Wtorek, 13 grudnia 2017 r. imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji Środa II tygodnia adwentu | Wspomnienie obowiązkowe Św. Łucji

młodzież

Koncert zespołu Talitha Kum

W czwartek 28 listopada o godz. 20:30 odbył się koncetr zespołu muzyki religijnej Talitha Kum, współpracujący z „Kapelą.N” Księzy Misjonarzy, których gościliśmy w naszej parafii. Wydarzenie to miało za zadanie  wprowadzić nas  w czas niecierpliwego oczekiwania na przyjście Tego, który będąc Królem Nieba i Ziemi, objawił nam się w prostocie Betlejem.

13 grudnia 2013 »

Św. Mikołaj na spotkaniu OAZY

W piątek 6 grudnia podczas spotkania młodzieży OAZOWEJ przyszedł przez wszystkich oczekiwany św. Mikołaj. Rozdał prezenty i dał dobre rady jak pewnie iść drogą do nieba.

13 grudnia 2013 »

Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania cz.2

4 kwietnia 2012 »

Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania cz.1

4 kwietnia 2012 »

Homilia biskupa Grzegorza Rysia na Mszy Świętej z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.

5 kwietnia 2012 »

Turniej UEFA Grassroots Day na naszym boisku...

Sto tysięcy zawodników i zawodniczek wzięło udział w środowym święcie piłkarstwa amatorskiego UEFA Grassroots Day, które obchodzone jest w całej Europie, także w Polsce, w każdym województwie.

Z tej okazji obiekt sportowy PKS Jadwiga w Krakowie gościł ponad 150 dzieci z kilku klubów sportowych. Od godziny 10:00 do 13:30 grały w piłkę nożną pod kierunkiem swoich trenerów-opiekunów.

Imprezę zorganizował Wydział Szkolenia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej z jej szefem Lucjanem Franczakiem i chyba najpracowitszym w środę trenerem-organizatorem Łukaszem Szewczykiem.

Wśród znanych osób polskiego futbolu był obecny były zawodnik Wisły i reprezentacji Polski Mirosław Szymkowiak.

Grano równocześnie na sześciu małych boiskach, nie było pokonanych, wszyscy byli zwycięzcami. Na zakończenie imprezy każdy piłkarz otrzymał od organizatorów białą koszulkę z logo Grassroots Day, małą piłkę i certyfikat uczestnictwa.

17 maja 2012 »

Zaproszenie na 43 Pielgrzymkę Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej

W dniach od 11 do 12 października 2013 r. będzie miała miejsce 43 Pielgrzymka Grup Apostolskich - Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej do relikwii bł. Jana Pawła II oraz Św. Jadwigi Królowej.

5 października 2013 »

Zaproszenie do OAZY

6 października 2013 »

XIII Dzień Papieski

To ostatni Dzień Papieski z błogosławionym Janem Pawłem II. Za rok patronował mu będzie już Święty!

2082
6 października 2013 »

Ruch Światło - Życie

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Znakiem Ruchu Światło-Życie jest starochrześcijański symbol fos-zoe (gr. słowa światło i życie splecione literą omega, tworzące krzyż). Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy, która odbyła się w 1954 r. Ruch Światło-Życie rozwinął się z oaz - rekolekcji zamkniętych prowadzonych metodą przeżyciową. Przed rokiem 1976 Ruch był znany pod nazwą "Ruch oazowy", "Ruch Żywego Kościoła". Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki. Ruch Światło-Życie powstał i rozwija się w Polsce a w ostatnich kilkunastu latach rozszerza się również poza jej granicami: na Słowacji, w Czechach, w Niemczech, na Białorusi, Łotwie.

6 marca 2011 »

Służba Liturgiczna Ołtarza

Termin łaciński ministrare oznacza "służyć", "pomagać". Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo ministrant wskazuje szczególnie na służbę podczas Mszy Świętej i innych nabożeństw liturgicznych.

8 marca 2011 »

Festiwal Gimnastyczny w Niemczech

W dniach 18 - 25 maja zespół gimnastyczny PKS "Jadwiga" uczestniczył w Niemieckim Festiwalu Gimnastycznym w Regionie Rhain-Neckar - Mannheim i Heidelberg. Jest to organizowana co 4 lata przez DJB (Deutsche Turnen Band) największa gimnastyczna impreza świata. Ideą festiwalu jest integracja młodzieży wielu kultur przez prezentacje artystyczne i sportowe. Nasz zespół z PKS "Jadwiga" był reprezentowany przez 11 dziewcząt i 4 chłopców a opiekę sprawowali trenerzy Anna Garbuz i Mariusz Kaźmierczak. Oprócz naszej grupy udział w festiwalu brały: Austria, Portugalia, Hiszpania (Wyspy Kanaryjskie), Turcja (2 grupy) oraz kilka zespołów niemieckich. Z powodu braku wiz nie dotarła Gambia. W ramach festiwalu nasza grupa wzięła udział w defiladzie, ceremonii otwarcia, TuJu Show, wieczornym zwiedzaniu przy pochodniach i z przewodnikiem miejscowości Weinheim, TuJu Cup, występach estradowych na scenie w centrum targowym MaiMarkt (3-krotnie) oraz kończącej imprezę - efektownej Gali Stadionowej.

Aleksander Kawiorski

29 maja 2013 »