej
Funkcja nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej istnieje, aby:
- chorym i osobom w zaawansowanym wieku (w domach, szpitalach i w innych zakładach opieki społecznej) umożliwić częstsze jednoczenie się z Chrystusem Eucharystycznym,
- ułatwić wiernym przyjmowanie Ciała Pańskiego w kościołach.
»
Służba Liturgiczna Ołtarza
Termin łaciński ministrare oznacza "służyć", "pomagać". Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo ministrant wskazuje szczególnie na służbę podczas Mszy Świętej i innych nabożeństw liturgicznych.
»