Poniedziałek, 17 maja 2021 r. imieniny: Brunony, Sławomira, Wery Poniedziałek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Katecheza dla narzeczonych

Katecheza dla narzeczonych 6 września 2011 wyświetleń: 17764
Tematy: duszpasterstwo (115) | ludzie (57) |

Katechezy przedślubne dla narzeczonych

1) Katecheza odbywa się w cyklu czterotygodniowym, wyłącznie w środy, od pierwszej do czwartej środy miesiąca. Jeżeli w danym miesiącu przypada 5. środa, to tego dnia spotkania nie ma. W lipcu i sierpniu nie ma katechez.

2) KATECHEZY ROZPOCZYNAJĄ SIĘ ZAWSZE O GODZ. 19:00. Aktualne miejsce katechezy - sala teatralna Domu Parafialnego (wejście od strony wewnętrznego dziedzińca, jak do Szkoły Katolickiej. Po wejściu należy skręcić na parterze w prawo). Zalecamy, aby katechezy rozpocząć od pierwszej środy miesiąca. Ofiara na pokrycie kosztów materiałów i funkcjonowania salki dokonuje sie na miejscu przy pierwszym spotkaniu.

3) Z powodu rosnącego zainteresowania narzeczonych udziałem, przy jednoczesnym przedłużeniom obostrzeń sanitarnych, wprowadzone zostały zapisy na katechezy w maju 2021 i w następnych miesiącach, aż do odwołania. Limit wynosi 15 par. Zapisać można się już teraz online na specjalnym formularzu, który znajduje się TUTAJ.

4) Tematy spotkań:

• Etyka małżeńska. Małżeństwo jako Sakrament
  • Odpowiedzialne rodzicielstwo. Planowanie rodziny.
  • Zbawcze działanie Chrystusa w Sakramencie pokuty. Psychologia życia rodzinnego.
  • Apostolstwo rodziny w Kościele. Udział w Mszy Św.

5) Spotkania prowadzone są przez kapłana i osoby świeckie z Duszpasterstwa Rodzin.

6) Za Katechezy odpowiedzialna jest p. Celina Wojtas. Więcej informacji szczegółowych można uzyskać pod adresem poczty elektronicznej: wdr@diecezja.pl oraz pod numerem telefonu Wydziału Duszpasterstwa Rodzin 12 628 8150.

7) Po odbyciu wszystkich katechez narzeczeni zaproszeni są do odbycia trzech spotkań w Poradni Życia Rodzinnego. W naszej parafii Poradnia czynna jest we czwartki od godz. 16:00 do 18:00 (wejście od strony Kancelarii Parafialnej). Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się poprzez stronę internetową Wydziału Rodzin,  TUTAJ. Wiecej informacji dotyczących zagadnień pomocy rodzinie i przygotowania do malżęństwa można znaleźć TUTAJ.

ost. aktualizacja: 2021-04-15

2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone