Środa, 18 października 2017 r. imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza Środa XXIX tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Łukasza Ewangelisty

Oaza

Oaza 6 marca 2011 wyświetleń: 8423
Tematy: duszpasterstwo (113) | młodzież (19) |

Ruch Światło - Życie

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Znakiem Ruchu Światło-Życie jest starochrześcijański symbol fos-zoe (gr. słowa światło i życie splecione literą omega, tworzące krzyż). Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy, która odbyła się w 1954 r. Ruch Światło-Życie rozwinął się z oaz - rekolekcji zamkniętych prowadzonych metodą przeżyciową. Przed rokiem 1976 Ruch był znany pod nazwą "Ruch oazowy", "Ruch Żywego Kościoła". Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki. Ruch Światło-Życie powstał i rozwija się w Polsce a w ostatnich kilkunastu latach rozszerza się również poza jej granicami: na Słowacji, w Czechach, w Niemczech, na Białorusi, Łotwie.

Na Krowodrzy Ruch Światło-Życie jest obecny właściwie od samego początku duszpasterstwa. Przez pewien czas w budynkach naszej parafii odbywały się nawet dwutygodniowe rekolekcje III stopnia Oazy Nowego Życia a do dzisiaj w naszym kościele w czerwcu ma miejsce liturgiczne rozesłanie moderatorów i animatorów poszczególnych diakonii do prowadzenia wakacyjnych rekolekcji oazowych w całej naszej diecezji.

Nasza wspólnotę tworzą animatorzy oraz uczestnicy Oazy Młodzieżowej i Oazy Dzieci Bożych. Formacja oparta jest na cotygodniowych wspólnych spotkaniach oraz na spotkaniach w małych grupach przygotowujących do kolejnych stopni wakacyjnych rekolekcji. W każdą niedzielę, pierwszy piątek oraz w święta kościelne i uroczystości parafialne włączamy się też w przygotowanie i prowadzenie liturgii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących dołączyć do naszej wspólnoty.

oazajadwiga.pl

ost. aktualizacja: 2013-12-10