1184tagi * misje | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Sobota, 23 czerwca 2018 r. imieniny: Albina, Wandy, Zenona Sobota XI tygodnia okresu zwykłego

misje

misje 2 listopada 2013 wyświetleń: 2007
Tematy: pomoc (17) | misje (4) |

Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadza dziś przed kościołem po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.

• w poniedziałek - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
  • w sobotę - Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki na Lateranie

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkich potrzebnych łask.

• Podczas zbórki w zeszłą niedzielę z okazji Tygodnia Misyjnego wolontariuszka Bogumiła Jarecka uzbierała przy stoisku przed kościołem łączną kwotę 4662 zł. Ze sprzedaży wyrobów skórzanych uzyskano 797 zł i pieniądze te zostaną przekazane warsztatom osób niepełnosprawnych. Druga kwota, z datków do puszek, 3865 zł zostanie przekazana na sierociniec dzieci z wirusem HIV w Kenii. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za wielką hojność i serce dla misji!
  • W przyszłą niedzielę także będzie możliwość wsparcia misji. Naszym gościem będzie misjonarz ks. Wojciech Kozłowicz, która od lat pracuje w Zambii. Opowie o swojej misyjnej pracy w Afryce, a po Mszach świętych będzie zbierał dobrowolne datki na misje.
  • Zmianka tajemnic Różańca św. odbędzie się w poniedziałek 4 listopada po Mszy św. wieczornej. Natomiast Msza św Braterstwa Chorych i spotkanie odbędą się w piątek 8 listopada o godz. 14.30.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele, o godz. 18:00. W zakrystii przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne i jednorazowe.
  • Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas I gimnazjum odbędzie się we wtorek, a dla klas II w środę o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej. Natomiast klasy III kontynuują cotygodniowe spotkania grupowe w salkach.
  • We wtorek po Mszy św. o 18:30 odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej w sali nr 6.
  • W ramach akcji Caritas „Mikołaj 2013” prosimy o wkładanie do kosza stojącego przy figurze św. Jadwigi zabawek, maskotek lub gier dla dzieci. Kosz będzie tu stał do 1 grudnia.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności . Są to śp.: Janina Madyda z ul. Krowoderskich Zuchów 5 i Jerzy Chrzanowski z ul. Rusznikarskiej 7. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-12-11

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone