Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Niedziela, 12 lipca 2020 r. imieniny: Brunona, Jana, Wery XV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

dzieci

RSS

Jasełka

Zdjęcia z "Jasełek" przygotowanych przez nauczycieli i wystawionych przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21, w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Sala Teatralna - 6 stycznia 2013 r.

Foto. Piotr Mędela

»
2810
53
0
6 stycznia 2013 »

Opłatek Scholi

 

 

Zdjęcia ze spotkania opłatkowego naszej Scholi, które odbyło się w sobotę 5 stycznia.

Spotkanie było pełne wzruszeń, gdyż dziecięce życzenia są najszczersze i wypowiedziane prostymi słowami. Śpiewałyśmy wiele kolęd i pastorałek, bo trudno żeby było inaczej. Słodkości i pyszności starczyło dla wszystkich nawet na "wynos". Całe spotkanie odbyło się w duchu radości i życzliwości. Można się wiele nauczyć od dzieci, które są tak zwyczajnie piękne...

Tekst: Siostra Patrycja Gradzi

Foto. Elżbieta Marchewka

»
2873
53
0
8 stycznia 2013 »

Kadzidełko i kreda...

 

 

W niedzielę 6 stycznia nasza Schola rozprowadzała kadzidełko i kredę, które zostały przygotowane przez dzieci. Trudno opisać z jaką radością i zaangażowaniem wykonywały poszczególne woreczki zawierające kadzidło, kredę i obrazek Świętej Rodziny. Ofiary, za które z całego serca wszystkim dziękujemy, zostaną przeznaczone na zorganizowanie wyjazdu formacyjno- wypoczynkowego scholi podczas wakacji. Niech Bóg błogosławi ludziom dobrej woli w Nowym Roku 2013.

 

»
1992
41
0
15 stycznia 2013 »

Kolędowanie Scholi w DPS Sióstr Służebniczek

Nasza parafialna Schola wraz z siostrą Patrycją i rodzicami sprawiła szczególną radość mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej Sióstr Służebniczek Starowiejskich w Podgórkach Tynieckich k/Krakowa.

W sobotę 12 stycznia dziewczynki w liczbie 20 pojechały śpiewać kolędy i pastorałki, by obdarzyć radością i nieść nadzieję tym, którzy często w okresie Świąt Bożego Narodzenia tęsknią za rodziną i byciem wśród tych, których kochają. Dla dziewczynek pobyt wśród starszych ludzi był pięknym i wzruszającym początkiem ferii zimowych. Po kolędowaniu Siostry wraz z rodzicami przygotowały " słodki" poczęstunek, po którym było wiele radości w ośnieżonym ogrodzie przy DPS. Zimową zabawę skończyły słowa siostry Patrycji: "Czas wracać do domu, bo nie mamy suchych ubrań na przebranie". :)

 

»
3535
41
0
15 stycznia 2013 »

Zawoja 2013

W pierwszym tygodniu ferii zimowych na obozie w Zawoi wypoczywała i trenowała 30-osobowa grupa dziewcząt i chłopców z PKS "Jadwiga". Dziewczęta z sekcji piłki siatkowej trenowały 2 razy dziennie pod okiem trener Róży Zawadzkiej, natomiast chłopcy - zawodnicy piłki nożnej w naszym klubie parafialnym trenowali z trenerami Rafałem Kluską (rocznik 1998) i Hubertem Grabiasem (roczniki 2001/2002). Większość treningów piłkarskich i wszystkie siatkarskie odbywały się w wielkiej hali widowiskowo-sportowej w Zawoi - 200 m od naszego miejsca zakwaterowania. Starsi chłopcy korzystali często z możliwości przeprowadzenia treningu na śniegu - w urokliwej zimowej scenerii. W niedzielę uczestniczyliśmy w Mszy świętej, w pięknym starym kościele parafialnym - zabytku architektury drewnianej.

Wszyscy chętni mogli korzystać z lodowiska koło szkoły w Wilcznej. Grupa młodsza chłopców co drugi dzień - zamiast dopołudniowego treningu - mogła poszusować na nartach na stokach z wyciągami narciarskimi -tzw. "Wojtkach". Narciarzy przybywało nam lawinowo i pod koniec w tej grupie jeździł na nartach już komplet chłopców. Mogliśmy się też zrelaksować na krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej - trochę popływać, pograć w piłkę wodną i wygrzać zmęczone mięśnie w jaccuzi. Nie obyło się bez długich spacerów zaśnieżonymi ścieżkami, zabaw na śniegu, lepienia bałwana, gry w piłkę na śniegu czy bitwy na śnieżki. Wieczorem był czas na gry i zabawy lub emocje w TV związane z MŚ w piłce ręcznej. Mimo grypy panującej w Krakowie, u nas obyło się bez chorób i kontuzji. W piątek odwiedził nas Ksiądz Jarosław - kapelan naszego Parafialnego Klubu Sportowego. Uczestnicy dziękują wspaniałym trenerom za opiekę i poświęcony czas na treningach i podczas zabaw. Uczestnicy i ich rodzice mogą być zadowoleni z dobrego i aktywnego wypoczynku w zdrowym górskim klimacie. Do zobaczenia na treningach, turniejach i obozach letnich.

 

Opr. Aleksander Kawiorski
Wiceprezes PKS "Jadwiga".

 

»
3084
33
0
24 stycznia 2013 »

Rabkaaaa...

Zdjęcia z obozu rekreacyjno - wypoczynkowego PKS 'Jadwiga' w Rabce. Wyjazd miał miejsce w drugim tygodniu ferii zimowych.

»
3198
37
0
7 lutego 2013 »

Sparingi polsko - ukraińskie...

Z inicjatywy PKS Jadwiga i SMS Kraków rozegrano trójmecz drużyn młodzieżowych ze Lwowa z krakowskimi drużynami SMS (trampkarze) i PKS Jadwiga (trampkarze i juniorzy młodsi). Drużyny z Ukrainy wracały z 2 turniejów halowych w Czechach - w Hradec Kralove i Teplicach a w drodze powrotnej przeznaczyły dzień na grę z polskimi rówieśnikami.

Foto. Aleksander Kawiorski

»
2410
49
0
20 lutego 2013 »

Mały Mundial 2013

W sobotę 23. marca na hali sportowej w Zielonkach 8 drużyn przystąpiło do rywalizacji w ramach XI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego „Mały Mundial”. Drużyny reprezentowały dzieci z rocznika 2004 i młodsi.

I miejsce – DUNAJEC NOWY SĄCZ
II miejsce – SZKÓŁKA PIŁKARSKA BOREK KRAKÓW
III miejsce – ORZEŁ PIASKI WIELKIE
IV miejsce – JADWIGA I KRAKÓW
V miejsce – SŁOWIK OLKUSZ
VI miejsce – KAROL WADOWICE
VII miejsce – JADWIGA II KRAKÓW
VIII miejsce – AZS AWF JUVENTUS

»
2805
37
0
27 marca 2013 »

Święto 3 Maja w KSPJ

 

 

Święta miłości kochanej Ojczyzny... Pod tym hasłem we wtorek 30 kwietnia, odbył się w naszej Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi, Apel z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Apel pod kierunkiem Pani Doroty Ulman, Pani Ewy Nawrot, Pani Anety Majorek - Knapik i Pani Anny Rzemieniec przygotowały dzieci z klas piątych i pierwszych.

Foto. Małgorzata Roman

»
3383
69
0
30 kwietnia 2013 »

Rocznica I Komunii

W niedzielę 12 maja na Mszy świętej o godz. 9:30 rocznicę swojej pierwszej Komunii świętej przeżywały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Władysława Jagiełły.

Foto. Celina Wojtas

»
2724
29
0
15 maja 2013 »

Trenerzy Inter Campus

 

 

W dniach 8-12 maja gościliśmy trenerów z Inter Campus Mediolan, którzy zgodnie z założeniami projektu przybywają do Krakowa dwukrotnie w ciągu roku. Tym razem treningi z najmłodszymi zawodnikami "Jadwigi" roczników 2006, 2005, 2004 i 2003 przeprowadzili trenerzy Alberto Giacomini i Silvio Guareschi. Asystował im szef Inter Campus na Europę Pan Christian Valerio. Oprócz naszych drużyn w parafii, z Włochami trenowali też chłopcy i dziewczęta z uczestniczących w projekcie Inter Campus grup treningowych w domach dziecka (Kazimierz, Pawlikowice i Sieborowice) oraz pogotowiu opiekuńczym w Krakowie. W ośrodkach tych treningi przez cały rok prowadzą trenerzy z PKS "Jadwiga".

Wszystkie punkty programu zostały zrealizowane - włącznie z finałowym turniejem rekreacyjnym - festynem na dużym boisku w parku wszystkich grup Inter Campus. Składamy podziękowania trenerom z Włoch za możliwość dostarczenia dzieciom i trenerom "Jadwigi" nowych impulsów do doskonalenia siebie jako człowieka - sportowca, szkoleniowca, wychowawcy.


Aleksander Kawiorski

»
2001
49
0
29 maja 2013 »

Festiwal Gimnastyczny w Niemczech

W dniach 18 - 25 maja zespół gimnastyczny PKS "Jadwiga" uczestniczył w Niemieckim Festiwalu Gimnastycznym w Regionie Rhain-Neckar - Mannheim i Heidelberg. Jest to organizowana co 4 lata przez DJB (Deutsche Turnen Band) największa gimnastyczna impreza świata. Ideą festiwalu jest integracja młodzieży wielu kultur przez prezentacje artystyczne i sportowe. Nasz zespół z PKS "Jadwiga" był reprezentowany przez 11 dziewcząt i 4 chłopców a opiekę sprawowali trenerzy Anna Garbuz i Mariusz Kaźmierczak. Oprócz naszej grupy udział w festiwalu brały: Austria, Portugalia, Hiszpania (Wyspy Kanaryjskie), Turcja (2 grupy) oraz kilka zespołów niemieckich. Z powodu braku wiz nie dotarła Gambia. W ramach festiwalu nasza grupa wzięła udział w defiladzie, ceremonii otwarcia, TuJu Show, wieczornym zwiedzaniu przy pochodniach i z przewodnikiem miejscowości Weinheim, TuJu Cup, występach estradowych na scenie w centrum targowym MaiMarkt (3-krotnie) oraz kończącej imprezę - efektownej Gali Stadionowej.

Aleksander Kawiorski

 

»
3049
33
0
29 maja 2013 »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne