loading...

Ogłoszenia

24 maja 2021r. Odsłon: 101160

 • Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu

  Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas pełnego nadziei oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, a także na Jego ostateczne przyjście na końcu czasów. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę św. zwaną roratami.

  6 dni temu, 2022-11-26 488
 • Ogłoszenia na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy w Kościele Rok Liturgiczny. Po Mszy świętej o godz. 12:30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  ponad tydzień temu, 2022-11-19 299
 • Ogłoszenia na 33. Niedzielę Zwykłą

  Dzisiaj obchodzimy 6. Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Z tej okazji zapraszamy dziś i jutro do kościoła Mariackiego oraz na Mały Rynek. Są tam zorganizowane różne spotkania i warsztaty. W naszym kościele, można także wrzucić do skarbony pod chórem dowolny datek na ubogich, który zostanie przekazany do kurii. Szczegóły na plakacie.

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-11-12 296
 • Ogłoszenia na 32. Niedzielę Zwykłą

  We wtorek 8 listopada o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci naszej Patronki św. Jadwigi Królowej. Głównym motywem tej comiesięcznej modlitwy jest troska o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty, ale także prośba o pomoc w dobrym rozeznaniu życiowego powołania przez młodych ludzi. W czasie tego nabożeństwa odczytujemy również prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi. Na koniec nabożeństwa udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do udziału w modlitwie za przyczyną naszej Patronki.

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-11-05 398
 • Ogłoszenia na 31. Niedzielę Zwykłą - rocznicę poświęcenia kościoła

  Dzisiaj, z racji przypadającej rocznicy poświęcenia kościoła, na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po Komunii świętej uroczyste Te Deum, dziękując Bogu za naszą świątynię.

  29 października 661
 • Ogłoszenia na 30. Niedzielę Zwykłą

  Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem "Będziecie moimi świadkami". Z tej okazji gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze dzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach świętych można nabyć materiały misyjne oraz złożyć dowolną ofiarę, która zostanie przekazana na wsparcie dzieła misyjnego w Amazonii, pokrycie kosztów wypraw misyjnych oraz wyposażenie i budowę nowych kaplic dla mieszkańców. Więcej informacji na temat akcji, można przeczytać na stronie wolontariatu.

  22 października 395
 • Ogłoszenia na 29. Niedzielę Zwykłą - Dzień Papieski

  Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień Papieski. Stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapraszają wszystkich parafian do udziału w dzisiejszych obchodach Dnia Papieskiego. Przy naszym kościele od godz. 8:00 do 14:00 stypendyści zorganizowali barwne Miasteczko Rodzinne z wieloma radosnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Zbierają także do puszek datki na kształcenie zdanej młodzieży z uboższych rodzin. Zapraszamy do udziału. 

  15 października 311
 • Ogłoszenia na 28. Niedzielę Zwykłą

  Co Bóg mówi do nas i jak odpowiedzieć Bogu? Św. Łukasz Ewangelista w obrazowy sposób napisał swoją Ewangelię o Miłosiernym Ojcu i Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, a spoiwem jedności jest Duch Święty. Zapraszamy chętnych do zgłębiania Słowa Bożego na Krąg Biblijny, gdzie czytamy i dzielimy się Ewangelią św. Łukasza. Spotkania odbywają się w poniedziałki po wieczornej Mszy świętej

  08 października 571
 • Ogłoszenia na 27. Niedzielę Zwykłą

  W sobotę 8 października zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00. Obok modlitwy o powołania, odczytujemy również prośby zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi, a na koniec udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.

  01 października 435
 • Ogłoszenia na 26. Niedzielę Zwykłą

  Nasza parafianka Dominika Szkatuła, misjonarka z Peru, która w tych dniach obchodziła uroczyście 40 lecie pracy misyjnej, w najbliższym czasie wraca do Ameryki Południowej. Dzisiaj, na każdej Mszy świętej w naszym kościele, dzieli się ona najświeższymi wiadomościami z misyjnego życia. Po Mszach świętych jest także okazja do wsparcia materialnego jej pracy i podziękowania za godne reprezentowanie naszej parafii i Ojczyzny w Peru.

  24 września 345
 • Ogłoszenia na 25. Niedzielę Zwykłą

  W czwartek, jak w każdym 22 dniu miesiąca, zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpoczyna się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a kończy Apelem Jasnogórskim. W skrzynce przy relikwiach można w dowolnym czasie składać karteczki z intencjami, w których odmawiany jest różaniec. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wieczorną modlitwę.

  17 września 339
 • Ogłoszenia na 24. Niedzielę Zwykłą

  Dzisiaj odwiedza nasz kościół p. Łucja Ostrowska z organizacji Open Doors, która pomaga prześladowanym chrześcijanom na całym świecie. Pomoc polega na monitorowaniu sytuacji wyznawców Chrystusa w różnych krajach i niesieniu im pomocy duchowej, psychologicznej i materialnej.

  10 września 500
 • Ogłoszenia na 23. Niedzielę Zwykłą

  Jeszcze dzisiaj można się zapisać w zakrystii na wspólny wyjazd na XXX Jubileuszową Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę za tydzień, czyli 11 września. Wyjazd autobusu z parkingu przy kościele o godz. 6:45, powrót około 15:30. Zachęcamy do udziału.

  03 września 509
 • Ogłoszenia na 22. Niedzielę Zwykłą

  Dzisiaj przy wyjściu z kościoła kwestują członkowie Chrześcijańskiego Braterstwa Osób Chorych i Niepełnosprawnych. Ich celem jest mobilizacja ludzi niepełnosprawnych do działania. Starają się spotykać, wspierać i uczyć jak ewangelicznie patrzeć na życie z chorobą. Organizują rekolekcje, spotkania, rehabilitację. Koszty działalności często wykraczają poza możliwości osób chorych dlatego będą wdzięczni za każde wsparcie. Więcej można się dowiedzieć bezpośrednio u kwestujących oraz na stronie internetowej Braterstwa.

  25 sierpnia 590
 • Ogłoszenia na 21. Niedzielę Zwykłą

  W poniedziałek, jak w każdym 22 dniu miesiąca, zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. W skrzynce przy relikwiach można w dowolnym czasie składać karteczki z intencjami, w których odmawiany będzie różaniec. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wieczorną modlitwę.

  20 sierpnia 451
 • Ogłoszenia na 20. Niedzielę Zwykłą

  Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Zgodnie z tradycją, na każdej Mszy świętej poświęcimy przyniesione bukiety ziół i kwiatów.

  13 sierpnia 472
 • Ogłoszenia na 19. Niedzielę Zwykłą

  Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzieci i młodzież na otwarte zajęcia sportowe na orliku. Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 16:00 do 18:00 zapraszamy wszystkich chętnych. Zajęcia są nieodpłatne, ale w razie niepogody mogą zostać odwołane

  06 sierpnia 394
 • Ogłoszenia na 18. Niedzielę Zwykłą

  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi od 16:30. O godz. 17:00 dodatkowa Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17:45.

  30 lipca 520
 • Ogłoszenia na 17. Niedzielę Zwykłą

  W dzisiejszą Niedzielę po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przekazane na potrzeby misji MIVA POLSKA.

  23 lipca 489
 • Ogłoszenia na 16. Niedzielę Zwykłą

  W piątek 22 lipca nabożeństwo do św. Jana Pawła II o godz. 20.30. Zapraszamy.

  16 lipca 417
 • Ogłoszenia na 15. Niedzielę Zwykłą

  Parafialny Klub Sportowy Jadwiga ogłasza zapisy na 4 turnus „Wakacji z Jadwigą”. Termin: od 18 do 22 lipca. Szczegółowe informacje w biurze.

  09 lipca 400
 • Ogłoszenia na 14. Niedzielę Zwykłą

  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne na godz. 18.00.

  02 lipca 571
 • Ogłoszenia na 13. Niedzielę Zwykłą

  Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Niech wakacje będą również czasem umocnienia duchowego i spotkania Boga w pięknie Jego stworzenia.

  25 czerwca 646
 • Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą

  W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Będziemy dziękować za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy, a także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.

  18 czerwca 620
 • Ogłoszenia na Niedzielę Najświętszej Trójcy

  W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie główna Msza święta z procesją do czterech ołtarzy.

  11 czerwca 1218
 • Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  W środę obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej, w 25 rocznicę Jej kanonizacji. Sumę odpustową o godz. 18:30 odprawi ks. Prałat Jan Dziasek, który w tym roku obchodzi 60 rocznicę święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy w dniu naszej Patronki i radości jubileuszowej ks. Prałata.

  05 czerwca 627
 • Ogłoszenia na 7. Niedzielę Wielkanocną - Wniebowstąpienie Pańskie

  Jako przygotowanie do nawiedzenia naszej parafii przez Ikonę Świętej Rodziny, które nastąpi we wtorek, dzisiaj podczas każdej Mszy świętej, ma miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po zakończeniu Mszy świętych rozdajemy przy wyjściach reprodukcję Ikony Świętej Rodziny.

  28 maja 920
 • Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną

  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczególne słowa życzeń kierujemy do wszystkich Mam, z racji przypadającego w czwartek ich Święta. Życzymy opieki Matki Bożej, uśmiechu, zdrowia oraz miłości i wdzięczności swoich dzieci.

  21 maja 594
 • Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkanocną

  W niedzielę za tydzień naszym gościem będzie znana nam już misjonarka z Kamerunu, siostra Piotra, dominikanka. Będziemy mogli wysłuchać jej świadectwa, a po Mszach świętych wesprzeć jej pracę w Afryce.

  14 maja 729
 • Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

  Dzisiaj o godz. 9:00 z Wawelu wyrusza coroczna procesja na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Zakończenie na Skałce, po Mszy świętej, której przewodniczy abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Szczególną intencją tegorocznej modlitwy jest błaganie o moc Ducha Świętego dla tych, którzy walczą o wolność Ukrainy.

  07 maja 730


 • 2 grudnia 2022
  Rok liturgiczny: A/I
  Dzień Powszedni albo wspomnienie Bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera
  Kolor szat

  Fotogalerie

  Wsparcie

  Przelew bankowy  Przelew tradycyjny

  Pozostań:

  Parafia Rzymskokatolicka

  Św. Jadwigi
  Królowej

  ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
  tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
  swietajadwiga@diecezja.pl

  NIP: 945-19-20-291
  REGON: 040097801

  Konto bankowe:
  PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
  Kraków / Krowodrza

  Jak dojechać
  do parafii

  Parafia św Jadwigi

  Plan parafii  C2011 - 2022 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
  Polityka prywatności / Polityka dostępności