loading...

Ogłoszenia

24 maja 2021r. Odsłon: 24825

 • Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkanocną

  W niedzielę za tydzień naszym gościem będzie znana nam już misjonarka z Kamerunu, siostra Piotra, dominikanka. Będziemy mogli wysłuchać jej świadectwa, a po Mszach świętych wesprzeć jej pracę w Afryce.

  2 dni temu, 2022-05-14 262
 • Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

  Dzisiaj o godz. 9:00 z Wawelu wyrusza coroczna procesja na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Zakończenie na Skałce, po Mszy świętej, której przewodniczy abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Szczególną intencją tegorocznej modlitwy jest błaganie o moc Ducha Świętego dla tych, którzy walczą o wolność Ukrainy.

  ponad tydzień temu, 2022-05-07 448
 • Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkanocną

  Od dzisiaj zapraszamy na nabożeństwa majowe do Najświętszej Maryi Panny, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00, przed Mszą świętą wieczorną. Zachęcamy do wspólnej majowej modlitwy.

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-04-30 650
 • Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

  Zapraszamy na centaralne uroczystosci ku czci Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik. Dziś obchodzony jest doroczny odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Główną Mszę świętą o godz. 10:00 na placu przed bazyliką odprawi Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski.

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-04-23 356
 • Ogłoszenia na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

  Kończymy dzisiaj Święte Triduum Paschalne. Wielkanoc jest największym Świętem dla każdego chrześcijanina. Dzielimy się radością z Paschy Chrystus, czyli Jego przejścia ze śmierci do życia. Znakiem tego wydarzenia  jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu. O godz. 18:00 zapraszamy dzisiaj na uroczyste nieszpory wielkanocne.

  miesiąc temu 367
 • Ogłoszenia na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej

  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Pascha Pana Jezusa, czyli Jego przejście ze śmierci do życia, to sama istota naszej wiary. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11:00 procesja z palmami. Wtedy też nagrodzimy najpiękniejsze i największe palmy.

  09 kwietnia 2493
 • Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkiego Postu

  Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na każdej Mszy świętej i na Gorzkich Żalach, natomiast w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 8:00 i 18:30. We wtorek i w środę będzie także okazja do spowiedzi. Poza tym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn. Także dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek o godz. 20:30 zapraszamy na spotkania młodzież szkół średnich, pracującą i studentów.

  02 kwietnia 990
 • Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkiego Postu

  W piątek zapraszamy na szczególne nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 20:00. Podobnie jak w ubiegłym roku, będzie to rozważanie poszczególnych stacji, połączone z wyjątkową muzyką i inscenizacjami. Całość przygotował nasz chór Cantate Domino z grupą studentów i młodzieży pracującej  Chrystus na Krowodrzy. Serdecznie zapraszamy.

  26 marca 670
 • Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkiego Postu

  W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. W związku z apelem Abp Marek Jędraszewski zaprasza w ten dzień do Katedry na Wawelu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawował Mszę św. i odmówi akt zawierzenia. W naszym kościele odmówimy ten akt na Mszy świętej wieczornej.

  19 marca 680
 • Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

  Od soboty 19 marca zapraszamy osoby z Ukrainy do kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00 na Mszę świętą z niedzieli w języku ukraińskim. Będzie wtedy także możliwość spowiedzi w tym języku. Msza święta będzie odprawiana tak długo, jak długo będzie taka potrzeba. Jeśli natomiast liczba chętnych będzie wzrastać, to przeniesiemy ją do górnego kościoła.

  12 marca 526
 • Ogłoszenia na 1. Niedzielę Wielkiego Postu

  Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki odprawiamy drogi krzyżowe o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00. Udział w tych nabożeństwach daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.

  05 marca 533
 • Ogłoszenia na 8. Niedzielę Zwykłą

  W naszej wspólnocie, w codziennej modlitwie wspieramy naród ukraiński, który zmaga się z tragedią wojny i broni swojej Ojczyzny. W każdy możliwy sposób pragniemy pomagać cierpiącym i prosić o życie wieczne dla ofiar. Wraz ze wspólnotą Chrystus na Krowodrzy zapraszamy do kaplicy Matki Bożej, codziennie o godz. 20:00, na różaniec w intencji pokoju.

  26 lutego 1708
 • Ogłoszenia na 7. Niedzielę Zwykłą

  W naszej modlitwie pamiętajmy o najbardziej aktualnych intencjach, jakie podsuwa nam bieżąca sytuacja. Prośmy o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie i na terenach Europy środkowej i wschodniej. W tej intencji śpiewamy na Mszach świętych Suplikacje. Pamiętajmy ciągle o chorych i zmarłych w wyniku pandemii oraz wspierajmy pracowników służby zdrowia. Nadal prosimy również o roztropność i zachowywanie w kościele zasad sanitarnych.

  19 lutego 558
 • Ogłoszenia na 6. Niedzielę Zwykłą

  Dzisiaj naszym gościem jesti znany nam już pan Kamil Radzimowski, który gra na Duduku ormiańskim, oryginalnym instrumencie muzycznym sprzed 3 tysięcy lat. Artysta gra podczas każdej Mszy świętej, a przy głównym wyjściu z kościoła jest możliwość nabycia płyt z muzyką naszego gościa.

  13 lutego 345
 • Ogłoszenia na 5. Niedzielę Zwykłą

  W piątek przypada XXX Światowy Dzień Chorego. Braterstwo Chorych zaprasza na wspólną Mszę świętą we wtorek 8 lutego o godz.15:00 w kaplicy. Natomiast wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy czwartek 10 lutego po Mszy św. wieczornej.

  06 lutego 344
 • Ogłoszenia na 4. Niedzielę Zwykłą

  W środę przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XXVI Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawimy w naszym kościele o godz.: 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:30. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

  29 stycznia 576
 • Ogłoszenia na 3. Niedzielę Zwykłą

  Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza wszystkie chętne dzieci i młodzież na otwarte nieodpłatne zajęcia sportowe, które odbywają się w czasie ferii, od poniedziałku do piątku, od 16:00 do 18:00 na dużej sali gimnastycznej. Wszystkim życzymy udanego drugiego tygodnia ferii zimowych, zdrowia, wypoczynku i bezpiecznych podróży.

  22 stycznia 451
 • Ogłoszenia na 2. Niedzielę Zwykłą

  W sobote zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawa II o godz. 20:30. Natomiast, wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy w piątek i w sobotę obchodzą swoje święta, składamy najlepsze życzenia i pociechy z wnuków.

  15 stycznia 433
 • Ogłoszenia na niedzielę Chrztu Pańskiego

  Dzisiaj w naszym kościele po Mszach Świętych kolęduje zespół wokalny Zbrucz z Tarnopola na Ukrainie. Natomiast wieczorem po Mszy św. o 18:30 na czuwanie przy żłóbku zaprasza grupa młodzieżowa Chrystus na Krowodrzy.

  08 stycznia 461
 • Ogłoszenia na 2. Niedzielę po Bożym Narodzeniu

  W piątek podczas uroczystego nabożeństwa zakończyliśmy Stary Rok 2021. Dokładne podsumowanie w liczbach przedstawimy w biuletynie za tydzień. Mamy nadzieję, że 2022 rok będzie lepszy i stopniowo będziemy zmierzać ku normalnemu życiu duchowemu i duszpasterskiemu. 

  01 stycznia 678
 • Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny

  Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia wypada w tym roku w niedzielę. Obchodzimy tego dnia Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W kościoła czytany jest list Rektora Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II, a składka na tacę przeznaczona jest na tę uczelnię.

  26 grudnia 2021r. 783
 • Uroczystość Bożego Narodzenia

  Nadeszły długo wyczekiwane i pełne nadziei Święta Bożego Narodzenia. Niech ten czas spotkania z Bogiem, który przychodzi do nas, by zamieszkać w naszym życiu, będzie czasem błogosławionym i odradzającym.

  24 grudnia 2021r. 459
 • Ogłoszenia na 4. Niedzielę Adwentu

  To już ostatnie chwile tegorocznego Adwentu. Za klilka dni świętować będziemy Uroczystość Narodzenia Naszego Zbawiciela. Z powodu ograniczeń epidemicznych, w naszym kościele odprawimy w piątkową wigilię dwie Pasterki. Pierwszą o godz. 22:00, a drugą o 24:00.

  18 grudnia 2021r. 1247
 • Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu

  Zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o 6:30. W poniedziałki, środy i piątki są to roraty dla dzieci, natomiast we wtorki, czwartki i soboty dla starszych. W tym tygodniu spowiadać będziemy dodatkowo również codziennie przed Mszami świętymi wieczornymi, czyli od godz. 18:00. Prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami, zwłaszcza z powodu ograniczeń związanych z epidemią.

  11 grudnia 2021r. 585
 • Ogłoszenia na 2. Niedzielę Adwentu

  W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w godzinach od 12:00 do 13:00 w południe, kościół będzie dostępny na modlitwę w ramach tzw. "Godziny Łaski", zgodnie z objawieniami Matki Bożej w Montechiari. Tego samego dnia, czyli w środę 8 grudnia, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00. Będzie ono tego dnia wyjątkowo połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  04 grudnia 2021r. 580
 • Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu

  Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Zaraszamy na roraty, które odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 6:30, w poniedziałki, środy i piątki dla dzieci, a we wtorki, czwartki i soboty dla dorosłych. W tym tygodniu przypada także I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

  27 listopada 2021r. 731
 • Ogłoszenia na 34. Niedzielę Zwykłą, Uroczystość Chrystusa Króla

  Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla kończy w życiu wspólnoty Kościoła Rok Liturgiczny. Natomiast jutro zapraszamy na kolejne miesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II, różaniec papieski, który odmówimy przy relikwiach Ojca Świętego o godz. 20:30.

  20 listopada 2021r. 541
 • Ogłoszenia na 33. Niedzielę Zwykłą

  Dzisiaj w całym Kościele obchodzony jest 5. Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Natomiast we wtorek wspominać będziemy Matkę Bożą Miłosierdzia w Jej Ostrobramskim wizerunku, gdyż dolna kaplica w naszym kościele jest Jej dedykowana.

  13 listopada 2021r. 548
 • Ogłoszenia na 32. Niedzielę Zwykłą

  W poniedziałek 8 listopada, rozpoczynamy comiesięczne nabożeństwa do Naszej Patronki - św. Jadwigi Królowej. Będą one szczególnie dedykowane trosce o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz o rozeznaie drogi życiowej dla młodych ludzi. Będziemy odprawiać te nabożeństwa regularnie, każdego 8 dnia miesiąca, o godz. 18:00. Więcej inmformacji poniżej. Zapraszamy.

  06 listopada 2021r. 605
 • Ogłoszenia na 31. Niedzielę Zwykłą

  Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych, a we wtorek Dzień Zaduszny. Zapraszamy w te dni na procesje z wypominkami do Panteonu Narodowego. Natomiast dzisiaj, w ostatnim dniu października, kończymy nabożeństwa różańcowe, ale od środy zapraszamy także o godz. 18:00 na codzienny różaniec z wypominkami.

  30 października 2021r. 770


 • 17 maja 2022
  Rok liturgiczny: C/II

  Fotogalerie

  Wsparcie

  Przelew bankowy  Przelew tradycyjny

  Pozostań:

  Parafia Rzymskokatolicka

  Św. Jadwigi
  Królowej

  ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
  tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
  swietajadwiga@diecezja.pl

  NIP: 945-19-20-291
  REGON: 040097801

  Konto bankowe:
  PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
  Kraków / Krowodrza

  Jak dojechać
  do parafii

  Parafia św Jadwigi

  Plan parafii  C2011 - 2022 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
  Polityka prywatności / Polityka dostępności