loading...

Ogłoszenia

24 maja 2021r. Odsłon: 486224

 • Odszedł ks. Marek Hajdyła - proboszcz

  ...11 lipca 2024 roku został hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, gdzie po 36 godzinach pobytu zmarł zaraz po północy 13 lipca na Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii.

   

  6 dni temu, 2024-07-13 8812 7
 • Ogłoszenia na 15 Niedzielę Zwykłą

  Wczoraj w godzinach nocnych po krótkiej i niespodziewanej chorobie zmarł w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie Ks. Proboszcz Marek Hajdyła.  W 2010 roku ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz mianował Go proboszczem Parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie – Krowodrzy.

  6 dni temu, 2024-07-13 1213
 • Ogłoszenia na 14. Niedzielę Zwykłą

  W poniedziałek 8 lipca o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Jadwigi Królowej. W czasie nabożeństwa odczytujemy prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi. Na koniec nabożeństwa udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do udziału w modlitwie za przyczyną naszej Patronki.

  ponad tydzień temu, 2024-07-06 528
 • Ogłoszenia na 13. Niedzielę Zwykłą

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone ks. Francesco Ricciemu, które odbędzie się w sobotę 6 lipca o godz. 19:15 w naszej sali teatralnej. Zmarły w 1991 roku włoski kapłan był wielkim przyjacielem Kościoła w Polsce, a także naszej parafii. W tym roku został pośmiertnie odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. W spotkaniu wezmą udział m.in.: Pani Ludmiła Grygiel- historyczka, eseistka i tłumaczka oraz Pan Marco Ferrini – przewodniczący Międzynarodowego Centrum Jana Pawła II w Rimini.

  ponad 2 tygodnie temu, 2024-06-29 544
 • Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą

  Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Wojciecha Kościelniaka - misjonarza z Tanzanii w Afryce. Na wszystkich Mszach świętych można posłuchać jego świadectwa pracy na misjach, a także wesprzeć dobrowolnym datkiem sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari (na zdjęciu), gdzie ks. Wojciech pracuje.

  ponad 2 tygodnie temu, 2024-06-23 348
 • Ogłoszenia na 11. Niedzielę Zwykłą

  W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji codziennie podczas Mszy św. wieczornych. Wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców zapraszamy na Msze święte, które odprawimy w piątek: dla Szkół nr 21, 113 i 15 o godz. 8:30, natomiast dla Szkoły św. Jadwigi o 9:30. Będziemy dziękować za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy, a także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.

  15 czerwca 387
 • Ogłoszenia na 10. Niedzielę Zwykłą - Odpust ku czci św. Jadwigi Królowej

  Dzisiaj obchodzimy odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej. Jest on połączony z niedzielą świadectw w ramach Kongresu Eucharystycznego. W naszym kościele świadectwo życia Eucharystią głosi na wszystkich Mszach świętych historyk - pan prof. Krzysztof Ożóg. O godz. 12:30 zapraszamy na główną Mszę świętą odpustową, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. Jacek Urban - historyk i dziekan Kapituły Katedralnej na Wawelu. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do modlitwy za przyczyną naszej Patronki i do dzielenia się radością odpustową.

  08 czerwca 444
 • Ogłoszenia na 9. Niedzielę Zwykłą

  W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej. Będzie on połączony z niedzielą świadectw w ramach Kongresu Eucharystycznego. W naszym kościele świadectwo życia Eucharystią wygłosi na wszystkich Mszach świętych historyk - pan prof. Krzysztof Ożóg. O godz. 12:30 zapraszamy na główną Mszę świętą odpustową, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. Jacek Urban - historyk i dziekan Kapituły Katedralnej na Wawelu. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do modlitwy za przyczyną naszej Patronki i do dzielenia się radością odpustową.

  01 czerwca 551
 • Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Świętej

  W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie główna Msza święta z procesją do czterech ołtarzy. Po niej będą jeszcze Msze święte o 18:30 i 20:30. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym Święcie Eucharystii. Prosimy zwłaszcza osoby do świec i sztandarów, dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach, dzieci z klas I, II i przedszkolne do sypania kwiatów. Prosimy także, aby udekorować okna przy trasie procesji.

  25 maja 941
 • Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  Dziś o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo Akatystu ku czci Ducha Świętego.

  18 maja 819
 • Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  Dziś o godz. 9:00 wyrusza z Wawelu coroczna procesja ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Zakończenie na Skałce, po Mszy świętej, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi Nuncjusz Apostolski w Polsce Arcybiskup Antonio Filipazzi.

  11 maja 710
 • Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną

  W naszym kościele dziś na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej nr 113 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w niedzielę za tydzień, także o godzinie 12:30, będzie I Komunia Święta dzieci ze Szkoły nr 21.

  04 maja 767
 • Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkanocną

  Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. Gościmy dzisiaj dyrektora krakowskiego biura Stowarzyszenia wraz z pracownikami. Słowo na wszystkich Mszach świętych głosi ks. Desmond z Kamerunu. Po Mszach św. można nabyć pamiątki z drewna oliwnego (m.in. różańce, krzyże, kropielnice, figurki św. Rodziny, ikony) wykonane przez chrześcijan z Ziemi Świętej lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.

  27 kwietnia 840
 • Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

  W poniedziałek 22 kwietnia, jak co miesiąc, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wieczorną modlitwę.

  20 kwietnia 641
 • Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkanocną

  W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30, która kończy się wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia i litanii do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do cichej modlitwy adoracyjnej w naszym kościele.

  13 kwietnia 588
 • Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

  Dziś obchodzony jest doroczny odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj rozpoczyna się tam również peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w naszej archidiecezji. Zapraszamy do Łagiewnik na uczczenie Bożego Miłosierdzia i relikwii najnowszych polskich błogosławionych.

  06 kwietnia 535
 • Ogłoszenia na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

  Kończymy dzisiaj Święte Triduum Paschalne. Wielkanoc jest największym Świętem dla każdego chrześcijanina. Dzielimy się radością z Paschy Chrystus, czyli Jego przejścia ze śmierci do życia. Znakiem tego wydarzenia jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu. O godz. 18:00 zapraszamy dzisiaj na uroczyste nieszpory wielkanocne.

  30 marca 771
 • Ogłoszenia na Niedzielę Męki Pańskiej

  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Pascha Pana Jezusa, czyli Jego przejście ze śmierci do życia, to sama istota naszej wiary. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11:00 procesja z palmami. Wtedy też nagrodzimy najpiękniejsze i największe palmy.

  23 marca 2973
 • Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkiego Postu

  Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Dokładny program znajdziemy na plakatach na drzwiach kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Rekolekcje potrwają do środy, a wygłosi je ks. dr Krzysztof Porosło, liturgista i ceniony duszpasterz akademicki, autor wielu publikacji. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału.

  16 marca 1374
 • Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkiego Postu

  W najbliższą sobotę 16 marca rozpoczynamy tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Pierwszym spotkaniem będzie Msza święta dla osób starszych i chorych w sobotę o godz. 16:30 w górnym kościele. Prosimy o pomoc osobom starszym w dotarciu do kościoła. Póżniej o godz. 18:30 Msza święta wieczorna z nauką ogólną. O godz. 20:00 konferencja dla młodzieży pracującej i studentów. Rekolekcje potrwają do przyszłej środy, a wygłosi je ks. dr Krzysztof Porosło, liturgista i ceniony duszpasterz akademicki, autor wielu publikacji. Serdecznie zapraszamy do udziału.

  09 marca 884
 • Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkiego Postu

  W czwartek 7 marca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00. Odczytujemy wtedy prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi, a na koniec udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

  02 marca 985
 • Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

  Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki odprawiamy drogi krzyżowe dla wszystkich o godz. 8:30, 17:45 i 20:00; dla dzieci o godz. 17.00. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00. Natomiast tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii odbędą się w dniach od 16 do 20 marca. Wygłosi je ks. Krzysztof Porosło, dogmatyk, liturgista, duszpasterz akademicki i autor wielu publikacji.

  25 lutego 877
 • Ogłoszenia na 1. Niedzielę Wielkiego Postu

  Rok 2024 jest szczególnym dla naszej wspólnoty parafialnej, której Patronką jest Święta Jadwiga Królowa. Według większości historyków, urodziła się ona 18 lutego 1374 roku, czyli dzisiaj przypada 650 rocznica Jej urodzin, a w październiku 640 rocznica Jej koronacji na króla Polski. W związku z tym zapraszamy dzisiaj na godz. 12:30, na uroczystą Mszę świętą urodzinową naszej Patronki. Prosimy, by każdy, w miarę swoich możliwości, przyniósł czerwoną różę na tę Mszę świętą i na zakończenie złożył ją przy figurze św. Jadwigi w kościele. Niech będzie to piękny symboliczny gest wdzięczności wobec naszej wspaniałej Patronki. Zapraszamy.

  16 lutego 903
 • Ogłoszenia na 6. Niedzielę Zwykłą

  14 lutego przypada Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msze święte w naszym kościele odprawimy o godz.: 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00, 18:30 i 20:30. O godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem, a składka na tacę będzie formą jałmużny postnej. Tego dnia wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast każdy pomiędzy 18 a 60 rokiem zobowiązany jest do zachowania postu ścisłego.

  10 lutego 1179
 • Ogłoszenia na 5. Niedzielę Zwykłą

  W związku z przypadającym w przyszłą niedzielę Światowym Dniem Chorego, zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 9:00 wszystkich chorych i starszych na Mszę świętą z Sakramentem Namaszczenia, którą odprawimy w górnym kościele. Sakramentu Chorych udzielimy tego dnia również na pozostałych Mszach świętych.

  03 lutego 733
 • Ogłoszenia na 4. Niedzielę Zwykłą

  W piątek przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawimy o godz.: 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:30. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

  27 stycznia 989
 • Ogłoszenia na 3. Niedzielę Zwykłą

  W poniedziałek 22 stycznia, czyli jutro, odprawimy comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Rozpocznie się ono o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy

  20 stycznia 724
 • Ogłoszenia na 2. Niedzielę Zwykłą

  Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas cotygodniowych nabożeństw: w środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek od 17:00 ponad godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu kończąca się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

  14 stycznia 743
 • Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

  Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy w liturgii Kościoła obchody Narodzenia i Objawienia Pana. Od jutra rozpoczyna się liturgiczny okres zwykły.

  06 stycznia 755
 • Ogłoszenia na Święto Świętej Rodziny

  Dzisiaj, podczas uroczystego nabożeństwa o godz. 18:00, zakończymy i podsumujemy Stary Rok 2023. Podziękujemy za każde dobro, a także przeprosimy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Dokładne podsumowanie minionego roku w liczbach przedstawimy w biuletynie za tydzień

  30 grudnia 2023r. 1282


 • 20 lipca 2024
  Rok liturgiczny: B/II

  Fotogalerie

  Wsparcie

  Przelew bankowy  Przelew tradycyjny

  Pozostań:

  Parafia Rzymskokatolicka

  Św. Jadwigi
  Królowej

  ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
  tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
  swietajadwiga@diecezja.pl

  NIP: 945-19-20-291
  REGON: 040097801

  Konto bankowe:
  PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
  Kraków / Krowodrza

  Jak dojechać
  do parafii

  Parafia św Jadwigi

  Plan parafii  C2011 - 2024 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
  Polityka prywatności / Polityka dostępności