loading...

Ogłoszenia

24 maja 2021r. Odsłon: 31962

 • Ogłoszenia na 19. Niedzielę Zwykłą

  Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzieci i młodzież na otwarte zajęcia sportowe na orliku. Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 16:00 do 18:00 zapraszamy wszystkich chętnych. Zajęcia są nieodpłatne, ale w razie niepogody mogą zostać odwołane

  6 dni temu, 2022-08-06 239
 • Ogłoszenia na 18. Niedzielę Zwykłą

  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi od 16:30. O godz. 17:00 dodatkowa Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17:45.

  ponad tydzień temu, 2022-07-30 389
 • Ogłoszenia na 17. Niedzielę Zwykłą

  W dzisiejszą Niedzielę po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przekazane na potrzeby misji MIVA POLSKA.

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-07-23 381
 • Ogłoszenia na 16. Niedzielę Zwykłą

  W piątek 22 lipca nabożeństwo do św. Jana Pawła II o godz. 20.30. Zapraszamy.

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-07-16 338
 • Ogłoszenia na 15. Niedzielę Zwykłą

  Parafialny Klub Sportowy Jadwiga ogłasza zapisy na 4 turnus „Wakacji z Jadwigą”. Termin: od 18 do 22 lipca. Szczegółowe informacje w biurze.

  09 lipca 318
 • Ogłoszenia na 14. Niedzielę Zwykłą

  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne na godz. 18.00.

  02 lipca 489
 • Ogłoszenia na 13. Niedzielę Zwykłą

  Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Niech wakacje będą również czasem umocnienia duchowego i spotkania Boga w pięknie Jego stworzenia.

  25 czerwca 564
 • Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą

  W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Będziemy dziękować za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy, a także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.

  18 czerwca 549
 • Ogłoszenia na Niedzielę Najświętszej Trójcy

  W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie główna Msza święta z procesją do czterech ołtarzy.

  11 czerwca 1136
 • Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  W środę obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej, w 25 rocznicę Jej kanonizacji. Sumę odpustową o godz. 18:30 odprawi ks. Prałat Jan Dziasek, który w tym roku obchodzi 60 rocznicę święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy w dniu naszej Patronki i radości jubileuszowej ks. Prałata.

  05 czerwca 555
 • Ogłoszenia na 7. Niedzielę Wielkanocną - Wniebowstąpienie Pańskie

  Jako przygotowanie do nawiedzenia naszej parafii przez Ikonę Świętej Rodziny, które nastąpi we wtorek, dzisiaj podczas każdej Mszy świętej, ma miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po zakończeniu Mszy świętych rozdajemy przy wyjściach reprodukcję Ikony Świętej Rodziny.

  28 maja 814
 • Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną

  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczególne słowa życzeń kierujemy do wszystkich Mam, z racji przypadającego w czwartek ich Święta. Życzymy opieki Matki Bożej, uśmiechu, zdrowia oraz miłości i wdzięczności swoich dzieci.

  21 maja 512
 • Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkanocną

  W niedzielę za tydzień naszym gościem będzie znana nam już misjonarka z Kamerunu, siostra Piotra, dominikanka. Będziemy mogli wysłuchać jej świadectwa, a po Mszach świętych wesprzeć jej pracę w Afryce.

  14 maja 631
 • Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

  Dzisiaj o godz. 9:00 z Wawelu wyrusza coroczna procesja na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Zakończenie na Skałce, po Mszy świętej, której przewodniczy abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Szczególną intencją tegorocznej modlitwy jest błaganie o moc Ducha Świętego dla tych, którzy walczą o wolność Ukrainy.

  07 maja 652
 • Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkanocną

  Od dzisiaj zapraszamy na nabożeństwa majowe do Najświętszej Maryi Panny, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00, przed Mszą świętą wieczorną. Zachęcamy do wspólnej majowej modlitwy.

  30 kwietnia 899
 • Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

  Zapraszamy na centaralne uroczystosci ku czci Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik. Dziś obchodzony jest doroczny odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Główną Mszę świętą o godz. 10:00 na placu przed bazyliką odprawi Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski.

  23 kwietnia 490
 • Ogłoszenia na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

  Kończymy dzisiaj Święte Triduum Paschalne. Wielkanoc jest największym Świętem dla każdego chrześcijanina. Dzielimy się radością z Paschy Chrystus, czyli Jego przejścia ze śmierci do życia. Znakiem tego wydarzenia  jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu. O godz. 18:00 zapraszamy dzisiaj na uroczyste nieszpory wielkanocne.

  17 kwietnia 478
 • Ogłoszenia na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej

  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Pascha Pana Jezusa, czyli Jego przejście ze śmierci do życia, to sama istota naszej wiary. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11:00 procesja z palmami. Wtedy też nagrodzimy najpiękniejsze i największe palmy.

  09 kwietnia 2655
 • Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkiego Postu

  Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na każdej Mszy świętej i na Gorzkich Żalach, natomiast w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 8:00 i 18:30. We wtorek i w środę będzie także okazja do spowiedzi. Poza tym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn. Także dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek o godz. 20:30 zapraszamy na spotkania młodzież szkół średnich, pracującą i studentów.

  02 kwietnia 1143
 • Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkiego Postu

  W piątek zapraszamy na szczególne nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 20:00. Podobnie jak w ubiegłym roku, będzie to rozważanie poszczególnych stacji, połączone z wyjątkową muzyką i inscenizacjami. Całość przygotował nasz chór Cantate Domino z grupą studentów i młodzieży pracującej  Chrystus na Krowodrzy. Serdecznie zapraszamy.

  26 marca 787
 • Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkiego Postu

  W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. W związku z apelem Abp Marek Jędraszewski zaprasza w ten dzień do Katedry na Wawelu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawował Mszę św. i odmówi akt zawierzenia. W naszym kościele odmówimy ten akt na Mszy świętej wieczornej.

  19 marca 823
 • Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

  Od soboty 19 marca zapraszamy osoby z Ukrainy do kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00 na Mszę świętą z niedzieli w języku ukraińskim. Będzie wtedy także możliwość spowiedzi w tym języku. Msza święta będzie odprawiana tak długo, jak długo będzie taka potrzeba. Jeśli natomiast liczba chętnych będzie wzrastać, to przeniesiemy ją do górnego kościoła.

  12 marca 633
 • Ogłoszenia na 1. Niedzielę Wielkiego Postu

  Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki odprawiamy drogi krzyżowe o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00. Udział w tych nabożeństwach daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.

  05 marca 668
 • Ogłoszenia na 8. Niedzielę Zwykłą

  W naszej wspólnocie, w codziennej modlitwie wspieramy naród ukraiński, który zmaga się z tragedią wojny i broni swojej Ojczyzny. W każdy możliwy sposób pragniemy pomagać cierpiącym i prosić o życie wieczne dla ofiar. Wraz ze wspólnotą Chrystus na Krowodrzy zapraszamy do kaplicy Matki Bożej, codziennie o godz. 20:00, na różaniec w intencji pokoju.

  26 lutego 1847
 • Ogłoszenia na 7. Niedzielę Zwykłą

  W naszej modlitwie pamiętajmy o najbardziej aktualnych intencjach, jakie podsuwa nam bieżąca sytuacja. Prośmy o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie i na terenach Europy środkowej i wschodniej. W tej intencji śpiewamy na Mszach świętych Suplikacje. Pamiętajmy ciągle o chorych i zmarłych w wyniku pandemii oraz wspierajmy pracowników służby zdrowia. Nadal prosimy również o roztropność i zachowywanie w kościele zasad sanitarnych.

  19 lutego 676
 • Ogłoszenia na 6. Niedzielę Zwykłą

  Dzisiaj naszym gościem jesti znany nam już pan Kamil Radzimowski, który gra na Duduku ormiańskim, oryginalnym instrumencie muzycznym sprzed 3 tysięcy lat. Artysta gra podczas każdej Mszy świętej, a przy głównym wyjściu z kościoła jest możliwość nabycia płyt z muzyką naszego gościa.

  13 lutego 456
 • Ogłoszenia na 5. Niedzielę Zwykłą

  W piątek przypada XXX Światowy Dzień Chorego. Braterstwo Chorych zaprasza na wspólną Mszę świętą we wtorek 8 lutego o godz.15:00 w kaplicy. Natomiast wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy czwartek 10 lutego po Mszy św. wieczornej.

  06 lutego 446
 • Ogłoszenia na 4. Niedzielę Zwykłą

  W środę przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XXVI Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawimy w naszym kościele o godz.: 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:30. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

  29 stycznia 691
 • Ogłoszenia na 3. Niedzielę Zwykłą

  Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza wszystkie chętne dzieci i młodzież na otwarte nieodpłatne zajęcia sportowe, które odbywają się w czasie ferii, od poniedziałku do piątku, od 16:00 do 18:00 na dużej sali gimnastycznej. Wszystkim życzymy udanego drugiego tygodnia ferii zimowych, zdrowia, wypoczynku i bezpiecznych podróży.

  22 stycznia 561
 • Ogłoszenia na 2. Niedzielę Zwykłą

  W sobote zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawa II o godz. 20:30. Natomiast, wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy w piątek i w sobotę obchodzą swoje święta, składamy najlepsze życzenia i pociechy z wnuków.

  15 stycznia 544


 • 12 sierpnia 2022
  Rok liturgiczny: C/II
  Dzień Powszedni albo wspomnienie Św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy
  Kolor szat

  Fotogalerie

  Wsparcie

  Przelew bankowy  Przelew tradycyjny

  Pozostań:

  Parafia Rzymskokatolicka

  Św. Jadwigi
  Królowej

  ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
  tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
  swietajadwiga@diecezja.pl

  NIP: 945-19-20-291
  REGON: 040097801

  Konto bankowe:
  PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
  Kraków / Krowodrza

  Jak dojechać
  do parafii

  Parafia św Jadwigi

  Plan parafii  C2011 - 2022 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
  Polityka prywatności / Polityka dostępności