loading...

Ogłoszenia

24 maja 2021r. Odsłon: 173448

 • Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  W ramach nabożeństwa o godz. 18:00 odprawimy dzisiaj Akatyst do Ducha Świętego. Zapraszamy do licznego udziału i włączenia się w śpiew na chwałę Trzeciej Osoby Trójcy Św.

  4 dni temu, 2023-05-27 339
 • Ogłoszenia na 7. Niedzielę Wielkanocną - Wniebowstąpienie Pańskie

  W sobotę 27 maja wyruszy jednodniowa XVI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 24 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (punkt informacji koło Domu Duszpasterskiego) lub w parafiach podanych na plakacie. Powrót z Kalwarii – autokarami. Szczegółowe informacje na plakatach.

  ponad tydzień temu, 2023-05-20 402
 • Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną

  Dziś o godz. 9:00 z Wawelu wyrusza coroczna procesja na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Zakończenie na Skałce, po Mszy świętej, której przewodniczył będzie bp Jan Kopiec, biskup senior diecezji gliwickiej.

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-05-13 423
 • Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkanocną

  W naszym kościele dziś na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej nr 21 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w niedzielę za tydzień, także o godzinie 12:30 będzie I Komunia Święta dzieci ze Szkoły nr 15.

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-05-06 455
 • Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

  Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy przez cały miesiąc codziennie o godz. 18:00.

  miesiąc temu 599
 • Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkanocną

  W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30, która kończy się wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia i litanii do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do cichej modlitwy adoracyjnej w naszym kościele.

  22 kwietnia 297
 • Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkanocną - Miłosierdzia Bożego

  Dziś Święto Bożego Miłosierdzia. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W Sanktuarium w Łagiewnikach obchodzony jest doroczny odpust. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Zapraszamy również do naszego kościoła na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godzinie 15:00. 

   

  15 kwietnia 311
 • Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

  Kończymy dzisiaj Święte Triduum Paschalne. Wielkanoc jest największym Świętem dla każdego chrześcijanina. Dzielimy się radością z Paschy Chrystus, czyli Jego przejścia ze śmierci do życia. Znakiem tego wydarzenia jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu. O godz. 18:00 zapraszamy dzisiaj na uroczyste nieszpory wielkanocne.

  08 kwietnia 521
 • Ogłoszenia na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej

  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Pascha Pana Jezusa, czyli Jego przejście ze śmierci do życia, to sama istota naszej wiary. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11:00 procesja z palmami. Wtedy też nagrodzimy najpiękniejsze i największe palmy.

  01 kwietnia 2925
 • Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkiego Postu

  We wtorek 28 marca nasz kościół będzie tzw. „kościołem stacyjnym” w ramach diecezjalnej inicjatywy modlitewnej na Wielki Post. O godz. 18:30 rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem bp Roberta Chrząszcza, będąca modlitwą przebłagalną przed Wielkim Tygodniem. Bezpośrednio po niej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21:00.

  25 marca 898
 • Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkiego Postu

  W środę 22 marca, jak co miesiąc, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wieczorną modlitwę.

  18 marca 571
 • Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkiego Postu

  Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Na wszystkich Mszach świętych głoszone są dzisiaj nauki ogólne. Głosi je dominikanin o. Adam Szustak, znany i popularny duszpasterz i kaznodzieja, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Rekolekcje potrwają do środy 15 marca, a szczegółowy program dostępny jest w biuletynie, na plakatach oraz na niniejszej stronie.

  11 marca 5508
 • Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

  W przyszłą niedzielę, 12 marca, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii. Tego dnia, na wszystkich Mszach świętych będą wygłoszone nauki ogólne. Rekolekcje potrwają do środy 15 marca, a program dostępny jest w biuletynie, na plakatach i na stronie internetowej. Tegoroczne rekolekcje wygłosi dominikanin o. Adam Szustak - znany duszpasterz, kaznodzieja, autor wielu książek i audiobooków. Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach osobiście lub poprzez transmisję.

  04 marca 1040
 • Ogłoszenia na 1. Niedzielę Wielkiego Postu

  Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki odprawiamy drogi krzyżowe o godz. 8:30, 17:00 (dla dzieci), 17:45 i 20:00. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00. Natomiast tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii odbędą się w dniach od 12 do 15 marca. Wygłosi je dominikanin o. Adam Szustak OP.

  25 lutego 887
 • Ogłoszenia na 7. Niedzielę Zwykłą

  22 lutego przypada Środa Popielcowa. Tego dnia rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte w naszym kościele odprawimy o godz.: 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00, 18:30 i 20:30. O godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem, a składka na tacę będzie formą jałmużny postnej. Tego dnia wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast każdy pomiędzy 18, a 60 rokiem zobowiązany jest do zachowania postu ścisłego.

  18 lutego 745
 • Ogłoszenia na 6. Niedzielę Zwykłą

  Tydzień temu doszło do trzęsienia ziemi na Bliskim Wschodzie. Jego tragiczne skutki dotknęły przede wszystkim mieszkańców Turcji i Syrii. W geście pomocy ofiarom, polscy biskupi proszą o przeprowadzenie zbiórki pieniężnej dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce. W naszym kościele można wrzucić dowolny datek na ten cel do skarbony ustawionej z boku kościoła, w miejscu gdzie niedawno była szopka bożonarodzeniowa. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Caritas Polska i skierowane do potrzebujących.

  11 lutego 315
 • Ogłoszenia na 5. Niedzielę Zwykłą

  W środę 8 lutego, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00. Jak co miesiąc, będziemy się modlić głównie o rozeznanie powołania przez ludzi młodych. Odczytywać będziemy również prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi. Na koniec udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.

  04 lutego 311
 • Ogłoszenia na 4. Niedzielę Zwykłą

  W czwartek przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XXVII Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawimy o godz.: 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:30. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

  28 stycznia 521
 • Ogłoszenia na 3. Niedzielę Zwykłą

  Nasz parafialny chór Cantate Domino zaprasza na wspólne kolędowanie, dzisiaj o godzinie 16:00 w sali teatralnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i gości do radosnego świętowania Narodzenia Pana, poprzez śpiew pięknych, tradycyjnych kolęd.

  21 stycznia 387
 • Ogłoszenia na 2. Niedzielę Zwykłą

  W sobotę 21 stycznia zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Będą także odczytane prośby, które w dowolnym czasie można wrzucać do skrzynki umieszczonej przy relikwiach. Zapraszamy na to wyjątkowe nabożeństwo.

  14 stycznia 388
 • Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

  Dzisiaj, jak w każdym 8 dniu miesiąca, zapraszamy o godz. 18:00 na nabożeństwo do naszej Patronki św. Jadwigi Królowej. Jej wstawiennictwu polecamy przede wszystkim troskę o powołania młodych ludzi z naszej wspólnoty do życia kapłańskiego, zakonnego i rodzinnego.

  07 stycznia 458
 • Ogłoszenia na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

  W piątkową Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli  Święto Trzech Króli Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Przy ołtarzu będzie można nabyć kadzidło i kredę. Dochód będzie przeznaczony na działalność naszej scholi dziecięcej „Radosne nutki”.

  31 grudnia 2022r. 862
 • Ogłoszenia na Uroczystość Bożego Narodzenia

  W imieniu wszystkich Księży i Sióstr pracujących w naszej parafii, Wszystkim Wam i Waszym bliskim, składamy najlepsze życzenia błogosławionych Świąt i wielu łask od Nowonarodzonego Jezusa. Pamiętajmy w te Święta o naszych sąsiadach z Ukrainy, którzy zmagają się koszmarem wojny i dla których to bardzo trudne Boże Narodzenie. Niech w naszym świecie zagości prawdziwy Pokój i Nadzieja płynące z Betlejem, wypełniając nasze serca i domy.

  24 grudnia 2022r. 982
 • Ogłoszenia na 4. Niedzielę Adwentu

  W tym tygodniu, w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek spowiadać będziemy dodatkowo również przed Mszami świętymi wieczornymi, czyli od godz. 17:00. Prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na ostatnią chwilę

  17 grudnia 2022r. 1454
 • Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu

  Zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o 6:30. W poniedziałki, środy i piątki są to roraty dla dzieci, natomiast we wtorki, czwartki i soboty dla starszych.

  10 grudnia 2022r. 640
 • Ogłoszenia na 2. Niedzielę Adwentu

  W czwartek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w godzinach od 12:00 do 13:00, kościół będzie dostępny na modlitwę w ramach tzw. "Godziny Łaski", zgodnie z objawieniami Matki Bożej w Montechiari. Niech modlitwa w tym czasie wyprosi u Boga jak najwięcej dobra dla całej naszej wspólnoty i dla każdego z nas. Prośmy także o zakończenie tragicznej wojny na Ukrainie.

  03 grudnia 2022r. 580
 • Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu

  Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas pełnego nadziei oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, a także na Jego ostateczne przyjście na końcu czasów. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę św. zwaną roratami.

  26 listopada 2022r. 831
 • Ogłoszenia na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy w Kościele Rok Liturgiczny. Po Mszy świętej o godz. 12:30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  19 listopada 2022r. 418
 • Ogłoszenia na 33. Niedzielę Zwykłą

  Dzisiaj obchodzimy 6. Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Z tej okazji zapraszamy dziś i jutro do kościoła Mariackiego oraz na Mały Rynek. Są tam zorganizowane różne spotkania i warsztaty. W naszym kościele, można także wrzucić do skarbony pod chórem dowolny datek na ubogich, który zostanie przekazany do kurii. Szczegóły na plakacie.

  12 listopada 2022r. 397
 • Ogłoszenia na 32. Niedzielę Zwykłą

  We wtorek 8 listopada o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci naszej Patronki św. Jadwigi Królowej. Głównym motywem tej comiesięcznej modlitwy jest troska o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty, ale także prośba o pomoc w dobrym rozeznaniu życiowego powołania przez młodych ludzi. W czasie tego nabożeństwa odczytujemy również prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi. Na koniec nabożeństwa udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do udziału w modlitwie za przyczyną naszej Patronki.

  05 listopada 2022r. 516


 • 31 maja 2023
  Rok liturgiczny: A/I
  Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  Kolor szat

  Fotogalerie

  Wsparcie

  Przelew bankowy  Przelew tradycyjny

  Pozostań:

  Parafia Rzymskokatolicka

  Św. Jadwigi
  Królowej

  ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
  tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
  swietajadwiga@diecezja.pl

  NIP: 945-19-20-291
  REGON: 040097801

  Konto bankowe:
  PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
  Kraków / Krowodrza

  Jak dojechać
  do parafii

  Parafia św Jadwigi

  Plan parafii  C2011 - 2023 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
  Polityka prywatności / Polityka dostępności