6. Niedziela Wielkanocna

30 kwietnia 2016r. Odsłon: 1602

• w poniedziałek         - wspomnienie św. Atanazego, biskupa i dr Kościoła
  • we wtorek                 - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
  • w środę                     - Święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa
  • w czwartek               - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
  • w piątek                    - Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • w przyszłą niedzielę - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

• Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca dla najbiedniejszych.
  • We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym.
  • Zmiana tajemnic różańca będzie we wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.30
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 18:00 nabożeństwo majowe połączone z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza święta dla młodzieży.
  • Zapraszamy na spotkanie osoby, które zdeklarowały przyjęcie pielgrzymów w czasie ŚDM w najbliższy piątek 6 maja o godz. 20:00 w sali teatralnej.
  • W sobotę o godz. 17:15 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele z racji I soboty miesiąca.
  • W przyszłą niedzielę dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 21 przyjmą w naszym kościele  Pierwszą Komunię Świętą na Mszy św. o godz. 12:30. Spowiedź dla nich będzie w sobotę o 9:00.
  • W sobotę 7 maja o godz. 9:00 Ksiądz Kardynał udzieli w katedrze na Wawelu święceń diakonatu klerykom z naszego seminarium, w tym Pawłowi Ostwaldowi, który w ubiegłym roku odbywał w naszej parafii jesienną praktykę. Polecamy jego i pozostałych kandydatów modlitwie o wierność na drodze powołania.
  • W imieniu ks. Kardynała zapraszamy wszystkich na procesję na Skałkę, która odbędzie się w niedzielę za tydzień. Procesja wyruszy z Wawelu o godz. 8:30.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy zawsze o godz. 18:00.
  • Zapraszamy serdecznie na koncert dyplomowy naszej organistki Patrycji Knapik. Odbędzie się on w kościele na Dąbiu w środę 4 maja o godz. 13:00. Szczegóły na plakatach na drzwiach kościoła.
  • W przyszłą niedzielę przedstawiciele Stowarzyszenia „Dobrosław” pomagającego chorym dzieciom będą zbierać datki przy naszym kościele.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w bezpłatnym Biuletynie Parafialnym, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła. Polecamy dzisiaj szczególnie tekst o naszej wspólnocie Bystrzaki.

6 maja 2024
Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba