loading...

Ogłoszenia

24 maja Odsłon: 8617

 • Ogłoszenia na 2. Niedzielę Adwentu

  W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w godzinach od 12:00 do 13:00 w południe, kościół będzie dostępny na modlitwę w ramach tzw. "Godziny Łaski", zgodnie z objawieniami Matki Bożej w Montechiari. Tego samego dnia, czyli w środę 8 grudnia, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00. Będzie ono tego dnia wyjątkowo połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  Wczoraj 12:36 142
 • Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu

  Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Zaraszamy na roraty, które odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 6:30, w poniedziałki, środy i piątki dla dzieci, a we wtorki, czwartki i soboty dla dorosłych. W tym tygodniu przypada także I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

  ponad tydzień temu, 2021-11-27 447
 • Ogłoszenia na 34. Niedzielę Zwykłą, Uroczystość Chrystusa Króla

  Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla kończy w życiu wspólnoty Kościoła Rok Liturgiczny. Natomiast jutro zapraszamy na kolejne miesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II, różaniec papieski, który odmówimy przy relikwiach Ojca Świętego o godz. 20:30.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-11-20 293
 • Ogłoszenia na 33. Niedzielę Zwykłą

  Dzisiaj w całym Kościele obchodzony jest 5. Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Natomiast we wtorek wspominać będziemy Matkę Bożą Miłosierdzia w Jej Ostrobramskim wizerunku, gdyż dolna kaplica w naszym kościele jest Jej dedykowana.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-11-13 305
 • Ogłoszenia na 32. Niedzielę Zwykłą

  W poniedziałek 8 listopada, rozpoczynamy comiesięczne nabożeństwa do Naszej Patronki - św. Jadwigi Królowej. Będą one szczególnie dedykowane trosce o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz o rozeznaie drogi życiowej dla młodych ludzi. Będziemy odprawiać te nabożeństwa regularnie, każdego 8 dnia miesiąca, o godz. 18:00. Więcej inmformacji poniżej. Zapraszamy.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-11-06 333
 • Ogłoszenia na 31. Niedzielę Zwykłą

  Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych, a we wtorek Dzień Zaduszny. Zapraszamy w te dni na procesje z wypominkami do Panteonu Narodowego. Natomiast dzisiaj, w ostatnim dniu października, kończymy nabożeństwa różańcowe, ale od środy zapraszamy także o godz. 18:00 na codzienny różaniec z wypominkami.

  30 października 550
 • Ogłoszenia na 30. Niedzielę Zwykłą

  Przed nami ostatni tydzień październikowych nabożeństw różańcowych. Zbliża się czas modlitwy za zmarłych. W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. A Parafialny Klub Sportowy Jadwiga w poniedziałek oficjalnie rozpocznie nowy rok pracy Mszą świętą o godzinie 17:00.

  23 października 355
 • Ogłoszenia na 29. Niedzielę Zwykłą

  W piątek przypada w liturgii dzień św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy tego dnia na papieski różaniec przy relikwiach Ojca świętego w kościele o godz. 20:30, zakończony Apelem Jasnogórskim. Takie nabożeństwo planujemy odprawiać regularnie, każdego 22 dnia miesiąca. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

  16 października 335
 • Ogłoszenia na 28. Niedzielę Zwykłą

  Dzisiaj XXI Dzień Papieski. Gościmy stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Jednocześnie, wraz z Naszą Patronką św. Jadwigą Królową, dziękujemy za miniony tydzień uroczystych, wspomnieniowych Mszy świętych i obchodów Jubieluszu 40 lecia parafii i 50 lecia pracy duszpasterskiej na Krowodrzy.

  09 października 451
 • Ogłoszenia na 27. Niedzielę Zwykłą

  Rozpoczynamy tygodniowe obchody 40-ej rocznicy utworzenia naszej parafii. W kościele trwa codzienna modlitwa różańcowa, a po dłuższej przerwie powracają spotkania kolejnych grup parafialnych: Akcji Katolickiej i wspólnoty "Chrystus na Krowodrzy". Rozpoczynamy także przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

  02 października 557
 • Ogłoszenia na 26. Niedzielę Zwykłą

  W poniedziałek zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, a po dłuższej przerwie zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego. Przygotowujemy się również do obchodów 40-lecia naszej parafii.

  25 września 521
 • Ogłoszenia na 25. Niedzielę Zwykłą

  Kolejne grupy wznawiają swoją działalność po wakacjach, w tym Liturgiczna Służba Ołtarza i świetlica Przystań. Ksiądz Misjonarz, który gościł u nas w ubiegłą niedzielę, przysłał serdeczne podziękowania. Natomiast dzisiejsza składka, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest kolejną składką inwestycyjną.

  18 września 477
 • Ogłoszenia na 24. Niedzielę Zwykłą

  Dzisiaj w Warszawie odbywa się uroczystość beatyfikacyjna Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiaclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej. A w naszej parafii gościmy misjonarza z Tanzanii ks. Wojciecha Kościelniaka.

  12 września 430
 • Ogłoszenia na 23. Niedzielę Zwykłą

  Po dłuższej przerwie w kościele pojawił się najnowszy numer parafialnego biuletynu. Zachęcamy do lektury. W parafii wznawiamy po wakacjach działalność także innych inicjatyw duszpasterskich, a Zespół Charytatywny zbiera dzisiaj datki na kuchnię dla ubogich.

  04 września 507
 • Ogłoszenia na 22. Niedzielę Zwykłą

  W tym tygodniu rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność kuchnia dla ubogich i wiele innych inicjatyw duszpasterskich, a w naszej parafii witamy nowego księdza wikariusza.

  28 sierpnia 626
 • Ogłoszenia na 21. Niedzielę Zwykłą

  W tym tygodniu obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Od dziś zapisujemy chętnych na wspólny wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Pielgrzymkę Rodzin, która odbędzie się w niedzielę za dwa tygodnie.

  21 sierpnia 582
 • Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowzięcia NMP

  Jak co roku, w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, z inicjatywy Instytutu Dziedzictwa w Podstolicach odbywa się konkurs "Cudowna moc bukietów". Więcej szczegółów poniżej. Wszystkim wypoczywającycm życzymy udanego odpoczynku i bezpiecznych podróży.

  14 sierpnia 504
 • Ogłoszenia na 19. Niedzielę Zwykłą

  Trwa Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę, w której uczestniczą także nasi parafianie. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Natomiast w najblizszy wtorek odprawimy Mszę swiętą dziękczynną w intencji wszystkich, którzy wspomagają leczenie chorego Stasia Kaupasa.

  07 sierpnia 515
 • Ogłoszenia na 18. Niedzielę Zwykłą

  Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, pod koniec każdej Mszy świętej zapraszamy do chwili refleksji podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek wyrusza Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Tego dnia przypada także pierwszy piątek miesiąca.

  31 lipca 499
 • Ogłoszenia na 17. Niedzielę Zwykłą

  W dzisiejsze wspomnienie Świętego Krzysztofa - patrona kierowców, po Mszach świętych będzie błogosławieństwo pojazdów. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu.

  24 lipca 528
 • Ogłoszenia na 16. Niedzielę Zwykłą

  Z racji trzeciej niedzieli miesiąca, dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej Parafii. Za każdą ofiarę i wsparcie składamy serdeczne: Bóg Zapłać!

  17 lipca 490
 • Ogłoszenia na 15. Niedzielę Zwykłą

  W ramach akcji: „Wesprzyj z nami kościoły na wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy”
  w dniu 15 lipca (czwartek) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego
  i elektronicznego.
  Do godz. 12.00 w rejonie pojemników na odzież używaną przy ul. Łokietka można złożyć zużyty sprzęt. Szczegóły akcji na plakatach.

  10 lipca 543
 • Ogłoszenia na 14. Niedzielę Zwykłą

  Dzisiaj przed naszym kościołem odbywa się zbiórka dla 8 letniego Stasia Kaupasa. Cierpi on na bardzo rzadką, śmiertelną chorobę, która wymaga długotrwałej i kosztownej terapii...

  03 lipca 538
 • Ogłoszenia na 13. Niedzielę Zwykłą

  Dzisiaj w całej Archidiecezji Krakowskiej prowadzona jest zbiórka pieniężna na pomoc poszkodowanym w pożarze w Nowej Białej. W tym tygodniu kończy się czerwiec, odprawimy więc ostatnie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nastąpi także wakacyjna przerwa w działaniu kuchni dla ubogich. 

  26 czerwca 760 1
 • Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą

  Dziś kończy się dyspensa od obowiązku udziału we Mszy świętej niedzielnej. W tym tygodniu zakończymy także rok szkolny i katechetyczny, a dzisiejsza składka jest kolejną składką inwestycyjną.

  19 czerwca 440 1
 • Ogłoszenia na 11. Niedzielę Zwykłą

  W piątek 18 czerwca młodzież z klas VIII przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli im bp Jan Zając podczas osobnej Mszy świętej o godz. 16:00. Prosimy o modlitwę w intencji przyjmujących sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

  12 czerwca 273
 • Ogłoszenia na 10. Niedzielę Zwykłą

  We wtorek obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej. O godz. 18:00 zapraszamy do modlitewnego śpiewu akatystu ku czci św. Jadwigi. Natomiast sumę odpustową o godz. 18:30 odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Andrzej Tarasiuk, rektor Seminarium Duchownego w Krakowie.

  09 czerwca 262
 • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  Jutrzejsze Święto Matki Kościoła, czyli Drugi Dzień Zielonych Świąt, rozpoczyna Okres Zwykły. Msze święte w naszym kościele odprawimy jutro o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 9:00 i 18:30.

  22 maja 516
 • 7. Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

  W sobotę 22 maja zapraszamy do kościoła na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się po Mszy świętej wieczornej, czyli ok. 19:30, a poprowadzi je wspólnota  studentów i młodzieży pracującej „Chrystus na Krowodrzy”.

  15 maja 631
 • 6. Niedziela Wielkanocna

  Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe. Podobnie jak w ubiegłym roku, w dni powszednie odprawiamy nabożeństwa majowe dwa razy dziennie. Jedno o godz. 17:00, a drugie, o godz. 18:00.

  08 maja 608


 • 5 grudnia 2021
  Rok liturgiczny: C/II

  Fotogalerie

  Wsparcie

  Przelew bankowy  Przelew tradycyjny

  Pozostań:

  Parafia Rzymskokatolicka

  Św. Jadwigi
  Królowej

  ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
  tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
  swietajadwiga@diecezja.pl

  NIP: 945-19-20-291
  REGON: 040097801

  Konto bankowe:
  PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
  Kraków / Krowodrza

  Jak dojechać
  do parafii

  Parafia św Jadwigi

  Plan parafii  C2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
  Polityka prywatności / Polityka dostępności