"Bystrzaki" - Niepełnosprawni

"Bystrzaki" - Niepełnosprawni 6 marca 2011 wyświetleń: 8999
Tematy: duszpasterstwo (115) | ludzie (57) | pomoc (17) |

Bystrzaki

Wspólnota Bystrzaki działa w ruchu „Wiara i Światło”, skupia osoby niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie, ich rodziców oraz przyjaciół czyli młodzież szkolną, akademicką i pracującą.

Wspólnota działa przy kościele św. Jadwigi już od lat 80-tych XX w. Spotkania odbywają się w salce katechetycznej nr 6 co dwa tygodnie. Modlitwa, poczęstunek, wspólne gry i zabawy. Jest to również czas wspólnych spacerów i wyjść, by zwiedzać Kraków.

Dwa razy do roku organizujemy obozy wyjazdowe: zimowy i letni. Dla wielu spośród naszych podopiecznych jest to jedyna okazja do opuszczenia mieszkania i spędzenia niezapomnianych chwil w gronie przyjaciół i pośród przyrody. Pragniemy zaprosić do naszego grona osoby niepełnosprawne – ta wspólnota istnieje dla Was i waszych rodzin. Wszystkich Bystrzaków łączy główna idea, aby tworzyć przyjaźnie i okazywać sobie wsparcie. Równocześnie nasza grupa potrzebuje i zaprasza wolontariuszy: młodzież szkolną i studencką. Każdy z Was może stać się uczestnikiem niezwykłego doświadczenia, jakim jest kontakt z osobą niepełnosprawną.

 

Informacji można również zasięgnąć u naszego kapelana ks. Jacka Kuczmiera.

ost. aktualizacja: 2014-09-11
cofnij drukuj do góry