Wtorek, 13 grudnia 2017 r. imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji Środa II tygodnia adwentu | Wspomnienie obowiązkowe Św. Łucji

pomoc

Świetlica PRZYSTAŃ

Świetlicę założyła 15 lat temu pani Anna Makuła, która dostrzegła dzieci bezczynnie chodzące wśród bloków. Stad również nazwa świetlicy „Przystań”, która ma być miejscem dobrego i bezpiecznego miejsca spędzania czasu przez dzieci, gdzie znajdą tutaj trochę ciepła i miłości.

Obiady dla potrzebujących

Kuchnia św. Jadwigi, to jedna z najważniejszych inicjatyw istniejących od lat przy naszej parafii.

1 września 2011 »

Wspólnota Anonimowych Narkomanów NA

Anonimowi Narkomani to międzynarodowa społeczna wspólnota zdrowiejących narkomanów, organizująca więcej niż trzydzieści tysięcy mityngów tygodniowo w ponad 108 krajach.

Bystrzaki

Wspólnota Bystrzaki działa w ruchu „Wiara i Światło”, skupia osoby niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie, ich rodziców oraz przyjaciół czyli młodzież szkolną, akademicką i pracującą.

Chrześcijańskie Braterstwo Osób Chorych i Niepełnosprawnych

Chrześcijański Ruch Braterstwa Chorych powstał w roku 1945 w Verdun (Francja) z inicjatywy ks. Henri Franςois.

Wrażliwość na biedę.

Działalność Zespołu Charytatywnego polega na odwiedzaniu chorych w domach, robieniu im zakupów, organizowaniu dla obłożnie chorych Mszy Św. w ich domach oraz Komunii Św. z okazji I Piątków miesiąca. Koordynatorem Zespołu Charytatywnego jest Siostra Joanna Chrobak, która organizuje spotkania z zespołem w ostatnie wtorki miesiąca, by omówić nowe potrzeby i dalszą działalność na kolejny miesiąc. Opiekę duszpasterską nad Zespołem sprawuje ks. Dariusz Burda

20 marca 2011 »

Kolędowanie Scholi w DPS Sióstr Służebniczek

Nasza parafialna Schola wraz z siostrą Patrycją i rodzicami sprawiła szczególną radość mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej Sióstr Służebniczek Starowiejskich w Podgórkach Tynieckich k/Krakowa.

W sobotę 12 stycznia dziewczynki w liczbie 20 pojechały śpiewać kolędy i pastorałki, by obdarzyć radością i nieść nadzieję tym, którzy często w okresie Świąt Bożego Narodzenia tęsknią za rodziną i byciem wśród tych, których kochają. Dla dziewczynek pobyt wśród starszych ludzi był pięknym i wzruszającym początkiem ferii zimowych. Po kolędowaniu Siostry wraz z rodzicami przygotowały " słodki" poczęstunek, po którym było wiele radości w ośnieżonym ogrodzie przy DPS. Zimową zabawę skończyły słowa siostry Patrycji: "Czas wracać do domu, bo nie mamy suchych ubrań na przebranie". :)

15 stycznia 2013 »

Braterstwo w semianrium...

Zdjęcia ze spotkania Wspólnoty Braterstwa Chorych, które miało miejsce w budynku WSD Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Podzamcze 8. Podczas spotkania jego uczestnicy wzięli udział w Mszy świętej pod przewodnictwem bp. Grzegorza Rysia, spotkali się przy stole oraz obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu kleryków.

7 lutego 2013 »

Wspólnota BYSTRZAKI

Zdjęcia z wyjazdu wakacyjnego Wspólnoty osób niepełnosprawnych "Bystrzaki" Poronin 2013

12 września 2013 »

Koncert charytatywny: Sposób na jesienną nudę

W środę 23 października w Sali Teatralnej przy naszym kościele o godz.19.30 odbył się koncert charytatywny "Sposób na jesienną nudę", w którym wystąpił: Zespół Skaldowie, Marcin Daniec, Maciej Michalik i Olga Cymbaluk. Wystąpiły także dzieci, będące podopiecznymi Stowarzyszenie "Dar Serca dla Serc Wielu" dla których ten koncert był organizowany. Dochód z koncertu został przekazany na dofinansowanie zajęć hipoterapii. Sala Teatralna była pełna a zabawa bardzo udana.

24 października 2013 »

Działalność parafii Św. Jadwigi

Już przy Punkcie Katechetycznym powstał Zespół Charytatywny, mający na celu objęcie opieką chorych i niepełnosprawnych. Z pomocą w jego tworzeniu przyszła siostra zakonna ze Zgromadzenia Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej S. Łucja Dziach, która później prowadziła Zespół przez 3 lata.

26 stycznia 2011 »

2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone